Nikolić u subotu kod Putina

M. B.

23. 05. 2012. u 11:16

Budući predsednik Srbije Tomislav Nikolić putuje u Moskvu na lični poziv prvog čoveka Rusije, Vladimira Putina

BUDUĆI predsednik Srbije Tomislav Nikolić putuje u Moskvu na lični poziv prvog čoveka Rusije, Vladimira Putina. Prema saznanjima "Novosti", on će u subotu u četiri oka da razgovara sa ruskim predsednikom. Na takvoj vrsti sastanka insistirao je Putin, a tema će biti svi aspekti saradnje dve prijateljske zemlje.

Nikolić će biti gost i na Kongresu vladajuće stranke najveće zemlje sveta - Jedinstvene Rusije, gde je ranije najavljen na listi govornika.

Iako je Nikolić u ponedeljak rekao ruskom ambasadoru Aleksandru Konuzinu da je neprikladno da kao novoizabrani predsednik gostuje na partijskom skupu, lični poziv Putina ipak je prelomio da vođa SNS spakuje kofere. Sledeća destinacija, kako saznajemo, mogla bi da mu bude Nemačka, gde će se sresti sa kancelarkom Angelom Merkel.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (68)

MatijaBG LDP/DS

23.05.2012. 11:43

Odmah neka zatrazi rasporedjivanje ruskih mirotvoraca u Vojvodini,Sandzaku,presevskoj dolini.....koliko primecujem na komentarima,separatizam se polako budi:)))

maximus

23.05.2012. 11:57

@MatijaBG LDP/DS - Pukniiiii hahahaha,kompleks je cudo...Krivo ti sto je Cedica pukao na izborima?

Smrknuti

23.05.2012. 12:07

@MatijaBG LDP/DS - Budi se i Srbija, bude se i razumni ljudi kojima su se smučili spinovi i laži, budi se i svest, sve se budi...osim moderatora koji tebi i dalje dozvoljavaju da truješ, mrziš, prizivaš zlo, nesreću i rat i da sve to zaogrćeš u svetu ideju slobode i demokratije. Ti, zluradi čoveče, imaš svoju rezevrnu otadzbinu ali budi siguran da mi koji je nemamo nećemo tako lako dozvoliti nove nesreće i podele u ovoj našoj jedinoj Srbiji. I zato se ne raduj buđenju separatizma i mržnje...

mrki

23.05.2012. 12:24

@MatijaBG LDP/DS - Pa svima je poznato sta su ti "tvoji" zapadni mirotvorci uradili na prostorima Balkana. Ruski mirotvorci bi se trebalo dobro potruditi da ih nadmase, ali sumnjam da bi to bilo moguce. Ne dao Bog nikome da im Englezi i ostala zapadna bagra posreduje u sukobima!

miki bg

23.05.2012. 12:24

@MatijaBG LDP/DS - Da je normalna drzava ti bi odavno odgovarao za sirenje separatistickih ideja ili bi ovo iz redakcije zabranili takva komentare. Iskreno se nadam da ce doci tako vreme ubrzo...

Smaranje

23.05.2012. 12:34

@MatijaBG LDP/DS - ja stvarno ne razumem Novosti.Pišete o nekom izboru redakcije,nekršenju zakona,a ovamo sve ludačke poruke puštate... Da li je to sloboda govora,ili čista provokacija?

boljan

23.05.2012. 12:02

Што сте се сепаратисали-сепаратисали сте се, више нећете! Надам се да ће му Путин објаснити неке ствари...

Dusko

23.05.2012. 12:24

Kad se moja jedinica iz Kraljeva povlacila sa Kosova, dan pre od svih mirovnjaka je dosao Ruski kontigent iz Bosne i zauzeo aerodrom Slatina kod Pristine.Gde su sad njihove trupe?Zasto su napustile Kosovo?Zato dragi prijatelji sto su za sve to uzeli novac,zato su i dosli, pokupili se i otisli.E to vam je Rus.Ja sam licno bio i u Rusiji gde se njihove skolovane zene bave prostitucijom i to u velikom broju da bi izdrzavali familiju.Zalosno cemu se nas narod divi.Putin itd...Jooj.

baco

23.05.2012. 15:34

@Dusko - Duško, zašto misliš da je pijani i zaduženi Jeljcin,mogao da pomogne.Srbima,mislim na prave ,ni Tadić ne pomaže, pa ga ne osuđuješ.Koliko su za vrijeme njegove vladavine osudili Srba za "ratni zločin" i poslali u Hag.Sada su druga vremena, srećom , i za nas i Ruse.A ,za prostituciju i nemoral ,ne moraš da ideš tako daleko. Okreni se oko sebe.Vidiš, ja volim Ruse ,sa svim "manama i moje čestitke Nikoliću.

deda

23.05.2012. 17:40

@Dusko - Za ratne zlocine mislite da Tadic ucinio mnogo?To nije tacno,ni minimum jos nije ucinjeno.Na Kosovu ucinjeno puno neprimerenih slocina a zlocinci setaju slobodni po srbiju.Ovih dana se napunili 13 godina od kad su masakrirani zarobljenici u Dubravi(kosovu) a srpske vlasti cute nikoga nisu uzeli na odgovornost.T se nije zaboravio.

Smaranje

23.05.2012. 22:37

@Dusko - Duško,prelistaj malo net i stare brojeve Novosti,kao i druge štampe,i saznaćeš šta je bilo sa ruskim konvojem ,i zašto se povukao sa Slatine... Mislim da ne trteba da ih kriviš ništa...

dok

23.05.2012. 23:26

@Dusko - Dusko, mislis li da se samo u Rusiji skolovane zene bave prostitucijom, a u Srbiji ne???Da li su Rusi uzeli pare i od koga, a mislis li da Ameri, Nemci, Britanci, Francuzi rade za lepe oci, tek oni uzimaju pare pa ne vidim zasto su Rusi gori od ostalih, bar nas nikad nisu bombardovali, a ostali jesu nekoliko puta, a kobajagi saveznici.

Dragan

23.05.2012. 12:58

@Suad - Ne, nego je prava strana sa onima koji su nas bombardovali. Zato smo i propali. Od neprijatelja pokusavamo da napravimo prijatelje a od prijatelja se gadimo i udaljavamo. I ne samo od Rusije.

Srb-in

23.05.2012. 14:50

@Suad - u pravu je Suad.Rusi gledaju samo svoj interes a naša boleština zvana rusofilstvo bez pokrića se nastavlja.Nikad Srbin neće da shvati, da su naši rusofili u stvari titoisti i komunjare, koje mrze zapad iz dna duše, i koji su nas zavadili sa istim iz ideoloških razloga.a jednog dana kad se i Rusija oslobodi bivših komunjara i kgbeovaca,i pridje zapadu, mrzeće oni i Ruse.

MIHAJLOVIC

23.05.2012. 17:21

@Suad - ""da su naši rusofili u stvari titoisti i komunjare, koje mrze zapad iz dna duše,""rusi nebi dozvolili bombardovanje srbije i okupaciju juzne srbije da je srbija bila vojnopoliticki partner ali od rusa se ocekuje pomoc bez pokrica i to neprolazi u svetskoj politici.da budem jasan jednom za svagda da je srbija dala rusima da instalira svoje vojne baze po srbiji i juznoj srbiji kosovu i metohiji zapad nebi ni smeo da pogleda srbiju a nedaje bombarduje i okupira.molim dajte malo logike

soloman

23.05.2012. 17:29

@Suad - Ako mislis da cete naterati susiju u neki bilo kakav konflikat sa zapadom zbog vasih interesa,bilo to i zbog NATO intervencije sto je bili,mislim da gresite.Za druge dobrote sto ocekujete imate prilike da ih uzivate.

grax

23.05.2012. 22:27

@Suad - Bravo za komentar. Pa valjda je bolje druziti se sa onim sto je bio neutralan,i sa njim graditi partnerstvo i poverenje,nego sa onim sto nas je vise puta kroz istoriju bombardovao,i napadao. To naravno ne znaci da ne treba da komuniciramo sa zapadom,naprotiv,ali uvek uz velikog brata iza ledja.

sokan

24.05.2012. 09:36

@Suad - E nece moci na dve korite,da ides da radis,zaradis ,studiras i da se obogatis u zapadu koji te hrani i da mislis u smrznuti sibirki krompir ne ide!

jana

24.05.2012. 11:12

@Suad - Cestitam"sokana",to je najrealniji komentar,samo nasi ljudi ne razmisljaju mnogo.

neko

23.05.2012. 14:19

Zašto u naslovu niste napisali Predsednik Srbije Nikolić u petak u Moskvi ,jel to još uvek diktator drži konce ?

Milenica Rakić

23.05.2012. 23:56

@neko - Malo je teže navići se da te više ne nazivaju predsednikom države, već običnim građaninom!

boban

23.05.2012. 15:42

nisam se uzeleo lepog zapada koliko njinih sankcija i lepih humanih bombi koje su na sve strne srbije rusie isejale smrt predsednice glavni put vodi u a svi ostali putevi su sporedni

prosrpski

23.05.2012. 17:56

majka je SRBIJA,a ne Rusija!..dokle cemo da se delimo na zapadnjake i rusofile...treba da kroz saradnju sa svima ostvarujemo sopstvene interese,a ne da se nudimo nekome kao moneta za potkusurivanje..politika-to je borba za svoj interes,a ne teznja da se sluzi Zapadu ili Rusiji..saberite se vise Srbi

grax

23.05.2012. 22:21

@prosrpski - Da ali kao jako mala drzava,moramo imati saveznike da ostvarimo svoj interes,a svet je davno podeljen na zapad,tj NATO i Rusiju. to nije ucinila Srbija. Mi samo moramo jednom da se odlucimo ko nam je blizi po karakteru,veri,poreklu,tradiciji,istoriji...i ko nam je cinio zlo a ko nam je koliko toliko pomogao. imajuci to u vidu...sve je jasno,a na dve stolice se ne moze i dok menjamo tabor svake sedmice,nece nas niko uzimati za ozbiljnog partnera i samo ce da nas koristi.

Ciciban

23.05.2012. 23:55

@prosrpski - Misljenja su razlicita...ljudi su razliciti...oduvek nas je kao zemlju i drzavu vise vezivala pravoslavna vera sa Rusijom, sto ne znaci da se samo treba sa njima saradjivati!Treba uvek saradjivati sa onima koji su nam najblizi ali i oni koji su nam ,,braca po veri,,!Ne vidim tu nista lose

Sasa

23.05.2012. 18:22

Sa čime će ići u Rusiju, da mu nisu napravili nameštaljku s ozirom da je vladin avion u kvaru??

baco

24.05.2012. 10:13

@Sasa - Saša, ja vjerujem da neće ,kao do sada ,rasipati to malo novca što je ostalo iza ,krvopija,i da će ,možda, ići redovnom linijom.A,zaslužio je da Putin pošalje avion po njega.

atlas2000

23.05.2012. 19:12

Srbija nikako da se oslobodi ideje "velikih prijatelja" i "velikih neprijatelja"! Sve velike zemlje imaju samo svoje nacionalne interese koji su "internacionalni" onoliko koliko prelaze nacionalne granice! Od Rusije nije Srbija do sada ništa dobila! Od EU isto što i Hrvatska, Grčka ili Rumunjska i Bugarska, a to je ništa! Bombe su padale od NATO, jer su jači i onoliko koliko im je njihovim interesima smetao slobo! Kad to shvati većina Srba onda neće više pisati onako imbecilne komentare!

darko

24.05.2012. 06:37

@atlas2000 - Nikako mi nije jasno zašto većina nas očekuje da Rusija "mora " nešto da da Srbiji,da je to ruska obaveza.Pa šta smo mi to dali Rusiji ? Zar mi isto tako nismo jašili na dve stolice i okretali leđa Rusima .Pa zar nije bezobrazluk zaklinjati se u nečije prijateljstvo sa pitanjem šta smo dobili od Vas? Pre svega ako hoćeš nešto da dobiješ moraš nešto dati a Velika Rusija neće da kleči pred malom prevrtljivom Srbijom.Kada to shvatiomo naši odnosi će biti bolji.

rade

25.05.2012. 12:22

@atlas2000 - bravo darko u pravu si.neznam sta su nasi ocekivali od onog alkoholicara Jelcina.zivim u moskvi,Gledam emisije politicke rusi nas stslno podrzavaju i zovu pravoslavnom bracom.da je Putin bio na vlasti tih godina siguran sam da nas nebi bombardovali.U pravu je Nikolic sto ide ovamo sta ce da mu da EU.Putin je pokazao zube i Zapadu i Amerikancima moze da seru svi ga se boje FSB.

phillyserb

23.05.2012. 20:41

Da Rusija ima jak standard, mogla bi da se poredi sa najjacim zemljama Evrope. Ja ne vidim kakvu pomoc Srbija moze da ocekuje od Rusije. Da su hteli da pomognu da se Kosovo sacuva, to bi i uradili. Da su hteli da pomognu da ne dodje do NATO bombardovanja, to bi i uradili. Srbija mora da prestane da se uzdaje u Rusiju, vec da se okrene sopstvenim resursima.

saveta

24.05.2012. 15:30

@phillyserb - U to vreme na vlasti je bio Jeljcin, njegovu volju i elan diktrirala je votka. Znaš desi se to nekada da neko završi na mestu gde mu nije mesto. Nadfam se da sad drugi vetrovi duvaju i da niko ne bi želeo da nečim maše Putinu ispred nosa.

Milenko66

23.05.2012. 22:17

Mnogima je u Srbiji nejasno zasto se nasi Politicari na prvu kace za Rusiju.Cinjenice su da smo uvek ostavljani ili prepustani drugima da nas sutiraju kao Loptu sa pogledima u stranu dali ce neko iz Ruskog vrha reci dosta, ali sobzirom da zivim u inostranstvu i slusam komentare koje ne dostizu do nase javnosti u Srbiji itekako sam misljenja da vezanje za rep Ruskog Konja nije uzaludno Rusija je uticajna iako Ekonomski slaba ali neizbezna u svetskim odlukama.uz podrsku Rusije sigurno smo jaci.

Sanjalica

23.05.2012. 23:46

@Milenko66 - Rusija nam je dobrodosla i bice nam korisna samo ako i mi u medjuvremenu ojacamo i postanemo ono sto bi zeleli...jaki i samostalni

DJUBRETARKA

23.05.2012. 22:27

To care, ako nesto ne znas pitaj i gazi put do zvezda !!!! Srbija je to zasluzila. Nemci i Rusi su strateski partneri Srbije jer mi nikada nismo prisatajali na ponizenja, nismo pitali za cenu slobode, to najbolje znaju Nemci i zbog toga nas postuju!!!

joko

24.05.2012. 12:21

@DJUBRETARKA - Jaaaoooi....gde ti vidis postenje kod nemaca.Velike sile koje drmaju sfetom srbiju ne racunaju za nista sem za najglupim narodu na sfetu.To se videlo prilikom bombardovanja 99,ali misleci da se nece desiti samo foliraju,lazu bas kao srbi i dogodilo se ono naj gore.Srbi ponovo ce gaziti na skapanu dasku jer nisu naucili nista od toga.

grax

25.05.2012. 00:05

@DJUBRETARKA - Pravi jad je kad vredjas druge,a sebe ne vidis,...a mislis da si olicenje inteligencije i pameti.

DJUBRETARKA

23.05.2012. 22:51

Neopredeljena politicki imam komentar da ovaj covek ume da slusa!! Nije vazno umeti blebetati to svi umemo - vaznoje umeti slusati.

kenic

24.05.2012. 11:08

@Agron - Ne slazem se sa Agronom jer u srbiji mora da dodje na celu neki kreten da bi se zavrsio posao po put Milosevica.On je jurisao da grabi celu Jugoslaviu i na kraju ostao nesiguran u takozvanu"UZUJ SRBIJI",ali je veliko pitanje dali su tu sigurni pa mora grobar da se misli i da brze resi sa Vojvodinom,Sandzakom i Presevskom dolinom.

mih mil

23.05.2012. 23:20

Antirusko opredeljenje u novijoj istoriji u Srba usadio ne nesrbin komunista Tito. To naslede je još uvek prisutno kod njegovih komunistićkih ideoloskih potomaka i ateista. Pravoslavni Srbin ne misli tako. Jasno je da Srbin Predsednik koji slavi slavu ode najpre kod pravoslavnog Putina koji je po inaguraciji otišao kod Patrijarha po blagoslov.. Nikolic bi takođe tu praksu u Srbiju trebao da uvede i na taj način se jasno distacira od komunističke tamne prošlosti u Srbiji.

ranko75

24.05.2012. 18:43

@mih mil - Tito je mnogo veci prijatelj rusa nego amera.Da nije bilo ambicija Staljina (koji nije rus),Tito nikada ne bi imao konflikt sa rusima.SAD su hteli da ga kupe, a on je uzimao njihovu pomoc ostajuci svejedno veci prijatelj rusa.To su na kraju shvatili,pa kada je Tito umro nije dosao Karter,pa da se ne obruka posla majku,posto su svi dosli drugi racunajuci i Breznjeva.Zato nisu mogli da se uzdrze, nego su gadjali pri bombardovanju njegovu rezidenciju.

zlatko

24.05.2012. 00:51

Rusija ne samo da nije ekonomski slaba, nego je jedna od najbogatijih zemalja na svetu. To sto narod ima slab zivotni standard je sasvim druga prica.

sarkozi

24.05.2012. 11:00

@zlatko - Zlatko nemas ti pojma o standardu.Ako u narodu dominira beda,nestasica tu atomanski nice nestabilnost drzave,nevolje,terorizam,protesti i sfacega.Kako moze biti jaka i bogata drzava a narod gladan,ili mozda se hrani hranom koje se na zapadu hrani sfinja.

malteski soko

24.05.2012. 08:12

Ovo valjda predstavlja ,za normalnog gradjanina saznanje da je nas novi predsednik cenjen u inostranstvu!

isak

25.05.2012. 12:10

@malteski soko - Nikolić ide kod Putina u drustvu Nenada Popovica iz DSS.Popovic je kupio sedam MINEL-ovih firmi (sa ruskim kapitalom!?) i sve te firme je doveo do gašenja.Da potsetim Nikolić je obećao borbu protiv neuspešnih (nepoštenih) privatizacija.?

salko

24.05.2012. 09:29

grobar mora da postuje religiju pravoslavlja iako izostali u prekoracenjima sa modernim katolicizmom.Moderni vernici mogu posetiti crkve i katedrale samo u slavama dok ovaj slucaj kod srba je vrlo je los.Njih crkfa i popovi guraju u jarak.Srpski sfestenici uvek su bili na strani genocida,oni oblagoslavili i paramilitarce kad su krenuli da ubiju i masakriraju nevinu decu i zene u bosni,hrvatsku i kosovu.

Sala mala

24.05.2012. 10:05

Dali ce oni razgovarati i o zadnjem udesu vojnog aviona Rusije, i dali Srbija moze nesto da uradi , kako bi ubuduce nesto slicno ne desi. Ha, ha, ha.

Target

24.05.2012. 11:29

Negativac ne moze bez zvijezde petokrake na celu i to one naj modernije laserske.

ranko75

24.05.2012. 18:34

@Target - Shvatamo da to o sebe pisete.Ne bi znali da niste pomenuli rec negativac.

ranko75

24.05.2012. 19:04

Gde je postovanje prema tek izabranom predsedniku.Jos nije poceo da radi, nije napravio nikakvu gresku, a vec se odnosimo s nepostovanjem. Izgleda kaki god da nam je predsednik, mi i takoga nismo dostojni. Nije on grobar, nego izabrani predsednik Srbije, a ovi koji ga tako nazivaju gori su od grobara.

filipo

24.05.2012. 20:43

Tomo, dobro operi usi pre upotrebe i potrudi se da ti memorija bude na nivou, trebace ti ako zelis dobro ovom narodu.

milo stanin

24.05.2012. 23:33

Sa Bozjom pomocu neka Srbin vodi Srbiju . Treba vjerovat u njega vise nego u predhodne. Nikolicu je Srbija majka ,a svim ostalim koji su je pogresno vodili bila je maceha .

Atanasije

25.05.2012. 00:18

Mizerno je kako se ponasaju nase tkz. demokrate koje ocigledno ne znaju ni definiciju demokratije. I pored toga sto sam protiv Tomislava Nikolica, postujem vecinsku volju nasih gradjana da mu povere predsednicki mandat i smatram da je zasluzio da dobije priliku da svojim trudom i radom u sluzbi svih gradjana opravda njemu dato poverenje. Takodje smatram da je prirodno da predsednik ove zemlje prvo ode kod onih koji su nam istiniti i bezuslovni kroz vekove dokazani prijatelji. Cemu tolik urlanje?