Pet lista iznad cenzusa

13. 02. 2012. u 20:55

Rezultati istraživanja agencije ”Partner konsalting” rađenom na uzorku od 1.400 ispitanika: Za SNS 33 odsto, DS 25,8, SPS 10,1 odsto, LDP 5,8 odsto, a SRS 5,3 odsto anketiranih

UKOLIKO bi se u Srbiji danas održavali izbori, najviše glasova - 33 odsto - dobila bi SNS, dok bi DS osvojila 25,8 procenata. Treće mesto, sa 10,1 odsto glasova, pripalo bi SPS, a cenzus bi prešli i LDP (5,8 odsto) i SRS (5,3) - rezultati su istraživanja agencije ”Partner konsalting”, rađenom na uzorku od 1.400 ispitanika.

Prema ovim podacima, DSS bi dobila 4,4 odsto glasova, PUPS - 3,2, SVM - 2,3, URS - 2,1, LSV - 1,6, a SDPS - 1,1 odsto. Poredeći decembarsko sa najnovijim istraživanjem, direktor te agencije Miroslav Šutić rekao je da su socijalisti zabeležili povećanje rejtinga za 0,6 odsto, PUPS za 0,9, SVM za 1,2 odsto.

- U ovom trenutku glasalo bi 56 odsto biračkog tela. Postoji visoka spremnost najmlađe populacije da izađe na izbore, što je iznenađenje u odnosu na dosadašnja iskustva - rekao je Šutić.

Uočeno je da DS ima potpuno ujednačenu polnu strukturu birača, da SNS odstupa više od 10 poena u korist muškaraca, a SPS više od 10 poena u korist žena. SPS je jedina stranka sa većinskim prisustvom žena u biračkom telu, dok su ”najmuževnije” stranke SVM i SRS sa 76 odsto i PUPS sa 72 procenta muškaraca koji bi glasali za te stranke.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (93)

Dragan

13.02.2012. 21:11

Od 2008,otkaz je dobilo vise od 400.000 gradjana Srbije po podacima mmf-a pa me zivo zanima kako misli aktuelna vlast da ima opet 126 poslanika?To su brat bratu makar 300.000 izaslih na izbore i nijedan glas za vladajuci rezim.Ko je mene nekada anketirao ili moje prijatelje,familiju?Pa ja u zivotu nisam cuo da je neko nekad anketiran.Zvali su me telefonom za ruckove,vecere a da im prodajem parfeme itd ali ankete,ma idi begaj.Koja je to matematika da umuva 126 poslanika?Nema vise lazi,sve se zna!

Marko-Zr

13.02.2012. 21:14

Sve je mane vise tacno,izuzev rejtinga DSS i SPS. DSS je na 10%,a SPS je na 4%. Ali to se ocigledno nekom ne dopada,pa im je zamenio mesta.

Kolacic

13.02.2012. 21:20

Gledajuci ovu tabelu stranke od deset i ispod deset su sumnjivi po pitanju navedenih procenata jer se ne slaze sa realnoscu.

apotekar

13.02.2012. 21:22

Nikoga nece cuditi rezultati izbora I pobeda najvece opozicione koalicije, s’obzirom da vladajuca puca po savovima. Najtuznije od svega je cinjenica da su izgurali ceo mandat, a da su te cetiri godine bile najteze za zivot u Srbiji.

CezarMilan

13.02.2012. 21:22

Nije mi jasno po kojim to parametrima sprovode i analiziraju ove ankete? Ako je toliki procenat gradjana nezadovoljan trenutnom situacijom u drzavi i ocenjuje istu, kao katasrofalno losu, kako onda isti ti ljudi podrzavaju aktuelnu vlast sa cak 25%? Nit ima logike, niti mislim da je istina. Stanje jeste uzasno i krivci su poznati. I ko takve onda podrzava? Dobro je da je ipak prava opcija daleko ispred I da ce se razlika u korist naprednjaka samo povecavati.

DachaBg

13.02.2012. 22:38

@CezarMilan - Milane mora da si mlad pa ne pamtis vreme, pre dvadesetak godina, kada je zemlja bila u totalnom čabru. Ratovi, sankcije, raspad sistema ! Standard ? Ako si tada imao kantu sa 20l benzina u šteku... To je bio standard ! Elem... tada su ti koji su nas uveli u čabar dobijali izbore sa preko 50% glasova ! A u to isto Toma se oporavljao od istočne Slavonije, Karići prodavali nacionalne frekfencije ko da im je babo ostavio, a DS je imala glasova ko sada LDP...

britka

13.02.2012. 21:24

Kad ustanes i kazes istinu ljudi ti veruju, pa imas njihovu podrsku i glas. Tako se postaje najbrojnija i najmocnija stranka u drzavi. Onda imas toliki rejting I daleko iza sebe ostavis one koji jos veruju das u gradjani kratkog pamcenja.

Mican 1

13.02.2012. 21:26

Rezultati istrazivanja su prilicno ohrabrujuci za gradjane Srbije. Naime, vidimo da Demokratska stranka, usled nezadovoljstva gradjanstva, izazvanog neispunjenim predizbornim obecanjima i njihovoj (DS-ovoj) odgovornosti za urusavanje srpske privrede i ekonomije, osetno gubi podrsku biraca u Srbiji. Sa druge strane, Srpska napredna stranka, koja se vec skoro cetiri godine, namece kao ozbiljna alternativa danasnjoj vlasti, svakoga dana dobija vecu podrsku gradjana Srbije. (nastavak)

Maslacak

13.02.2012. 21:26

Katastrofalno stanje u drustvu pokazuje da je razlika izmedju SNS i DS.a bude dovoljno velika da DS bude na klupi za naredne 4 godine.

Celzijus

13.02.2012. 21:29

Da je meni ovo sumnjivo, sumnjivo je ! Pazi kako je moguce da cenzus prelaze najgore moguce stranke u Srbiji...! Po kojim to kriterijumu LDP prelazi cenzus i ulazi u Vladu? Ako je i tako do proleca nece biti, garantovano.

mavijanka

13.02.2012. 21:31

čudi me da je DS dobila i tih 25% s obzirom da su unistili drzavu u svakom pogledu

Ozlojeđen

13.02.2012. 21:33

Ovaj procenat ds-a treba da bude mnogo manji, ako se uzme u obzir u kakvoj bedi i nemaštini narod živi.

Ana

13.02.2012. 21:44

Pa ljudima je dozlogrdilo da slusaju price o EU i obecanja da ce biti bolje, da ce biti zaposleni, a ustvari svakim danom sve vise ljudi "visi" na biro-u.

Propali demokrata

13.02.2012. 21:46

Jednom kada izgubite poverenje od gradjana vrlo tesko se ono vraca, ali u ovom slucaju sa DS-om mislim da nece ni da se vrati poverenje u njih i zato su tako nisko pali, jer su nas mnogo puta obmanuli,narod im vise ne veruje i sve manje glasova imaju.da su radili posteno i u korist drzave i naroda mislim da bi jos uvek imali veliki broj glasova.

koviljka

13.02.2012. 21:47

to sto 33 % podrzava sns,je veoma ohrabrujuce za srbiju. konacno se mozemo nadati promenama i verujem da ce do izbora imati jos vecu prednost u odnosu na ds.

Bane

13.02.2012. 21:47

Suvisno je ista reci,procenti i gradjani Srbije su dali svoj sud i o strankama i o liderima!

Tito

13.02.2012. 21:48

Pitanje je gde je vršeno istraživanje, juče sam čitao jedno gde LDP ima 10 posto. To se sbe naručuje. Pogotovo što SPS ima 10 posto a biće oko cenzusa.

ypke

13.02.2012. 21:58

Мислим да је потпуно нетачно ово истраживање. Намештено и злонамерно. Ја сам из Београда, и када погледам то сваки други гласач је за СНС или ДС. По томе сваки трећи је СНС. Па где живе сви ти људи!?

Cile

13.02.2012. 22:01

Sasvim je sigurno da ce neka nova postizborna koalicija ucestvovati u formiranju buduce vlade,koja ce nadam se biti sastavljena od opozicionih stranaka,koje budu uspele da se dogovore oko toga.

Jecili

13.02.2012. 22:02

Na sreću vlasti, a žalost naroda, još uvek ima nekolicina ljudi koji im veruju. Nadam se da svi polako otvaraju oči i vide koliko nam država nazaduje pod njihovom kontrolom.

Goga

13.02.2012. 22:02

Ovo je prilika koja se ne sme propustiti,a gradjani ce se na izborima odluciti za promene.

Propali demokrata

13.02.2012. 22:05

Jednom kada izgubite poverenje od gradjana vrlo tesko se ono vraca, ali u ovom slucaju sa DS-om mislim da nece ni da se vrati poverenje u njih i zato su tako nisko pali, jer su nas mnogo puta obmanuli,narod im vise ne veruje i sve manje glasova imaju.da su radili posteno i u korist drzave i naroda mislim da bi jos uvek imali veliki broj glasova.

ivana

13.02.2012. 22:05

Agencijama za istrazivanje neverujem ,ali sve je vece nezadovoljstvo gradjana na postojecu vlast....

Mladen

13.02.2012. 22:05

Svakako da ovo istrazivanje nije iznenadjenje i svakako da ce ova prednost naprednjaka i dalje rasti to je bar svima jasno,jer nas je sadasnja garnitura dovoljno obmanjivala i svojom politikom od ove zemlje napravila rusevinu!

aleksej

13.02.2012. 22:15

gospodo,zaboravili ste ,one koji ne izlaze na izbore a ovoga puta izaci ce ,i glasati za Dveri srpske

Jagodinka

13.02.2012. 22:26

Kako se bude priblizavali izbori razlika izmedju DS i SNS ce biti sve veca, jer vreme radi za SNS.

SaleC

13.02.2012. 22:26

SNS je stranka sa potencijalom,kvalitetom i najboljim programom i nema straha od neuspeha na narednim izborima!

Strahinja

13.02.2012. 23:27

@SaleC - Voleo bih kada bi omladina SNS-a prestala pisati ovakve veštačke komentare, pa da mogu pročitati šta narod stvarno misli.

Prava Opozicija

14.02.2012. 00:43

@SaleC - Upravo tako. Jos veci problem je sto ove komentare pisu 2-3 napredna omladinca.

Lili

13.02.2012. 22:39

Da je Demoktarska stranka prihvatila proslogodisnje prevremene izbore mogla bi se boriti za ponovno formiranje vlade,s obzirom da se ide na redovne izbore gubitak DS na izborima je sve izvesniji.

Oci moje oci

13.02.2012. 22:43

Sa ovakvim istrazivanjem javnog mnjenja Demokratskoj stranci je bolje da ne ide na izbore.

Seele

13.02.2012. 22:45

Sasvim očekivani rezultati. Koliko znam, niko više ne želi ovako da živi. Doveli su nas na ivicu egzistencije, uništili sve resurse naše zemlje, prezadužili nas i još nas doveli u ponižavajući položaj. Zar to nije dovoljno?

Innes

13.02.2012. 22:46

Demokratska stranka sama sebi skace u stomak, glumeci politickog faktora a i sami znaju da naredne izbore gube. Nonsalantnost takvog ponasanja DS.u ce doneti jos losiji rezultat.

aca

13.02.2012. 22:50

Plasim se samo da DS I SNS lepo posle izbora sednu i naprave vlast kao sto su i DS I SPS i ceo mandat izdrzase. Ko jos pita narod nesto posle izbora !

Milanche

13.02.2012. 22:54

Rezultati su stvarno smesni kod stranaka od 10 i ispod 10 posto. Ovo je garant ispitivanje naruceno od strane SPS-a. Ako na njihov rezultat dodate rezultat PUPS-a od 3,2 posto to znaci da njihova koalicija dolazi do fantasticnih 13,3 posto! To je prema ispitivanjima javnog mnjenja koje je narucio DS, a u koje sam licno imao uvid, verovatno koliko i da se ispravi toranj u Pizi! Ako bi ovo ispitivanje i bilo tacno pitao bih onda ispitanike koji ce glasati za SPS ko je sacinjavao sadasnju vladu!

giga moravac

13.02.2012. 22:54

Toliko godina već rade ove ankete, toliko je anketa urađeno da im se ni broj ne zna. I svaki put uzorak 1400-1500 anketiranih. I za sve te godine anketiranja mene nikada ne pozvaše da pitaju za moje mišljenje. O čemu li se tu radi: uvek zovu jedne te iste ili ja prosto ne postojim !!!!

Duki

13.02.2012. 23:01

Nemojte molim Vas više objavljivati ovakve vesti. Mislim da je to i previše za nerve nekih stranaka. Neće moći toliko da podnesu. Malo malo, pa neko istraživanje, a prvo mesto uvek ubedljivo pripada naprednjacima!

Lady D

13.02.2012. 23:10

Mene ne interesuju razna istraživanja i objavljivanja trenutnih rejtinga stranaka. Dovoljno je da pogledam oko sebe. Stotine hiljada nezaposlenih, propale privatizacije, uništena privreda, sve veće i veće cene osnovnih životnih namirnica, sve više gladnih. Da li iko želi više ovako? Na izborima samo treba pokazati šta mislimo o tome!

Bob

13.02.2012. 23:25

narod hoće nešto novo, Toma se jošuvek nije pokazao na delu a nadam se da će biti spasitelj za Srbiju

Tiemie

13.02.2012. 23:26

Očekivano! S obzirom na stanje koje vlada u zemlji gde sve propada, ljudi gube posao, masa onih koji žive na ivici egzistencije se povećava, sasvim je logično da krivci za takvo stanje moraju da odu.

Duca7

13.02.2012. 23:47

Rezultati istraživanja raznih agencija variraju, međutim potpuno je jasno da naprednjaci uživaju veliko poverenje građana, jer u svim tim istraživanjima zauzimaju prvo mesto. Taj podatak ne čudi, s obzirom na opšte stanje propadanja u kome se nalazimo. Mislim da je svima u interesu da se nešto promeni na bolje.

vanja

13.02.2012. 23:59

narod je nezadovoljan lažnim obećanjima i razumevanjima od strane vlati.Tako da će izaći i glasati za promene!

dragaana

14.02.2012. 00:18

bice ta razlika i veca kako se izbori budu priblizavali jer gradjani polako pocinju da gube poverenje u ove na vlasti.

zipo2

14.02.2012. 00:20

po ovome istrazivanju nije moguce da ce samo te stranke da predju cenzus jer ima dosta gradjana koji nisu htekli da se izjasne.

Prava Opozicija

14.02.2012. 00:50

Po ovome Nikolic od maja napusta politicku scenu. Ili mozda nece ako Tadic odluci da u vladu ne zove LDP, a Nikolica postavi za ministra za EU integracije.

Ognjen

14.02.2012. 00:54

Već duže vreme naprednjaci vode i poverenje građana se iz nedelje u nedelju povećava. Zamzavanje pregovora sa MMF ne ide na ruku DS-u i izgleda da vladajuća koalicija gubi poverenje građana.

saler

14.02.2012. 01:00

Koliko platis agenciji, toliko imas glasova u istrazivanju.. Matematika je jasna..

Jovan

14.02.2012. 01:01

Hoce li neko odgovarati za laz i obmanjivanje ako ''kojim slucajem'' cenzus predje DSS ili URS ili se desi neko ''drasticno iznenadjenje''? Oni se svi pozivaju na nekakve reprezentativne uzorke, tako da bi trebalo da znaju svu istinu. Ovde se radsi o nameri li neprofesionalizmu.

Marko

14.02.2012. 01:04

Jos jedna anketa, po kojoj DS formira postizbornu vecinu. Ne znam gde vi vidite eventualne partnere SNS-a. Smesni ste skroz, a komentari zalosni.

Грчански Деспот

14.02.2012. 01:06

Uspeh je rezultat mudrog izbora,dobre pripreme i hrabrog čina.Dostignuća u životu sastoje se od vere u samog sebe i predanog rada.Oko velikog narodnog pokreta je velika energija i želja za boljim i lepšim životom.Dogovor je uvek kuću gradio pa yšto ne bi i sada?I Promene su stvarnost jer niko više ne može to da zustavi, evo dokaza.

Zoran

14.02.2012. 01:22

Prema drugoj anketi, koju je uradila agencija ''Čejndž'', DS će dobiti 8,6%, SNS 27,3%, SRS 7,2% a DSS 34,6%, dok će ostali da raspodele kolač između 0,1 i 4%, recimo, L>D>P će da dobije oko 2,6%...

Nemanja

14.02.2012. 01:25

A gde su tu Dveri, koje svakim danom imaju hiljade novih pristalica i glasaca. Da li je moguce da je medijska blokada toliko eksplicitna?

sterling

14.02.2012. 01:29

ja sam bio simpatizer demokrata ali otkad su u koaliciji sa socijalistima glavni interes im je novac a politika i zivot gradjana im je sporedna stvar,zato cu glasati SNS

Bad Boy

14.02.2012. 01:54

1400 ispitanika je bilo i SNS ima 33%,a kad bude 2800 ispitanika imace 66%... To je pun pogodak za narod....

Ikica

14.02.2012. 02:18

Iskreno, ne čude me ove brojke, narod je sve više spreman da utiče na stanje u ovoj zemlji, i mislim da je opravdano što imaju poverenja u Tomislava Nikolića i Naprednu stranku, jer zaslužuju da im pružimo šansu, i da vidimo može li se išta ovde učiniti, da svi zajedno malo živnemo.

kaktus

14.02.2012. 06:51

Nikolic kao i kad je bio Radikal.Osvoji najvise glasova ali taman toliko da ne moze da sastavi vladu i opet imamo Nikolica kao najjaceg opozicionara.

Milivoje

14.02.2012. 20:03

@kaktus - A njemu i Vučiću super još malo da uživaju pa makar do penzije a posle videćemo

Duleee

14.02.2012. 11:41

@mi dolazimo - Zasto bi ih spominjali kad su nebitan faktor na politickoj sceni Srbije?! Osim popova malo ko jos ce da glasa za njih... i da, mozda jos i ti!

Srb IN

14.02.2012. 12:32

@mi dolazimo - I onih 5000 u domu sindikata i 4000 na konvenciji u Novbom Sadu i preko 800 ljudi na konvenciji u Zrenjaninu da 11.02.2012 bio u domu sindikata video bi ko će sve da glasa za Dveri ali nema veze drži se ti meni lepo režimskih medija,Grand,Farma,Dvor i ostale gluposti i uživaj u svom političkom slepilu.Naravno ni jedan medij ni štampani ni elektronski nije hteo da izveštava sa konvencije Dveri toliko o demokratiji i slobodnom novinarstvu.

Milena Cvetkovic

14.02.2012. 13:53

@mi dolazimo - Dom sindikata nema 5000 mesta, tako da ti ceo komanetar pada u vodu. Ta nazovi politicka organizacija je najveca sramota Srpske pravoslavne crkve! Inace, poznajem nekoliko svestenika koji sigurnoi nece glasati za te Dveri, ako uopste sakupite potpise za kandidaturu...

Duleee

14.02.2012. 14:55

@mi dolazimo - Kao prvo: Grand, Farmu, Dvor itd. ne gledam jer mi se gadi takav vid zabave za narodne mase! Kao drugo: popovi su vec dovoljno zastupljeni u medijima tako da ne moraju da izvestavaju o tamo nekim dverima. Kao sto rece Milena, vi ako skupite potpise za kandidaturu... budite srecni!!!

sasa 076

14.02.2012. 07:47

DSS ispod cenzusa, dveri nema nigde, a sps rastura jel vi mislite gospodo neovisni istrazivaci  da smo bi srbi gomila kre..na, to su isti ono koji su reklji da labus dobija kostunjavog u prvom krugu i da ldp tuce dss na proslim izborima, nemojte vise ko boga vas molim

Nikolaus

14.02.2012. 09:20

..."DSS bi dobila 4,4 odsto glasova... URS - 2,1"...Boze, kakva glupost! Cak i ako su placeni od odredjenih stranaka da ‚‚spinuju javno mnjenje" preterali su!

boban

14.02.2012. 10:40

Zasto se rade istrazivanja kada su lazna.Cekajte da prodju izbori pa cemo videti rezultate.Mislim da su gradjani razocarani svim strankama u Srbiji,veci broj listica bice ponisteni ili prazni .

Realista

14.02.2012. 16:42

@boban - A koga će da bude briga što je 1000000 ljudi prectalo listiće.Vladaće onaj ko od onih 20000 preostalih dobije najviše, pa vi razmislite da li ćete da ubacite prazan listić ili poništen

Vlade

14.02.2012. 13:10

Lose vam je istrazivanje!Nema veze sa situacijom u Srbiji! Pogotovo rezultati za PUPS!

pera-nis

14.02.2012. 16:16

pa ovi iz vecernjh promasili stranu. ovo je trebalo da se objavi u rublici zabava. a ako je ovo tacno, onda smo mi stvarno nenormalan narod......

Milos

14.02.2012. 18:01

Opet SNS pobedjuje,ali je to naravno"Pirova pobeda".Naravno da ce rezultati biti slicni ovom istrazivanju,sa manjom razlikom izmedju SNS i DS(oko 2-3%).Trece mesto sigurno socijalistima,koji ce u koaliciji sa PUPS i JS imati oko15%.Nece biti problema oko formiranja nove-stare vlade!!!!DS-SPS i videcemo ko ce jos trebati,verovatno manjine.Prema tome SNS i Toma i Vucic u politicku penziju,kao sto su i obecali.....

Milivoje

14.02.2012. 20:00

@Milos - Obećali ali opet ima da čekaju sledeće izbore i onda će opet da kažu ako na ove izbore ne prođemo daje mo ostavku,pa ljudi oni to pričaju stalno ali kažite mi gde bi Vučić radio pa on nema dan radnog staža ko bi njega primo

bob

14.02.2012. 20:23

sve mi je jasno samo jedno nije LDP da ima toliko---nisam znao da srbija ima toliko neprijatelja

sipa6781

14.02.2012. 22:12

напред Србске двери!!! И ја то исто мислим за лдп!!! Лажно рангирање!

sipa6781

14.02.2012. 22:13

Opet SNS pobedjuje,ali je to naravno"Pirova pobeda".Naravno da ce rezultati biti slicni ovom istrazivanju,sa manjom razlikom izmedju SNS i DS(oko 2-3%).Trece mesto sigurno socijalistima,koji ce u koaliciji sa PUPS i JS imati oko15%.Nece biti problema oko formiranja nove-stare vlade!!!!DS-SPS i videcemo ko ce jos trebati,verovatno manjine.Prema tome SNS i Toma i Vucic u politicku penziju,kao sto su i obecali.....

zli vuk

24.02.2012. 12:40

@sipa6781 - To cemo jos videti, mislim da ce ipak PUPS doci narodnjacima na vrata da kuca, a potom Krkobabic uruciti prve penzionerske cekove Dacicu i Tadicu i pozdraviti ih mirno da uzivaju u prevremenoj penziji. :-)

sipa6781

14.02.2012. 22:15

Ко може да гласа за чеду, динкића и дс ?? Волео бих да чујем аргументе тих људи!!

Dragan sa Vinika

15.02.2012. 19:44

Obratite pažnju u matematici: kada saberete sve procente stranaka koje su oko koalicije DS a ispada da ukupno imaju 52.00 %. Gde baš ispade ceo broj? Retko koja statistika ispadne baš ovako tačna! To nam govori da je neko štelovao rezultate.

Perica

16.02.2012. 03:15

Pa vi mislite da smo mi stvarno stoka ili goveda koja neznaju da su ove agencije placene od strane zapada i izdajnika. Ove dve najace partije imaju realno mesto ispod svih na ovoj listi. 90% Komentara ostavljaju oni koji rade za ove izdajice i placenike, i veruju i gotive SNS. Cilj je da SNS pobedi i da udje u koaliciju sa DS-om sto znaci, opet vlada DS. Samo ce ovog puta obe partije bacati pesak u oci narodu i ako obe stranke rade za istog gazdu, a to je Zapad. A preti i falsifikovanje listica.