Orbović izabrao savez sa Ljajićem

P. V.

08. 02. 2012. u 21:10

Rasim Ljajić i Ljubisav Orbović potpisaće za koji dan sporazum o zajedničkom nastupu na sledećim izborima - saznaju ”Novosti”

LIDER SDPS Rasim Ljajić i vođa Samostalnog sindikata Srbije Ljubisav Orbović potpisaće za koji dan sporazum o zajedničkom nastupu na sledećim izborima - saznaju ”Novosti”.

Oni će ”u duetu” nastaviti pregovore sa ostalim zainteresovanim strankama o formiranju širih predizbornih saveza.

Prema dosadašnjim najavama, Ljajić je kao stranke sa kojima će voditi predizborne razgovore naveo DS, SPS, PUPS, URS i LDP, dok je Orbović izrazio spremnost da sedne za sto i sa Nikolićevim naprednjacima.

Sporazum SDPS i SSSS podrazumevaće i da te dve opcije zajednički vode u eventualne postizborne razgovore za formiranje nove vlade.

Kako saznajemo, Ljajić i Orbović imaju želju da njihova strateška saradnja bude dugoročna, a ne jednokratna - samo za predstojeći izborni ciklus. Programski, SDPS i sindikalce spaja politička borba za prava radnika i socijalno ugroženih slojeva društva. Aktuelni ministar za rad i zapošljavanje ranije nam je rekao i da bi upravo taj resor mogao u sledećem mandatu da pripadne sindikatima.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (51)

Politička neutralnost sindikata?

08.02.2012. 21:30

Zar Orbović nije neki sindikatlija? Kao takav nije mu mesto na izborima, on mora biti politički neutralan. Ali u ovoj našoj državi sve je moguće.

Milos

08.02.2012. 21:39

Ne razumem ove ljude uopste,pa valjda su se sindikati osnovali da kao nepolitizovane institucije brane prava radnika ali u zemlji Srbiji je sve ocigledno moguce pa cak i to da i sindikati postaju politicke partije! E moj oOrbovicu i ti i tvoji poltroni dalje od sindikata, uclani se ko covek u neku stranku pa mitinguj a a ne preko ledja sirotinjskih radnika da pravis sebi politicku kijeru brukoo

novica52

08.02.2012. 21:44

Orbović je pregovarao sa svima i na kraju izabrao Ljajića i pogrešio.Izgleda mi da Orbović više gleda gde će sebe da udene nego što ga tište sudbina radnika i njohova pogažena prava.

Proleter P

08.02.2012. 21:48

Kao i mnogo puta do sada vodje sindikalaca donece pogresnu odluku. Pa gospodin Ljajic je upravo u ovoj Vladi vodio brigu o radnicima i rezultati su ... svima vidljivi, a sindikalci hoce da sa njim nastave borbu za bolji polozaj radnika. potpuno nelogicna odluka.

micamala

08.02.2012. 23:50

@Proleter P - Jeste, rezultati su katastrofalni ali nije nelogična odluka sindikalista, jer oni nikada nisu ni zastupali interese radnika, nego interese vladajuće elite! Zar mislite da je Orbovića briga za radnike? Pa zašto onda nije podržao radnike koji su bili u štrajku, zašto nije proglasio generalni štrajk u celoj Srbiji? Nije, zato što to ne odgovara Borisu Tadiću. Žalosno je, ali je na proleće očekujem velike nemire u Srbiji, situacija je užasna!

Markovic

08.02.2012. 22:12

Ovo je pravi izbor! Rasim i SDP mi deluju kao jedina partija koja zaista brine o pravima radnika i polozaju ljudi koji jedva sastavljaju kraj sa krajem, bravo Rasime! Ujedno SSSS kao svog prirodnog partnera ma u partijama levog centra a SDP je zaista osvezenje na politickoj sceni Srbije pored svih ostalih samoproklamovanih Socijaldemokrata.... Pozdrav sa Zvezdare!

Zdravko

08.02.2012. 22:13

ovo je odlicna vest! nema prirodnijeg saveza od socijaldemokrata i sindikata, slicno je u mnogim evropskim drzavama. To je prava odluka, konacno ce radnici imati uporiste u parlamentu!

MitkeL

08.02.2012. 23:45

@Zdravko - Ti ne znaš šta pričaš, Ako je ova vest tačna, to znači da sindikat podržava DS, stranku koja je uspela da u Srbiji ima 1.700.000 nezaposlenih a samo za zadnjih 4 godina otpušteno 400.000 radnika. Uostalom, sindikati su odavno izgubili poverenje članstva, tako da od njih neće imati nikakve koristi.

mpc

08.02.2012. 23:58

@Zdravko - Svi treba da vratimo člansku kartu sindikata, isti dan! U svakom slučaju, neću da glasam za sindikat i Ljajića, jer to je glas dat Demokratskoj stranci i Borisu Tadiću!

Gile

08.02.2012. 22:16

bravo! ovo je odlicna vest za sve radne ljude. uz ljajicev kredibilitet imamo mogucnost da se nas glas cuje!

PecaP

08.02.2012. 23:40

@Gile - Ovo je obična prevara i podmetanje kukavičjeg jajeta od strane DS-a jer radnici moraju znati da će Rasim Ljajić u koaliciju sa DS-om. DS je kriv za 400.000 izgubljenih radnih mesta, DS je kriv za ekonomski haos u Srbiji, DS je sa Rasimom Ljajićem kriv za nepoštovanje, odnosno zamrzavanje odredaba Opšteg kolektivnog ugovora (OKU), a nov OKU nije ni potpisan, danas su najmanja prava radnika ikada u Srbiji. Pa moj glas nećete dobiti!

Markovic

08.02.2012. 22:25

Ovo je pravi Izbor! Ovo ce biti prilika da se radnici priblize mogucnosti da ostvare svoja zagarantovana prava, a SDP je opcija koja im kao prirodan partner u tome najvise i odgovara. Bravo za sporazum!

Gubitnik Tranzicije

08.02.2012. 22:36

Ako je imao iskrenu nameru da zaštiti interese radnika g. Orbović je doneo pogrešnu odluku, pošto će Ljajićeva stranka ući u koaliciju sa onima koji su putem pljačkaške privatizacije uništili privredu i ostavili stotine hiljada ljudi bez posla a to su DS i URS - stranke koje finansiraju tajkuni, a i položaj onih koji rade u mnogim privatizovanim preduzećima nije dobar. Ne sećam se da je g. Ljajić pozitivno uticao da se u nekoj privatizovanoj firmi poboljša položaj radnika.

Dare

08.02.2012. 22:55

Citaj izmedju redova,ovaj savez se vec priklonio DS i njenim satelitima,ali mozda je i bolje da narod vec sada zna da su na jednoj strani svi oni koji su ovu zemlju doveli na rup propasti,pa ko zeli da gleda taj film ponovo neka izvoli,ali siguran sam da je vecinska Srbija za promene!

zare5

08.02.2012. 23:28

ovo je sasvim pogresna odluka orbovica sa kim ce da ide u savez,ima on jos vremena da bolje promisli sa kim ce da ide.

dragaana

08.02.2012. 23:30

orbovicu sta ce da vam kazu vasi sindikalci na ovu odluku o koaliciji sa onima koji su unistili sindikate.

mavijanka

08.02.2012. 23:41

mislim da to nije prava odluka jer narod zeli promene i nove ljude mozda ste ipak trebali vise paznje da obratite na SNS

DJUBRETARKA

08.02.2012. 23:43

Jedino ako se Ljaljic Obrovic i Vas sponzor Hypo pitaju za buducnost Srba.

Sladjana

09.02.2012. 00:03

Orbović može u lično ime da glasa za Ljajića ili bilo koga drugog. U ime članova to ne može da uradi, to je zloupotreba i uvreda za članove sindikata. Sindikati ne žele da se bave politikom a ovo što pišete nije odluka članova, jer ankete o tome nije bilo niti će je biti. Članovi su slobodni da glasaju za koga hoće.

nanna73

09.02.2012. 00:12

Da nije tužno - bilo bi smešno!!! Sindikalci idu u koalicija sa Ljajićem, a preko njega ustvari sa DS, i to kada u Srbiji ima preko 300.000 nezaposlenih "zahvaljujući" stranci na vlasti... Kada od ekonomije u Srbiji nije ostalo ni "e"... Kada ono malo radnika (koji sanjaju o radnom vremenu od 8 h, jer rade i po 12 sati) bukvalno svaki dan strahuju od otkaza... Pa zar predstavnici radne snage u Srbiji ulaze u koaliciju sa onima koji su "obesčastili" našu radnu snagu?! Sramota!!!

Đoda

09.02.2012. 00:42

Ako ne žele promene, koji je razlog njihovog ulaska u politiku? Koalicija koja je na vlasti unazadila je i upropastila sve, a sindikalac pravi koaliciju sa strankom koja direktno u svemu tome učestvuje. Hiljade ljudi je ostalo bez posla, radnici su obespravljeni. Koliko je ljudi prijavljeno samo na minimalac? Ne moguće je boriti se za prava radnika rame uz rame sa onima koji vam već 12 godina smanjuju biračko telo.

Ja

09.02.2012. 01:00

Orbović je popio nogu na sastanku sindikata i niko ga nije podržao da se bavi politikom. Tako da on parazit ide kod Ljajića privatno, a sindikat ga neće podržati

Milan,konobar

09.02.2012. 04:30

Šta to znači?Pa nije valda da gosp.Orbović misli da će celo članstvo SSSS,krenuti za njim.a dobro zna kako je zastupao to ''gladno''članstvo pred poslodavcima ili ti ''tajkunima''.Pita ga otvoreno;Kada je zadnji put bio u nekoj priatvnoj kompaniji naprimre Centroproizvodu,da vidi kako tamo egztsiiraju zaposleni?

Tatiana011

09.02.2012. 08:14

hahahaha Sindikati idu sa onima koji su izvodili policiju pred strajkace :D Nije ni cudo zbog cega je svaki sindikalni vodja pun k'o brod :D

Perica

09.02.2012. 08:23

Pa koga taj uopšte predstavlja? Sebe i članove svoje familije. I nikog više. Pogledajte Grčku ili Italiju, pa ćete videti šta su pravi sindikati. Ovo kod nas je smejurija i zamajavanje radnika.

milos sp

09.02.2012. 09:13

kada se domognu funkcija vise ih nije briga za one koje predstavljaju, gledaju samo kako da zadrze fuhkciju tj gledaju samo svoj dzep. odlicno bar znam za koga sigurno necu da glasam.

gladan radnik

09.02.2012. 09:24

Radnici ,mladi bez posla i svi razocarani cedati svoje glasove DSS i SNS ...jer zele nesto dsa se uradi za njih a ne samo lazi ,magla....

zoranSan

09.02.2012. 10:02

Šta sa Ljajićem ,čovekom koji je već u koaliciji sa Dinkićem koji je obmanuo radnike ne samo GENEKSA.Nigde u svetu Sindikat nije u koaliciji sa poslodavcima niti partijama u vlasti.Izlazim iu ovg sindikata.

Mircha

09.02.2012. 10:23

Jako dobra vest. vreme je da radnici dobiju predstavnike u parlamentu! S kim bi drugim nego sa socijaldemokratama. A Ljajic je jedini politicar na sceni koji nema ni jednu aferu, ni jedan gaf.

GORICA

09.02.2012. 10:30

U konkretnom znacenju sindikat se opredelio za demokrate,pri tom je polaozaj radnika nikad gori kao i standard,strasno...

Lordmilan

09.02.2012. 11:20

Ako je ovo istina onda je to izdaja radnika koji nikad nisu bili u gorem položaju nego sad, a preko ove koalicije bi se dala podrška ds-u posle izbora al Orboviću neće ti to proći izdao si radnike za neke pare...sramno

Umnjak

09.02.2012. 12:12

Šteta. Ljajić je stavio kamen oko vrata i potonuće. Ovi "predstavnici radnika" nemaju iza sebe više od par hiljada radnika. Nikad nisu uspeli da izvedu na ulice više od hiljadu niti su organizovali neki štrajk a dozvolili su da im kapitalisti otpuste 500.000 radnika. Dakle, koga oni zastupaju ? mislite o tome.

Aleksis

09.02.2012. 12:13

Ovo je strasno! Sindikat i politika ubitacna kombinacija! Ipak, i pored sindikalne scene koja je slaba, ne treba gurati sve sindikate u isti kos! Koliko mogu da shvatim, prateci stampu i TV samo je jedan sindikat krenuo u avanturu koja se zove politika i koja ce se tom istm sindikatu obiti o glavu. Nijedan sindikat (a ima primera u svetu) nije dobro prosao upustivsi se direktno u politiku! Neka je Bog u pomoc radnicima., posebno clanovima ovog sindikata koji je resio da se politicki angazuje

Pjotr Cibukov

09.02.2012. 12:26

Francesko Sketino, kapetan broda Kosta Konkordija, dobio je 2500 godina zatvora zbog napustanja havarisanog broda i svih onih koji su se uzdali u njega kao kapetana. Voleo bih da znam koliko ce dobiti ovaj Obrovic za manje-vise istovetno delo.

ljuban

09.02.2012. 12:59

Sad znam za koga necu da glasam. Pa ljudi znateli vi ko je orbovic pitajte samo Banovica i Zarubicu i sve ce vam biti jasno

Indijanac iz Paracina

09.02.2012. 13:11

Ovaj umesto da se brine o pravima radnika za koja svi znamo kakva su, on se gura da sebi obezbedi poslanicki mandat u skupstini ko glasa za njega gori je od njega !!!!

smak

09.02.2012. 15:15

Orbovic i Ljajic pripadaju jedan drugom.Orbovic sem licnog interesa nista drugo i ne radi u sindikatu.Neka poreska uprava objavi koliko placa poreza na primanja kako mu funkcionise preduzece ciji je osnivac a direktorka mu Slavica Savic sekretar veca sindikata dokle mu je stigla gradnja hotela u Vrnjackoj Banji itd.Akoalicioni partner mu je posebna cvecka.Umesto da se bavi primenom zakona on i njegov buljuk funkcionise na principu ja sam ministar i bice kako ja kazem ali ne on vec njegove sluge.

EGOCENTRIK

09.02.2012. 15:18

Mislim da ce i Ljajic i Orbovic napraviti gresku, ako ne budu usli u savez sa naprednjacima, odnosno, ako nastave bilo kakvu dalju saradnju sa demokratskom strankom, koja nije ispunila nista od predizbornih obecanja.

nbgdbk1

09.02.2012. 15:22

Orbovic kao sindikalac igra predizbornu igranku, sto nije normalno. Mora da zna da bi eventualna koalicija sa Ljajicem i DS-om , bila kratkog maha, samo produzavanje agonije... Siguran sam da ce posle izbora napraviti pravi izbor, i formirati koaliciju sa SNS, s kojom ce najzad Srbiji krenuti na bolje.

decko koji obecava

09.02.2012. 15:23

Obojica moraju da izadji iz tog zutog vrzinog kola , dok ne bude kasno, narod ume da istrpi, ali sve ima svoje granice! Pocnite da opravdavate epitete reformatora ili ce vas narod obeleziti kao potrcka demokrata.

Duki

09.02.2012. 17:22

Ako Savez samostalnih sindikata želi da učestvuje na izborima zbog poboljšanja položaja radnika, ne vidim smetnju za uspešnu saradnju sa naprednjacima. Ne vidim potrebu razgovora sa strankama na vlasti koje su i dovele radnike u nezavidan položaj.

Biciklista

09.02.2012. 20:35

Ispunite zelju velikoj vecini radnika i poljoprivrednika u Srbiji i prikljucite se naprednjacima da pokrenete velike promene i ciscenje Srbije.

Milutin

10.02.2012. 07:15

@Biciklista - "Najveca vecina" radnika i poljoprivrednika (ali i stocara, pcelara, golubara i zivinara) ima jos vecu zelju: SRS sa DSS.

boban

10.02.2012. 02:05

Da li ljudi i clanovi sindikata znaju da gospoda predsednik i potpredsednici sve ovo rade bez pitanja clanstva isto tako morate da znate da je postojala javna rasprava medju granskim sindikatima i vecima sindikata na teritoriji i svi su bili protiv toga da sindikat udje u bilo kakvu saradnju sa politickim partijama tako da je blaga rec izdaja za sve ovo sto se radi u sindikatu a mi cutimo i pitam se dokle ce mo cutati i kada ce ve jednom da se obracunamo sa ovom sindikalnom mafijom .