Vlast više nema glasove

P. V. - S. S. R.

02. 02. 2012. u 20:55

Novosti saznaju - Vladajuća koalicija ne uspeva da skupi većinu od 126 poslanika u Skupštini. Neizvesno hoće li se parlament uopšte sastajati do narednog saziva

ZATO što vladajuća većina ne može da skupi 126 poslanika u parlamentu postoji mogućnost da do kraja mandata ne bude održana nijedna sednica Skupštine. Kako ”Novosti” saznaju, nisu više sigurna četiri glasa poslanika SPO koji je ušao u otvoren klinč sa DS. A, spekuliše se i da je predlog URS da ovaj skupštinski saziv više ne usvaja zakonske predloge.

Naime, posle medijskih višednevnih zahteva pojedinih funkcionera SPO za smenu Vuka Draškovića, vrh te stranke optužio je demokrate da stoje iza hajke. Iz DS su to demantovali, ali je sada u vladajućoj većini siguran samo glas ministra Srđana Srećkovića, koji je ”na ledu” u SPO.

ČEKAJU I PARE U PAKETU koji čeka usvajanje nalazi se pedesetak dokumenata Vlade. Polovina su zakoni, a ostalo sporazumi. Najviše je pravosudnih i obrazovnih akata. Ima i nekoliko kredita, koji ne mogu biti korišćeni bez potvrde poslanika, među kojima je i novac za ”Galeniku”. Zato je moguće da se nekako pronađe dogovor kako bi prošli finansijski sporazumi.

Da nešto ne štima ”čita se” i iz izjave poslanika SPO Aleksandra Jugovića koji za ”Novosti” kaže da ”parlament ozbiljne probleme gura pod tepih, što najbolje dokazuje najava da će se na predstojećoj sednici raspravljati o perifernim zakonima, a ne o referendumu na severu Kosova”.

- Najavljena sednica je licemerje. Biće sazvana da bi se na njoj nešto radilo, a nijedna od tačaka dnevnog reda nema veze sa dobijanjem statusa kandidata za članstvo u EU, dok referendum može ugroziti kandidaturu.

Zamenica šefa poslaničke grupe URS Suzana Grubješić tvrdi da su parlamentarci iz ovog kluba spremni za sednicu, ali Vlada još nije dostavila dnevni red.

Inače, prvobitni plan je bio da se sednica održi 31. januara, što se nije dogodilo. Predsednica parlamenta najavila je da bi okvirni datum za sednicu mogao biti 7. februar. Konsultacije o tome da li će svi moći da dođu i ima li većine, još se vode. U Vladi saznajemo da su i ministri svesni da do zasedanja možda neće ni doći.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (74)

Marko

02.02.2012. 21:48

@Čekam sa olovkom - Tvoja fraza je jako poznata, u Srbiji se stalno ponavlja i sve je gore. Necu na izbore.

siki

03.02.2012. 08:07

@Čekam sa olovkom - neodlazak na izbore je najgora moguca opcija sa kojom ama bas nista ne dobijamo. Tek onda takvi ljudi nemaju pravo da se bune na los zivot jer nisu ni pokusali da ga promene. Ovi su vec 12 godina na vlasti i toliko su se osilili da ih uopste ne interesuje obican narod jer misle da ce vladati vecno.

olga

02.02.2012. 21:48

ova vlada radi isključivo za ličnu korist pojedinaca i partije.doveli su državu i narod do ivice propasti.jedini njihov komentar je da će ostati do kraja mandata i da imaju stodvadesetišest poslanika . svaki dan sa njima duže je katastrofa.

Банаћанин

02.02.2012. 22:00

Ето напакон лепе вести из владајуће калиције!

Саша, Пожаревац

02.02.2012. 23:34

@mladen bozic - То што власт, читајте ДС и СПС, ради СПО-у је највећи безобразлук од времена деведесетих на овамо. Оваква медијска хајка давно није виђена. И не треба СПО да им даје већину, нису заслужили...

karasdjordje

02.02.2012. 23:01

pa ova vlada je sve ozbiljne probleme gurnula pod tepih,jer da je bilo neke ozbiljnosti nebi nas doveli u duboku krizu

marina

02.02.2012. 23:37

Nikakva steta, jer ionako nista pametno ne razmatraju i ne donose odluke koje su vazne za narod, nego sve neke nebitne stvari! Valjda je i njima dosadilo da dremaju za skupstinskim klupama.

mizzuno

02.02.2012. 23:41

gde ste sad junaci 5. oktobra sto ste se busali u prsa. slavit cemo mi predsednika milosevica.....

Angkor

03.02.2012. 02:28

@mizzuno - Samo ga ti slavi, ja cu da slavim Svetog Nikolu, a to vreme dobro pamtim. Cisto da te podsetim na nestasice svega sto ti padne na pamet, rat, stradanja, krizu, Jezdu, Dafinu, inflaciju koja bi mesecnu platu preko noci svela na sumu potrebnu da se kupi jedna vekna hleba... Razlike izmedju onda i sada su mizerne, ali ako moram da biram, radije bi ziveo sada, nego onda, a najradije bih ziveo u normalnoj drzavi kakva Srbija nije sada i nije bila ni onda. Sve najbolje.

MatijaBG

03.02.2012. 07:27

@mizzuno - Uskoro ces da vidis gde smo,bas kao sto je pre dva dana to video Dodik!

djordje5656

03.02.2012. 07:41

@mizzuno - Ti možda ja nikad. Ne kažem da su ovi dobri niti oni koji će da ih naaslede nešto da učine bolje za ovu napaćenu Srbiju jer posle miloševičeve vlasti toliko smo unazađeni da ne može ni jedna vlast da to uskorije vrme poprvavi, Miloševišć je vladao po principu: POSLE MENE POTOP

Somi

03.02.2012. 00:10

Pukla je vlast jos prosle godine, nego je na stetu nas gradjana uspela da zadrzi svoje mesto... Da nas jos vise zaduzi i upropasti.... Pokazali su da su nesposobni... Njima ne treba vise dopustiti da uopste budu birani jer su vi do jednog pokazali da nisu dostojni toga posla... Mi sve siromasniji, a oni sve bogatiji, pa vi procenite sami!

Demokrat

03.02.2012. 05:38

@Somi - što to tebe briga ko je bogatiji a ko siromašniji?! šta te briga bre, idi na posao i radi svoje!!! Nas ostavi na miru...!!! HE HE HE...

qwerty

03.02.2012. 06:37

@Somi - Obicni narod, sto bi ranije rekli "radni ljudi i gradjani", treba da pokazu zube. I drzavi i poslodavcima. Moraju da se organizuju i stite svoja prava. To je jedini nacin da obican covjek zastiti buducnost svoje djece. Posto je ovo jos doba kauboja, serifa i mutnih bankara, to nece ici lako. Nismo siromasna zemlja, a bogati smo siromasnim ljudima. Pravednija raspodjela drustvenog bogatstva nece doci od bogatasa.

nex

03.02.2012. 00:38

Sta ti je osionost,moze im se ,jednostavno sede u foteljama,ne rade nista,i sto je najgore verovatno ce ponovo doci na vlast!!! Dobrodosli u Srbiju:)

Sheena

03.02.2012. 01:36

pa sigurno je da SPO nece trpeti sav mediski linc koji namece DS..i sva podrska njima, jedini govore istinu!

despot07

03.02.2012. 01:51

хвала Господу Богу да сте се распали већ једном

Vlado

03.02.2012. 07:56

Izgleda da oni koji su sastavili ovu Vladu sada namiguju Vuku da da izidje i bezi....

Mirko - BALKANAC

03.02.2012. 08:59

Polupaliste serpe,pustite druge da oni malo lupaju a vi idite dalj u tu vasu ''EVROPU''

Gundjoslav

03.02.2012. 10:55

@SRKI - Jos malo pa cemo opet da lupamo u serpe i lonce... Ubice me zena :)))

Filip

03.02.2012. 13:05

@SRKI - Promene nisu dovoljne, potreban je PREOKRET! SPO je ponovo motor koji Srbiju vuce iz zivog blata u koje nas guraju oni kojma je nasa nesreca izvor bogatstva i moci. Raduje me sto gradjani daju sve vecu podrsku ideji PREOKRETA.

Bane

03.02.2012. 10:10

@Nikola - Samo odkacite Draskovica i stavite Srdjana za predsednika i na narednim izborima prelazite cenzus i polako ,vraticete se gde vam je mesto.Draskovic bi zarad fotelje sve ucinio a zarad Srbije nista jer ga to ne interesuje .Za pokolenja ...? Odgovor dajte sami, za koja i cija pokolenja.Pozdrav i zelja za bolju Srbiju

Bocko

03.02.2012. 10:36

Nije SPO kao ostale stranke da ucenjuje poslanickom vecinom,ovo je jos jedna mediska hajka na SPO.Ali mozda bi trebalo da se pocne sa ucenama kao sto rade svi ostali pa ih vise postuju i uvazavaju njihove stavove.Jedni traze fotelje,drugi pare,treci zirafe...i na kraju oni dobri a SPO ne valja...E moja Srbiji sta si docekala.

bosko

03.02.2012. 17:49

@Bocko - SPO, je danas SAMO Dana, i VUK,. Ostalo su marionete. Sklonite ovo dvoje, i onda kazite da postoji SPO

boki

03.02.2012. 11:34

Vlast je odavno pukla,to i oni znaju,ali ovako bolje da isteraju mandat do kraja kako tako,plata ide,a posle jos 6 meseci sigurna plata.Nisu oni naivni.

Pablo

03.02.2012. 12:03

Naravno da su pukli ali zato cekaju zadnji dan da raspisu izbore.Slatka im fotelja do zadnjeg dana.E zato ima da ih kaznimo jako na izborima.

Milan

03.02.2012. 12:25

Jasno je da je ova vlast bila vestacka tvorevina, a na izborima ce se pokazati da vestacke tvorevine ne mogu dugo da opstanu. Prema tome, dosta je da su uopste i izdrzali do kraja mandata, to je za njih uspeh.

MatijaBG

03.02.2012. 12:39

Naprdnjaci,lopate u ruke i na sneg,pokazite nam kako cetet da vladate,barem u vasem Zemunu gde ste na vlasti..........Tadic ce jos ubedljivije pobediti imajuci na umu da mu je Nikolic opozicija!

Tatjana K

03.02.2012. 13:17

Sastajali se ili ne nama je sve gore i gore. pogledajte kako cene guraju od Nove godine, dok nas vlast zamajava kojekakvim nebitnim informacijama i pricama.

Jela M

03.02.2012. 13:18

Ne brinite dogovorice se oni. Opet ce ih podrzati SPO samo da ostanu jos koji dan na vlsti.

bole

03.02.2012. 13:46

pukli su gotovi su dole s vlasti treba da dodu pamrtniji i posteniji a ovi da podnesu racune

Milojko

03.02.2012. 13:55

Još jedan razlog da se raspišu izbori. Vlast koja ne može da obezbedi većinu u skupštini, više nije vlast.

Stevan Blazic

03.02.2012. 20:34

@goran - Narod ce reci sta misli o njihovim dosadasnjim rezultatima

Kadija

03.02.2012. 15:47

Strah od odgovornosti zbog politickog i ekonomskog kriminala,lopovske privatizacije i unistenja privrede i banaka ujedinit ce ih da produze svoju i agoniju naroda?Da li ce na kraju neko povesti istragu o svemu, napraviti popis stanja,zaduzenja i ostalih zloupotreba vidjet ce se uskoro? Jedino sto gradani Srbije treba da izbore da ono sto su se obavezali u izborima izvrse i da nikoko je nesposoban nije siguran 4-god. pouka je u Italiji gde Vlada pada cim nema rezultata!

Gotov je

03.02.2012. 15:51

Ima da imaju isto onoliko glasova kao i sps 2000 godine,posle izbora.Ja prosto ne razumem kako je moguce da skupe 126 poslanika posle izbora kad se sve zna i ko krade,laze i ko sa kim ide!Neminovo idu dole i to je kraj jedne grozne diktature.gotov je

hocuNECU90

03.02.2012. 17:59

Raspad sistema na delu...raspad i pucanje svih kopci...gotovi su, promene se blize!

Dusan Vujicic

03.02.2012. 20:31

Pokusavaju sa bljuvotinama protiv sns da izvucu neki glas ali sve im je uzaludno narod zna ko je ko

Milan Feratovic

03.02.2012. 21:10

@Golub Sreckovic - Mislim gospodine Golube da su im sanse veoma male. Za ove 4 godine Srbija je samo stagnirala, i ono malo firmi koje su radile sada vise ne rade.Dobio sam otkaz u firmi bez ikakvog razloga , kada sam sudskom presudom vracen na posao desava se sledeca situacija , Dzaba je meni sto sam ja dobio spor i sto sam vracen na posao kada ne primam platu vec mesecima i samo se sve vise zadubljujem u dugove i da budem iskren ne vidim izlaz iz ove situacije. Za sve je kriva DS sa svojom kvazi privatizacijom

Marko Paunovic

03.02.2012. 21:35

@Golub Sreckovic - Ova sadasnja vlast umesto da zaposli gradjane Srbije kao sto je obecala ona je narod koji je imao koru hleba oterala na ulicu!!

Ivan Ivanovic

03.02.2012. 21:36

@Golub Sreckovic - Dok narod gladuje stranke na vlasti dele viskove, regrese i trineste plate. Ima firmi u kojima narod nije video regularnu platu po nekoliko meseci!!

Dobrila Zivanovic

03.02.2012. 20:53

Srbija za DS predstavlja jedan veliki buvljak polovnih stvari , prodace nas sa sve.

Marija Blazic

03.02.2012. 21:29

Raspala im se snaza koalicija po principu 126 skupljena sa konca i konopca. Stvarno me i cudi kako su do sada funkcionisali jer nemaju nista zajednicko osim jednog jedinog cilja a to je zelja za vlascu.Na sledecim izborima glasacu za bilo koga iz opozicije!!!!

ceca

03.02.2012. 23:07

Pa očito da su poslanici u vladajućoj koaliciji bili iz ličnih interesa a ne iz interesa naroda.kada su obezbedili bolje položaje napuštaju skupštinu.Zašta ih ovaj narod plaća!

danijela

03.02.2012. 23:08

Nemožete okupiti 126 poslanika a plaćeni su za to.Pa ko će vam dati poverenje na sledećim izborima!

Dimitrije Lazic

03.02.2012. 23:09

Dosta su DS SPS URS SPO cerupale Srbiju (stranke koje cine trenutnu vladu bez principa okuplenu samo zarad mekih fotelja), krajnje je vreme da Srbija dobije vlast kakvu zasluzuje!!! Hocu da ponosno mogu da kazem ovo je moja vlada,ona ce raditi u interesu svih gradjana republike srbije.Zato na sledecim izborima glasam za promene!!!!

Perun

03.02.2012. 23:26

Pa ako nemate podršku u skupštini onda bi za mene normalno bilo da se raspišu izbori,pa da vidimo šta će biti.Kakva je to demokratija kad vlada nema većinu u skupštini.Vi kao demokratska stranka gazite osnovna načela demokratije...

Zucker-Shmeker

04.02.2012. 11:47

A hoce li dobiti i dnevnice za to sto planira da se odrzi, a nece se odrzati zbog mamog kvoruma? Ne bi me cudilo da dobiju i za to, iako nisu tu.