Nova Agrobanka deo Poštanske štedionice

D. I. K.

04. 10. 2012. u 20:48

Banka koju je država formirala posle oduzimanja dozvole za rad staroj Agrobanci, „upumpavajući“ gotovo 100 miliona evra, sada bi trebalo da posluje u sistemu Poštanske štedionice

NOVA Agrobanka postaje deo Poštanske štedionice. Kako „Novosti“ saznaju, banka koju je država formirala posle oduzimanja dozvole za rad staroj Agrobanci, „upumpavajući“ gotovo 100 miliona evra, sada bi trebalo da posluje u sistemu Poštanske štedionice.

Na koji način će ovo spajanje da se uradi i formalno završi, nepoznanica je za javnost. „Novostima“ je samo potvrđeno da „nije reč o klasičnom pripajanju“. U prilog tome govori i to što NBS, kako nam je potvrđeno, nije dobila nikakav zvaničan zahtev za promenu vlasništva nad Novom Agrobankom.

Izbor Poštanske štedionice za „partnera“ Novoj Agrobanci takođe nije iznenađenje jer je u pitanju najbolja banka u apsolutnom vlasništvu države.

Da će sudbina naslednice stare Agrobanke biti veoma brzo na dnevnom redu bilo je jasno i iz reči ministra finansija Mlađana Dinkića, koji je često prozivao bivšu vlast za povećanje javnog duga upravo zbog finansiranja tri banke u problemu. On je najavio da će parlament uskoro morati da se pozabavi zaduživanjem države zbog osnivanja Nove Agrobanke na temeljima stare, koja je u stečaju zbog dubioze od 300 miliona evra.

HITAN INVENTAR

U NOVOJ Agrobanci je, prema saznanjima „Novosti“, naložen hitan inventar imovine. Popisuje se apsolutno sve, od stolice do kompjutera. To je još jedan pokazatelj da rasplet tek sledi.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (2)

Toplica

24.12.2012. 09:02

gde mogu da dobijem izvode sa racuna posto smo bili klijenti vese banke.