Beogradska Privredna banka objavila gubitak
27. 11. 2011. u 14:35
Beogradska Privredna banka objavila je gubitak od 293,8 miliona dinara za period januar-septembar tekuće godine
Ova bankarska ustanova koja već duže vreme nastoji da poveća kapitalizovanost beleži i pad aktivnosti iz osnovnog biznisa.
Tako je prihod od kamata oslabio 6,3 odsto na 1,9 milijardi dinara, dok su prihodi od naknada i provizija bili manji za 21,6 odsto i iznosili su 214,1 milion dinara.
Najveći doprinos velikom krajnjem minusu dala je pozicija rashoda od promene vrednosti imovine i obaveza koja je iznosila 616,5 miliona dinara.
U istom periodu protekle godine, po ovom osnovu je ostvaren prihod od 1,4 milijarde dinara.
Aktiva Privredne banke na kraju septembra iznosila je 25,5 milijardi dinara što je 19,2 odsto manje od početka godine.
U javnosti se već duže vreme spominje da ova banka traga za strateškim partnerom, ali za sada osim špekulacija oko preuzimanja od strane NKB Maribor ništa konkretnije nije obelodanjeno, navedeno je na sajtu ove brokerske kuće.
duska
27.11.2011. 15:53
Ovo je tek pocetak! Sta ce biti s kucom?
Ako je propala Metals banka postala Razvojna banka vojvodine, onda je i ova dobar kandidat da postane Razvojna banka Srbije. I onako Drzava ima najvise akcija u ovoj Banci.
Puće oni još
Kaze jedan mudrac "Delo neće biti ispravno, ako namera nije ispravna." Sta ste hteli,dobice te.
kod nas u srbiji su izgleda sve banke posluju sa gubitkom a najvise se zatvaraju banke.
Komentari (5)