Pronađena slika Edgara Degaa ukradena 2009. godine

Beta

23. 02. 2018. u 18:41

Francuski policajci pronašli su sliku iz 19. veka Edgara Degaa, ukradenu krajem 2009. u Marseju, saopštilo je danas Ministarstvo kulture i dodalo da je platno pronađeno na širem području Pariza

Пронађена слика Едгара Дегаа украдена 2009. године

Foto Tanjug, AP

PARIZ - Francuski policajci pronašli su sliku iz 19. veka Edgara Degaa, ukradenu krajem 2009. u Marseju, saopštilo je danas Ministarstvo kulture i dodalo da je platno pronađeno na širem području Pariza.

Platno "Horisti" pripada muzeju Orsej u Parizu, a ukradeno je 31. decembra 2009. godine iz muzeja Kantini u Marseju gde je bilo prebačeno za jednu izložbu.

Slika je bila sakrivena u prtljažniku jednog autobusa, a policija ju je slučajno pronašla 16. februara za vreme rutinske kontrole na autobuskoj stanici.

PROČITAJTE JOŠ - Pronađena Dalijeva slika ukradena pre sedam godina

Stručnjaci muzeja su potom potvrdili autentičnost dela francuskog umetnika impresionizma Edgara Degaa (1834-1917).

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije