Čeda Velja zauvek se vinuo u zvezde
26. 03. 2016. u 21:45
Poznati glumac Marinko Madžgalj, posle teške bolesti preminuo u Beogradu u 37. godini. Proslavila ga uloga u TV seriji "Crni Gruja". Briljirao u grupi "Flamingosi"
POSLE teške bolesti u Beogradu u subotu je preminuo Marinko Madžgalj. Poznati glumac se više od dve godine borio sa rakom pankreasa, ali je, nažalost, bitku izgubio u 37. godini.
Madžgalj je rođen 21. avgusta 1978. godine u Kotoru, a glumu je diplomirao u klasi profesorke Gordane Marić na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu. Od 2012. godine bio je stalni član Ateljea 212. Marinko Madžgalj bio je u braku s glumicom Dubravkom Mijatović, s kojom ima ćerku Saru.
Pozorišna publika poslednji put ga je gledala u predstavi Gorana Markovića "Male tajne" u "Madlenijanumu" (premijera je bila 29. marta 2015), a u "Doručku kod Tifanija" rediteljke Ane Radovojević Zdravković na istoj sceni igrao je i 2011.
Televizijski gleadoci su ga zavoleli u seriji "Crni Gruja", gde je mnoge zasmejavao kroz lik Čede Velje. Oni malo emotivniji pamtiće ga po ulozi Safeta u "Ranjenom orlu" i kao Kostu u "Grehu njene majke". Na velikom platnu zablistao je u "Crnom Gruji i kamenu mudrosti" i filmu "Drug Crni u Narodnooslobodilačkoj borbi".
Marinko Madžgalj je sa voditeljem Ognjenom Amidžićem osnovao bend "Flamingosi". Pesma "Ludi letnji ples", koju su snimili sa Luisom 2006. godine, osvojila je prvo mesto na "Beoviziji".

Na vest o glumčevoj smrti reagovali su mnogi prijatelji, kolege, poštovaoci, pa su društvene mreže bile preplavljene tužnim porukama.
"R.I.P. dragi Marinko Madžgalj. Pretužno. Prerano si nas napustio... počivaj u miru i neka ti je laka zemlja", napisao je Vlado Georgiev na "Tviteru".
Oglasila se i Isidora Bjelica rečima: "Zbogom najdivnijoj duši i velikom glumcu. Bog uvek prvo uzima najbolje".
Pevačica i muzičarka Ivana Peters napisala je: "Toliko sam se nadala. Zanemela sam... Moje saučešće porodici... Preminuo je Marinko Madžgalj".
Ana Štajdohar od prerano preminulog glumca oprostila se na „Tviteru“ rečima: „Zahvaljujući tebi, upoznala sam mog Nikolu... Zadužio si me za ceo život. Počivaj u miru Marinko. Nikada te nećemo zaboraviti“.

MILAN KALINIĆ
ŠOK i neverica
- U šoku sam, ovo je strašno. Ne mogu da verujem da se to dogodilo. Kada sam saznao za ovu vest..., ne mogu da opišem šta osećam.
ANDRIJA MILOŠEVIĆ
MUK, TUGA I BOL
- Sada ne mogu ništa da kažem! Molim vas razumite kako se osećam.
Milošević je poslednje izvođenje predstave „Pevaj, brate“ koju igra sa Milanom Kalinićem i Milanom Vasićem posvetio svom velikom prijatelju Madžgalju.
"GLUMA je niz izazova. Čini mi se da nikada ne možeš da odigraš sve uloge i kažeš - to je to, optrčao sam krug. Glumac se uvek trudi da bude nov i da pomeri ličnu granicu. Da se istraži dalje i dublje." Rekao, je pored ostalog, Madžgalj u poslednjem intervjuu koji je dao za naš list, u maju prošle godine. Povod za razgovor bila je njegova uloga voditelja kulinarskog rijaliti šoua "12 veličanstvenih" (Pink).