Žarkovo: Opština traga za vlasnicima rugla
13. 06. 2018. u 12:11
Žarkovčane, koje ugrožavaju glodari sa komšijskog placa, primio predsednik GO Čukarica. Srđan Kolarić: Ako gazde ruševine neće, mi ćemo očistiti šut i to naplatiti preko suda
Jelka Stanković živi tik uz porušeni objekat / Foto P. Milošević
DA bi se očistila parcela puna šuta na uglu ulica Vladimira Matijevića i Belog bagrema u Žarkovu, na kojoj su se namnožili pacovi i zmije, potrebno je oko milion dinara i, što je još važnije, da se pronađu vlasnici koji su ostavili ruglo za sobom - kaže za "Novosti" Srđan Kolarić, predsednik GO Čukarica.
On ističe da nema pravo da troši novac poreskih obveznika na raščišćavanje nečega što su drugi napravili.
PROČITAJTE JOŠ: Pacovi i zmije kidišu na prozore u Žarkovu
- Ne postoji način da opravdam potrošeno! Ujedno, Opština ne može ni da angažuje neku firmu da to uradi, ako nemamo novca da im tu uslugu platimo - kaže naš sagovornik.
Prvi čovek Opštine je povodom najezde glodara i gmizavaca na kuće u okolini ruševine, i juče primio predstavnike komšija. Za "Novosti" objašnjava ono što je i građanima rekao:
- Opština ne može da čisti privatne placeve ako su vlasnici nepoznati. Jer, i kad to radi, mora da se zna kome će ispostaviti račun. Pokušavamo da nađemo vlasnika, a kad to uradimo, daćemo mu rok od osam dana da raščisti sav šut. Ako to on ne uradi, uradićemo mi, ali posle ćemo ga za naplatu goniti preko suda.
Foto M. Labudović
.jpg)
Povodom prijave zbog neuređene parcele u Ulici Vladimira Matijevića, komunalna inspekcija Opštine Čukarica utvrdila je da parcela ima devet suvlasnika sa idealnim delovima. "Novostima" je iz ove službe preneto da su inspektorima potrebni dokazi o pravnom vlasništvu na parceli kako bi pojedincima koji su dužni da održavaju parcelu rešenjem naložili uklanjanje otpada i održavanje parcele.
Stanovnici ovih ulica smatraju da rešenje nije ni na vidiku, jer Opština već godinu dana pokušava da uđe u trag vlasniku parcele.
Jelka Stanković, koja živi tik uz porušeni objekat, i koja se mesecima bori sa glodarima i gmizavcima, tvrdi da ipak ne razume zašto Opština ne može da očisti problematični plac, kada je celo naselje ugroženo, pa da vlasniku, kada ga nađe, uruči fakturu.
- Da je ovo interes pojedinca, razumela bih taj odgovor, ali ovde je ceo kraj ugrožen. Ako to nije dovoljno da opravda trošenje budžetskih sredstava, ne znam šta je.
PROČITAJTE JOŠ: „Stari Merkator” za izbegavanje
NI DERATIZACIJA NE POMAŽE
NELEGALNI objekat u Ulici Vladimira Matijevića 14a srušen je avgusta prošle godine, po rešenju građevinske inspekcije. Ogromnu količinu šuta, vlasnici su bili dužni u roku od osam dana da uklone. To nisu uradili. Da bi se rešili glodara, komšije su nekoliko puta zvale ekipe za deratizaciju, ali ni oni ne mogu da postavljaju otrov na tuđem posedu.
Mld
13.06.2018. 13:43
Koja nebuloza,Smeli su da uđu da sruše, a ne smeju da pokupe sreušeno. I sada je bolje ovako nego da je ostao objekat...
Komentari (1)