ZBOG RADOVA U MAKIŠU: Pola Beograda bez vode, a evo i koji delovi grada
26. 05. 2017. u 17:00
Zbog planiranih intevencija uoči letnje sezone, tokom vikenda suve česme u nekoliko prestoničkih opština
foto N.Fifić
VELIKI delovi grada ostaće bez česmovače ovog vikenda zbog radova na postrojenju za proizvodnju vode "Makiš". Odlučeno je da radovi, koji se izvode u okviru pripreme za letnju sezonu, budu završeni tokom jednog vikenda a ne u fazama.
U subotu od 6 sati do nedelje u 18 sati bez vode će ostati sledeća naselja:
- južni deo distributivnog sistema - Rušanj, Sremčica, Velika Moštanica, Nenadovac, Dražanovac, Glumčevo brdo, Stara Lipovica, Plandište, Selo Guncati, Srednji kraj, Stražarija, Karaula, Gaj, Ravni gaj, Meljak, Baćevac, Šiljakovac, Vranić, Taraiš, Boždarevac, Veliki Borak, Leskovac, Stepojevac, Resnik i Barajevo;
- leva obala Dunava - Borča, Ovča, Krnjača i Kotež;
- Podavalska naselja - Ripanj, Stepašinovac, Zuce, Tranšped, Orlovica, Lipar, Čaršija, Feroplast, Vrčin, Toranj Avala, Pinosava i Beli Potok,
- leva obala Save - cremska sela (Boljevci, Progar, Jakovo, Bečmen i Petrovčić).
U subotu od 12 sati do nedelje u 12 sati vode neće biti u:
- višim delovima Banovog brda, Žarkova i Železnika;
- Ceraku, Cerak vinogradima, Vidikovcu, Labudovom i Petlovom brdu.
U subotu od 6 pa sve do 12 sati u nedelju umanjen pritisak osetiće potrošači u svim ostalim gradskim naseljima, osim potrošača u Novom Beogradu, Zemunu i Surčinu.
Od subote u 12 sati do 8 sati u nedelju umanjen pritisak osetiće potrošači na višim spratovima u Novom Beogradu, Zemunu i Surčinu.
Za prioritetne potrošače, škole i bolnice, biće obezbeđene cisterne, a građanima se preporučuje da obezbede potrebne količine vode. Takođe, mole se potrošači da vodu koriste racionalno i samo za osnovne potrebe.
Komentari (1)