Požeška bliže Novom Beogradu

S. B. M.

06. 05. 2017. u 18:47

Putari privode kraju radove na više lokacija duž deonice severnog pristupa Mostu na Adi. Deonica od Tošinog bunara do Ulice Đorđa Stanojevića trebalo bi da bude gotova u junu

Пожешка ближе Новом Београду

U toku izlivanje asfalta na trotoarima Foto M. Anđela

NEDOSTAJUĆA karika Unutrašnjeg magistralnog poluprstena, odnosno deonica od Tošinog bunara do Ulice Đorđa Stanojevića, biće završena u junu! Putari trenutno asfaltiraju trotoare, a radi se i manji deo, dužine od oko 100 metara, kod Tošinog bunara. Saobraćajnica će posle dobijanja upotrebne dozvole biti otvorena za saobraćaj, a, kako nadležni tvrde, Novobeograđani bi onda odatle do Požeške ulice trebalo da putuju manje od deset minuta.

Radnici sada rade na više lokacija duž deonice severnog pristupa Mostu na Adi. Na izgrađenoj konstrukciji dugoj 920 metara, kojom se prelazi preko Ulice Đorđa Stanojevića, u toku je montaža odbojne ograde i izrada venaca. Putari su uposleni i na izradi pešačkih staza i hidroizolaciji, posle čega sledi asfaltiranje konstrukcije.

- Na preostalom delu trase, dugom 1.440 metara, završeni su radovi na delu do raskrsnice sa Omladinskih brigada - navode iz Direkcije za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda. - Saobraćajne trake su asfaltirane, a u toku je izlivanje asfalta na trotoarima. Završena je i izgradnja raskrsnice sa Ulicom omladinskih brigada, a na delu trase do Tošinog bunara, duge oko 100 metara, preostalo je da se postave instalacije i ivičnjaci. Za dve nedelje i ovi pristupni putevi bi trebalo da budu asfaltirani.

Direkcija je već ugovorila i tehnički pregled deonice. Tako će saobraćajnica posle ispitivanja konstrukcija biti spremna za pribavljanje upotrebne dozvole i otvaranje za saobraćaj.

Radovi na izgradnji ulice počeli su u aprilu prošle godine, a rok za završetak radova bio je maj ove godine. Ipak, izvođaču radova je trebalo vremena da ukloni stare betonske rezervoare i podrume koji su otkriveni po iskopu zemlje. Zato je rok za završetak saobraćajnice vredne 13,5 miliona evra pomeren za jun.

VIŠE OD 12.000 METARA KABLOVA

DUŽ trase saobraćajnice postavljeno je 1.376 metara vodovoda, 3.250 metara kišne kanalizacije i 12.735 metara kablovske kanalizacije za potrebe telekomunikacionih instalacija. Osim objekata pronađenih na trasi deonice, radnicima je bilo potrebno i dosta vremena da raščiste deo piste Starog aerodroma.

DO BANOVOG BRDA ZA 10 MINUTA?

ZAVRŠETKOM ove deonice pristupnih puteva, vozila će od Tošinog bunara do Požeške ulice stizati za oko deset minuta, tvrde nadležni. Ipak, ako se zna da ulica duga više od dva kilometra ima tri četvorokrake raskrsnice, dve rampe i četiri priključka po sistemu uliv-izliv, uz sve semafore, ovakva "protočnost" čini se nemogućom.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (9)

Јова с летећу мотику

06.05.2017. 19:16

A шта је с трамвајском пругом, стоји мост већ годинама, на њему траса са шљунком, само треба поставити шине и контактну мрежу и - ништа!?!Зашто нису истовремено урадили подвожњак између Бул. уметности и Црвених бригада? После ће опет градилиште да формирају, а могло је све одмах ...Поправљају лифтове (за милион евра) на мосту који нису ни радили!?!Иначе, у ул. Ђорђа Стојановића из смера од Бановог Брда неће моћи да се сиђе јер нема рампи, ту са стубова треба да сиђе само трамвај.

Radojko

06.05.2017. 20:55

@Јова с летећу мотику - Sve ce da se zabelezi i popravi,kontaktna mrzaa odmah ima da bidne idemo krupnim koracima napred i sve je bolje

Mister Berns

06.05.2017. 22:24

Ako ne budu prilagodili semaforsku signalizaciju, dzaba su krecili. Autobusi kroz ulicu Omladinskih brigada "hvataju" svaki semafor. Za 5 autobuskih stanica do opstine Novi Beograd, treba im citava vecnost.

Koja d Inn

07.05.2017. 17:20

Ovo je ocigledan primer kako se ne sme odrediti pozicija mosta...Ni prici ni preci ni otici...vazno je da je posao ,,namesten,, uzeta provizija a presednik akademije izbrukan...Gradonacelnik je bio u senci a neki su na pasnjacima digli vilu..

Гага

07.05.2017. 19:10

У чланку је дат погрешан податак за деоницу УМП-а између Омладинских бригада и Тошиног бунара, да је дужине 100 метара. Тај део трасе је дужине 600 метара или тачније 607 метара. Пошто је податак дала Дирекција, то ме уопште не чуди.

Kako može da bude UMP

09.05.2017. 11:02

@Гага - nešto što ide paralelno sa autoputem? Neko napredno projektovanje...