POSLE SLETANJA KAMIONA U DVORIŠTE: Porodica Trpković još u čudu, srećni što nema stradalih

A. Vasić

13. 12. 2016. u 22:16

Porodica Trpković, u Ulici kraljice Jelene broj 15, još se oporavlja od nesvakidašnjeg nemilog događaja u kojem

ПОСЛЕ СЛЕТАЊА КАМИОНА У ДВОРИШТЕ: Породица Трпковић још у чуду, 
срећни што нема страдалих

Staza kojom se kretao kamion bez kočnica, Foto A. Stanković

Porodica Trpković, kojoj je kamion koji se kretao bez kontrole preksinoć uleteo u dvorište, u Ulici kraljice Jelene broj 15, još se oporavlja od nesvakidašnjeg nemilog događaja u kojem, pukom srećom, niko nije povređen.

U četvoročlanom domaćinstvu u Rakovici zatekli smo najmlađeg člana Aleksandra Trpkovića (29), koji je bio pod utiskom prizora koji se desio tik ispod njihovog prozora, kada je vozač kamiona koji je zakočio na putu izašao da proveri šta se dešava, a vozilo naglo krenulo nizbrdo, prevnulo se i završilo nekoliko metara od kuće Trpkovića.

- Ne dešava se svakog dana da vam teretni kamion gotovo završi u kući. Otac se zatekao na terasi i video ceo prizor, dok smo majka, baka i ja bili u drugoj prostoriji - priča Aleksandar za "Novosti". - Izašli smo u dvorište i videli prevrnuto vozilo i scenu iz filma. Laknulo mi je kada sam video da niko nije nastradao.

Ostatak porodice, uprkos burnoj noći, morao je sutradan da porani na posao. Ipak, iščupano drvo i izlupani automobili podsećaju da se na tom mestu nedavno dogodila prava drama. Štetu će da nadoknadi osiguranje, ali za to je, naravno, potrebno vreme.


VIJADUKT

Uprkos tome što im se kuća nalazi u blizini prometnog kolovoza ispod vijadukta, Trpkovići kažu da se do sada nisu dešavali ovakvi incidenti.

- Pre nekoliko godina automobil je sleteo sa puta na suprotnoj strani od naše kuće - kaže Aleksandar Trpković. - Ipak, nama se ovako nešto nikada nije desilo i nadam se da će ovo ostati jedini slučaj.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije