Grom spalio krov na kući

M. Lj. P.

15. 04. 2016. u 15:30

Posle nevremena u četvrtak, oštećen dom u Kaluđerici. Vatra uništila crep, konstrukciju i potkrovlje

Гром спалио кров на кући

ŠTETA Mika Rakić,Foto Z. Jovanović

KROV privatne kuće, u Ulici Boška Buhe, u naselju Kaluđerica, potpuno je izgoreo kada je u četvrtak, oko 12.30, u objekat udario grom. Srećom, u požaru nije bilo stradalih, jer se niko nije nalazio u kući, ali je materijalna šteta ogromna.

U momentu incidenta vlasnik kuće bio je, kako nam je ispričao, u Novom Beogradu.

- Čuo sam grmljavinu i udar groma, ali nije mi palo na pamet da bi mogao da udari baš u moju kuću - rekao je Mika Rakić, čiji je dom stradao u elementarnoj nepogodi. - Nakon nekoliko minuta me je pozvao sin, kome su komšije javile da nam gori kuća. Oni su, odmah, pozvali vatrogasce, a i sami su ušli unutra da iznose stvari.

Dva vatrogasna vozila sigla su, prema tvrdnjama komšija, tek posle pola sata, kada su krov i potkrovlje kompletno izgoreli. Srećom, brzo su zaustavili vatru i sprečili da se požar raširi i na ostatak kuće. Osim krovne konstrukcije i neopremljenog potkrovlja, u požaru je, kako nam je ispričao vlasnik, oštećen i prvi sprat, i to od vode iz vatrogasnih creva.

U domu porodice Rakić, od udara groma stradali su svi električni uređaji, a od siline udarca groma, isto se dogodilo i najbližim komšijama.


GROCKA ĆE POMOĆI

KUĆA u koju je udario grom i izazazvao požar nije osigurana od elementarnih nepogoda. Rakiće je, međutim, u četvrtak, posetio predsednik opštine Grocka Stefan Dilberović, koji im je obećao da će lokalna samouprava obezbediti sredstva za zamenu krovne konstrukcije i crepa.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije