I Dom zdravlja mora da zarađuje novac

B. Borisavljević

04. 01. 2016. u 23:17

Zoran Gazivoda, novi direktor DZ "Vračar", najavljuje kraće čekanje na preglede i bolju uslugu. Ne smemo da dozvolimo da radnici velikih firmi odlaze kod privatnika na sistematski

И Дом здравља мора да зарађује новац

Čekaonica u DZ „Vračar“ Foto A. Stevanović

MANjE čekanje na specijalističke preglede, unapređenje medicine rada, obnova voznog parka za pacijente, samo su neki od planova koje najavljuje dr Zoran Gazivoda, novi direktor DZ "Vračar".

- Pacijent uvek mora da bude na prvom mestu - kaže direktor i napominje da su vrata njegove kancelarije svakodnevno otvorena za žalbe, pohvale, ali i predloge za poboljšanje rada.

Kako ističe dr Gazivoda, po preuzimanju funkcije zatekao je pomalo haotično stanje - značajno smanjenje prihoda od sistematskih pregleda za zaposlene, propale "kečeve" za prevoz bolesnika na dijalizu, nedovoljno lekara na specijalizaciji...

- Moramo medicini rada vratiti neke velike firme, poput EDB - kaže dr Gazivoda. - Konkurencija između državnih i privatnh zdravstvenih ustanova je jaka, a na nama je da ponudimo takve uslove da izaberu nas. Nedopustivo je, recimo, da sistematski pregled za zaposlene traje dva dana. U takvoj situaciji svaka firma će izabrati privatnika, gde mogu brže da obave pregled.

Plan je da se novac od medicine rada uloži u kupovinu opreme za odeljenje fizikalne medicine, defibrilator, unapređenje informacionog sistema. Takođe, deo sredstava bi se koristio za plaćanje specijalizacije lekarima, kako se ni bi dogodilo da zbog odlaska u penziju određene službe ostanu bez lekara.

- Od Sekretarijata ćemo dobiti dva vozila za prevoz pacijenata na hemodijalizu - kaže dr Gazivoda. - Neophodna su nam još dva, kako bismo mogli idealno da funkcionišemo, ali svesni smo da ni Grad nema dovoljno novca. Ne možemo samo očekivati da nam neko da novac, već se moramo potruditi i da sami zaradimo.

VIŠAK ZUBARA

U DOGOVORU sa sindikatima napravljen je spisak viškova za neugovorene stomatologe, a na njemu se našlo devet zubara i šest medicinskih sestara i tehničara.

PROBLEM - NEPROFESIONALNI ODNOS

GRAĐANI se najviše žale na dugo čekanje na specijalistički pregled, nejavljanje na telefon za zakazivanje, a bilo je slučajeva neprofesionalnog odnosa lekara, koji je odmah i smenjen.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)

Maja

05.01.2016. 00:48

Mislim da ce mu brzo splasnuti taj entuzijazam kad vidi kako sve to funkcionise u praksi.. Kad pocnu pacijenti da ga cimaju zbog svakakvih gluposti jako brzo ce zatvoriti svoja vrata.. Dok je u dobrim odnosima sa nekim iz gradskog sekretarijata dobijace pare za sve sto treba ali cim ne bude ista stranka u obe institucija kecevi ne ginu..