Vojni avion SAD sleteo u Surčin
06. 08. 2015. u 13:51
Oprema za američki fudbal dopremljena u Srbiju na nesvakidašnji način. Poklon garde Ohaja i tamošnjih fakulteta i srednjih škola
AMERIČKI avion ratnog vazduhoplovstva, koji je u nedelju ujutru sleteo na beogradski aerodrom, nakon direktnog leta iz Ohaja, doneo je zanimljiv teret. U paketima koje je dopremio "leteći tanker" nije se nalazila vojna, već oprema za - američki fudbal!
Na nagovor trenera kluba "Pajrats" Toma Sadovskog, inače službenika ambasade SAD u Beogradu, garda Ohaja je u saradnji sa fakultetima i srednjim školama iz te države prikupila neophodne rekvizite za sport koji je sve popularniji na ovim prostorima.
Sadovski je sa predstavnicima ambasade dočekao avion, a gardisti iz Ohaja su nakon pozdrava počeli sa istovarom. Oko 200 kompleta opreme prošlo je kroz sve bezbednosne procedure, da bi ih zatim preuzeli predstavnici kluba "Pajrats".
Dresovi, štitnici, kacige biće podeljeni članovima ovog, ali i drugih klubova u Srbiji koji igraju američki fudbal, nakon odabira komisije. Dobijena oprema će biti predstavljena u nedelju u 16 časova na pomoćnom terenu FK Zemun, pre početka oproštajnog turnira za Sadovskog, kome ističe mandat, i koji se već naredne sedmice vraća u otadžbinu.
.jpg)
Цвико
06.08.2015. 13:59
Шта ће нама амерички фудбал? "Поклон" је донет на двадесетгодишњицу "Олује". Хвала, вратите то назад.
@Цвико - @cviko srBendo nasa, spasitelju dece srBske vrati se nazad u pecinu i zatvori vrata molim te. Olujni su dani u Kanzasu ;)
@Цвико - Poklon je sleteo u nedelju 02. avgusta, ako si pročitao tekst.
@Цвико - Cviko je verovatno jedan od onih ''srba'' koji u dđžepu nosi pasoš svoje otadžbine Hrvatske, inače članice EU...
@Цвико - Не може Цвико да се врати у пећину када га је којот-кромањонац истерао из ње! Умеш ли ти ишта аргументовано да кажеш осим да примитивно пљујеш по нечијим коментарима! Да је цела ова лакрдија лицемерна и беспотребна то види и неко са трунчицом мозга! Шта ће нам опрема за спорт за који је овде заинтересовано 78 људи? То је као нека помоћ!? Смејурија! Па још донето ратним авионом!? Е, то је поента ове спрдње! Да се навикавамо да смо колонија и да ће убудуће чешће слетати али без спортске опреме!
Komentari (57)