Nole na banjičkoj pijaci: Ponosimo se što je naš

N. Ma.

07. 02. 2015. u 20:56

Voće, povrće, sve što se našlo na tezgama išlo je za džabe u ruke jednog momka, obučenog u crnu jaknu, sa teget-belim šalom

Ноле на бањичкој пијаци: Поносимо се што је наш

Novak Đoković na banjičkoj pijaci foto: Fejsbuk

OPŠTI haos nastao je oko podneva na banjičkoj pijaci. Voće, povrće, sve što se našlo na tezgama išlo je za džabe u ruke jednog momka, obučenog u crnu jaknu, sa teget-belim šalom. Svi su želeli da ga časte, slikaju se, dobiju autogram.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković iskoristio je slobodno vreme tokom boravka u Beogradu da se zajedno sa mamom Dijanom prošeta po kraju u kom je proveo veći deo detinjstva. Put ih je naveo i do pijace, gde je naš as naišao na izuzetan doček.

Jedan od prodavaca je čak imao i kartonski natpis sa velikim NOLE, uz sliku banana, voća i povrća, što je pokazao Đokoviću, čime ga je oduševio. Novak je od jedne bake na poklon dobio par tegli vrhunskog džema, drugi su mu nudili “kupus, tek pristigao iz Futoga”, treći su mu davali džemove, paprike, luk, šta sve ne.

- Ja moram da vam poklonim ovu plišanu igračku, za vašeg sina - rekla je jedna sredovečna gospođa, koja je Novaku dala Miki Mausa, na čemu joj se srpski igrač iskreno zahvalio.

Nije bilo prolaznika ili prodavca koji nije izvadio mobilni telefon, kako bi snimio ili uslikao Đokovića. Društvene mreže su bile pune tih fotografija, jer su svi želeli da se pohvale ovim susretom.

- Pa, ne viđa se svetski broj jedan na banjičkoj pijaci svaki dan - rekli su kroz smeh. - Svaka mu čast što je došao, pokazao je da je sasvim normalan i prirodan momak. Jako je vaspitan i veseo. Ponosimo se što je naš.

Đoković ostaje u Beogradu barem desetak dana, do odlaska na sledeći turnir, u Dubai.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (25)

gargamel

07.02.2015. 21:28

Ako pisci, sportisti , glumci mogu postati predsednici, onda se zna ko bi bio pobednik da se NOLE kandiduje. Znam da je ovo cista utopija i ludost pom,enuti, otelo mi se nekako. Eto primer iz Hrvatske, pijanista , muzicar, stali je, postade Predsednik

Čalav

08.02.2015. 09:22

@gargamel - To bi bila njegova najveća greška u životu kad bi ušo politiku . Za politiku moraš biti prevarant, lažov i lopina,Nole je druge sorte.Nole je dar božiji srpskom narodu, i takav je najkorisniji sebi i narodu !!!

mladjar

08.02.2015. 10:34

@gargamel - Ma daj gargamel, sta ti je, da jeNole Predsednik opet bi stvarao nekakvu Jugoslaviju i bratstvo i jedinstvo.

Neka se drzi tenisa

08.02.2015. 10:50

@gargamel - i u Ukrajini je bokser ministar, pa vidimo kako im ide...

Blago

08.02.2015. 10:49

@deki - majke Hrvatice, oca Crnogorca i zemlje Srbije. Au narode al' ste blesavi..

Sydneysider

07.02.2015. 22:59

Veliki Nole strmoglavio se medju obican narod. Ta me je vest jako potresla da sam se rasplakao da mi suze samo liju niz donja ledja. Nole glumi skromnost.

VUK

08.02.2015. 09:45

@Sydneysider - Ljubomorna lenstino. Radi onoliko koliko je on radio pa ces i ti postici nesto u svom zivotu a ne kritikovati.E balkanci zao mi je sto sam i sam sa balkana .Nas tudji uspeh boli vese neko nas neuspeh

sasa-srb_slo

08.02.2015. 14:27

@Sydneysider - A sta ti glumis, ocigledno da jedino sto znas u zivotu je da pljujes i to ne bilo kog vec coveka koji je svima nama pokazao kako treba postovati i predstavljati svoju zemlju svuda u svetu, ja sam mu od srca zahvalan i zelim da bude idol mojoj deci kada porastu naravno ne kao sportista vec kao covek o kome ce celo srpstvo govoriti vekovima...

Sydneysider

09.02.2015. 08:00

@Sydneysider - Otkud vi znate koliko sam ja postigao? Mozda vise nego vas sva cetverica zajedno. A sto se tice cascavanja neistomisljenika vulgarnoscu, pa ne cudi me, a vi razmislite zasto. Za vulgarnim recnikom se poteze kad se nema sta.Naucite da postoje ljudi sa 'second opinion' o nekim stvarima, uz najveci respekt prema sportskim rezultatima doticnog. Sto ne postujete pravo na misljenje drugih? Nemam idola, niti strahova od bilo koje velicine, a grozim se jednoumlja.

sima

08.02.2015. 00:24

Bravo Nole,usrećio si bar jedan broj ljudi u ovoj zemlji,vidi se po njihovim licima,bog neka te čuva i da nas i dalje usrećuješ bilo na ovaj ili onaj sportski način.Pozdrav i sve najbolje tebi i porodici

Vožd

08.02.2015. 01:14

E da sam znao da će da prođe pijacom doveo bi čuvara iz moje firme da se uslika sa Noletom. Pre neki dan na prijavnici čovek da iskoči iz kože.Ja reko polude. Kad Nole dere Mareja :-) Samo ti junače nastavi da pobeđuješ inače će ljudi da se samoubijaju (ako nedaj bože posustaneš). Za sada, ti si jedina svetla tačka Srbije.

nina

08.02.2015. 05:00

posle ovako iscrpljujuceg turnira mogao bi da ode na hiljade najskupljih svetskih destinacija - na skijanje, u provod, a on dodje u njegovu Srbiju da bude sa svojim narodom I to obicnim, skromnim ljudima, da priredi zadovoljstvo I drugima i sebi. Ja verujem da se on zazeli obicne setnje sa svojim narodom i to je pokazatelj pripadnosti i ljubavi koju on gaji prema tom narodu. Ziv bio i on i svi njegovi.Hvala ti.

Zdenko

08.02.2015. 09:49

Bez obzira ko šta misli i ko koga voli ili ne voli, ali evo jedan podatak o Novaku Đokoviću koji se može proveriti u službenim aktima ove države. U Srbiji ima preko 5 hiljada dece koja se nalaze u hraniteljskim porodicama. Nemaju jednog ili oba roditelja. Sredstva koja se obezbeđuju za hranitelje i te sirotane, dolaze iz njegovog fonda za nezbrinutu decu. U pitanju su milioni dragi građani Srbije. Koliko političara pomaže deci u Srbiji?

Mirko

09.02.2015. 17:57

Pogledajte te iskrene osmehe , ono kad se dusa osmehuje. Ta fotka zraci kilotone pozitivne energije! Svaka cast i Noletu i "manekenima" sa fotke heheh