Svi bi da grade nastavak mosta!
27. 10. 2014. u 18:11
Pretkvalifikacioni postupak za izbor izvođača radova koji će nastaviti izgradnju pristupne saobraćajnice Mosta na Adi, na delu od Antifašističke borbe do Tošinog bunara je završen
PRETKVALIFIKACIONI postupak za izbor izvođača radova koji će nastaviti izgradnju pristupne saobraćajnice Mosta na Adi, na delu od Antifašističke borbe do Tošinog bunara je završen. Ali, konačna odluka o najboljoj ponudi biće doneta tek kada Evropska investiciona banka (EIB) da svoju procenu i saglasnost. Međutim, iako je neizvesno da li će izvođač biti poznat do kraja godine, iz Direkcije za gradsko građevinsko zemljište i izgradnju grada očekuju početak radova tokom 2015.
Za učešće u pretkvalifikacionom postupku za izbor izvođača prijavilo se osam firmi iz šest zemalja. Za posao su zainteresovana preduzeća iz Italije, Španije, Bosne, Austrije, Kine i Srbije.
- Završena je evaluacija pristiglih ponuda i trenutno se čeka saglasnost Evropske investicione banke na izveštaj o vrednovanju prijava - kažu u Direkciji za gradsko građevinsko zemljište i izgradnju Beograda. - Po dobijanju saglasnosti banke, kvalifikovani ponuđači će biti pozvani da dostave ponude prema tenderskoj dokumentaciji. Da li će se postupak završiti do kraja ove godine zavisi i od ponašanja učesnika koji imaju mogućnost da ulože prigovor. To bi donekle moglo da produži postupak, ali se izvođenje radova svakako planira za sledeću godinu. Tačan rok biće poznat po zaključenju ugovora sa izabranim ponuđačem.
DEONICA OD DVA KILOMETRA
MOST na Adi i njegovi prilazi su deo prve faze izgradnje Unutrašnjeg magistralnog poluprstena (UMP), koji bi trebalo da se proteže od Kvantaške pijace do Pančevačkog mosta. Da bi ona bila završena, potrebno je još napraviti deonicu puta od Buvljaka do Tošinog bunara, u dužini od dva kilometra.

DIVLjE NASELjE
DO početka radova biće završeno i raseljavanje 51 porodice koje žive u nehigijenskom naselju na trasi buduće saobraćajnice. Za te potrebe u toku je izgradnja stanova na opštini Zvezdara, a uskoro se očekuje početak zidanja stanova na još jednoj lokaciji, na Paliluli.