Beograd: Taksi sa aerodroma od 1.400 do 6.000 dinara

S. J. Matić

20. 02. 2014. u 09:10

Uskoro na snagu stupaju nova pravila i cenovnik za taksiste koji voze iz beogradske vazdušne luke. Prestonica će biti podeljena u šest zona

U TAKSIRANjU sa beogradskog aerodroma za koji dan važiće novi cenovnik i nova pravila. Sva taksi udruženja i Grad su se složili da se teritorija Beograda podeli na šest zona, a raspon cena od najbliže aerodromu do najudaljenije kretaće se od 1.400 do 6.000 dinara.

Prvu zonu činiće zemunska i novobeogradska naselja do Save i Dunava. Centralno gradsko jezgro, opštine Palilula, Čukarica, Stari grad, Vračar, Savski venac i Voždovac biće u drugoj zoni, treća su naselja na rubu grada poput Borče, Jajinaca, Kaluđerice, četvrta udaljenija sela, u petu će biti svrstana opštine Sopot, Barajevo i Obrenovac, a u šestoj Lazarevac i Mladenovac.

Cena vožnje za drugu zonu iznosiće 1.800 dinara, za treću 2.200 dinara, za četvrtu 3.000, a za petu 4.500 dinara.

Aleksandar Bijelić iz Udruženja taksista Srbije kaže da će sada cene vožnje sa aerodroma pojeftiniti za 30 odsto, jer je primera radi do Lazarevca do sada koštala 8.000, a do Novog Beograda 1.800 dinara.

PUTNIKE ĆE ČEKATI U VOZILIMA - TAKSISTI neće moći da priđu stranki i ponude vožnju, već će putnike morati da čekaju u vozilu - objašnjava Bijelić.
- Komunalna policija će moći da sankcioniše svakoga ko nudi vožnju mimo pravila. Takvi će odmah biti sprovedeni kod dežurnog sudije za prekršaje, a kazne će biti ogromne. Kako smo saznali, proteklih dana je već petoro taksista završilo kod sudije za prekršaje.

Za taksiste koji dolaze na ugovorene vožnje ili ih uzimaju na poziv na gornjem nivou kod ulaska na aerodromsku zgradu, biće označena tri mesta gde će moći da prime putnike. Svi ostali moraće da voze na vaučer i putnike će isključivo moći da ukrcaju na stajalištu kod izlaznog terminala.


NE ODUSTAJU NI OD SOFTVERA

BEOGRADSKItaksisti neće odustati od predloga da se uvede softver koji može da proračuna koliko će koštati vožnja do određene lokacije kako bi putnik unapred znao koliko novca treba da pripremi. Na taksi pultu će dobiti vaučer sa cenom, koja neće moći da bude veća od maksimalnog iznosa za tu zonu. Ipak, ovaj model mora da prođe javnu nabavku i dužu proceduru, pa će sačekati novu gradska vlast.

JOŠ DVOJICA TAKSISTA NAPADNUTA TOKOM VIKENDA

DVA nova napada na taksiste odigrala su se tokom noći proteklog vikenda. Prvo je u nedelju nešto posle ponoći, u Zemunu, napadnut taksista jer nije dozvolio devojci da puši u vozilu. Mladići koji su bili sa njom napali su ga, izbila je tuča posle koje su svi završili u Urgentnom centru! Momci su identifikovani i privedeni, ali vožnju nisu platili. Dan kasnije, na Miljakovcu, dva mladića nisu htela da plate vožnju, već je jedan prislonio nož taksisti na grlo, dok je drugi otvorio vrata. Obojica su zatim pobegla. - Dogovorili smo se da će od sada radio-centri svih taksi udruženja biti umreženi, kako bi na svaki panik-poziv svi taksisti mogli priteći u pomoć kolegi - kaže Bijelić.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (14)

kocka kockica

20.02.2014. 09:48

kada ce biti donet pravilnik o odevanju taksista. da to bude jedna boja kosulje I pantalona. ne kosta nista vise, a taksisti bi izgledali puno profesionalnije I urednije, a to bi bila prva I najvaznija slika kada biznismeni I turisti dolaze u Beograd. ako je ta prva slika negativna, posle je tesko popraviti misljenje posetilaca.

to batice

20.02.2014. 11:07

O cemu bre vi pricate? Mene taksi iz Panceva do Surcina vozi za 1500din. Kakvih bre 6000din? Jel to do Leskovca?

Србистанац

20.02.2014. 20:22

@to batice - Па београдска такси мафија мора да дође до леба без мотике, шта ти мислиш колико вожњи треба одрадити да се узме солидан кеш, ако би возили као тај твој из Панчева? Мој брајко, онда би то било озбиљно радно време, а они вредни и радни људи, а не обични лопови и дерикоже. И какви црни ваучери и глупости, уговорена вожња, или по таксиметру, или ГСП линија 72, и ајд здраво, престаните људи да саучествујете у храњењу лешинара које неко зове таксистима, на срамоту људи који часно обављају тај посао.

Zoran

20.02.2014. 11:19

Mene zanima čemu slući taksimetar u taksi vozilu? Kakve zone, kakvi bakrači. Očigledno niko nema petlju da se suprostavi kriminalcima sa aerodroma, autobuske i železničke stanice. Gomila korumpiranih političara u gradskoj upravi izmišlja toplu vodu umesto da uspostavi red!

Djoka-Grof

20.02.2014. 11:26

Beogradska taksi mafia!! stop pljacki neduznih putnika "oficielnih- aerodromskih-taksista" najveci lopovi !Zato postenije rade "divlji taksisti"a imaju i bolja auta +plus sto su jeftiniji za 60%!!Do Sapca sam platio 30 evra sto je i posteno a ne kao ovi nazovih taksisti 80evra vidite razliku

Dragan Mijailović

20.02.2014. 15:53

@Djoka-Grof - BUDI REALAN !! Do Sabca ima 100km i 100 nazad !! prosecna potrosnja 6-7-8 litara puta 156 din. plus putarine !! nisam taksista ali mislim da si super prosao ako amortizaciju ne racunas !!! a da jesu mafijasi jesu!

Bora muzicar

20.02.2014. 12:20

mafia,lopovi!!!!!,kradu iz dzepova,pred ocima korisnicima taksija!!!! takvi smo mi srbi zato ce i to nas svrbi!!!!stop lopovluk,javasluk,terror itd"!!!!.da zive dugo taksisti "divljaci"postenje,razumevanje,bolji vozni park MB-BMW-AUDI ko ne voli neka izvoli pre 15 dana dilji taksi me odvezao po 6put u Sabac za 30 evra plus baksis 10 evra to je posao,a ne kao ovi oficijelni do N.Bg 20 evra nasta to lici!!!!!! pa necu valjda jos da im izdrzavam i svalerke!!!!!,stop,stop, taksi terror MAFIA

sale

20.02.2014. 13:06

Ja sam krajem decembra platio od aerodroma do BAS-ove stanice 2000 dinara. Jel to mnogo ili je to tarifa?Inace taxisti su me saleteli na aerodromu unutra, tako da sam se odlucio nasumice.

pdjoni

20.02.2014. 13:49

@ - Zamisli i mene divljak vozio do Šapca za 30 eura a inače smo Bora muzičar i Djoka grof i ja braća,hahahahaha,kako se brane divljaci! !!!

zoran

20.02.2014. 15:48

Na londonskom aerodromu dovoljno je da, onako iz dosade izvucete kljuceve od vasih kola dok cekate gosta da stigne, evo policije da vas pita sta tu radite. Divlji taksisti obichno to rade , pa oni za svaki sluchaj provere svakog. Kod nas policija i divlji taksisti rade posao zajedno. Zasto se istina ne kaze..? No, to ne treba da cudi ,jer je Srbin lako kvarljiva "roba". Na zalost sklon je kradji, korpuciji, lazi...da nije tako, drzava ne bi bila u totalnom rasulu.

Dusko Jokanovic

20.02.2014. 18:18

Stoto obecanje i uvek je sve gore. A to je prvi i najupecatljiviji utisak jednog stranca koji prvi put dolazi u vasu zemlju. Da je odran kao macka. Kad odlazim cena je, po taksimetru, 1100-1200 dinara. U povratku odokativno. Kad su me videli sa bebom bilo 4000. Zato uvek pozovem taksi i kod "poznatog borica" (tamo gde se istovaruju putnici koji odlaze) sedam u taksi i vozim se po taksimetru. Te taksiste "zacudo" proganjaju i jedva uspete da sednete, a da vec nisu tu "neki" ljudi.

A plate?

21.02.2014. 21:04

Ovo nije normalno,od 1400 do 6000 ccc... Pa povratna autobuska karta od Nisa do Beograda kosta 1400 din.a povratna karta od Beograda do Beca kosta 5500 din. Ja ne razumem vise ni grad ni drzavu,sve otislo u propast...cene rastu a plate zamrznute,a ti srbine crkni... :(((