Bajkeri - Deda Mrazevi darivali decu doma u Sremčici

Tanjug

28. 12. 2013. u 20:16

U organizaciji asocijacije motociklista Srbije štićenici Doma za decu i omladinu ometenu u razvoju "Sremčica" dobili su novogodišnje paketiće

U organizaciji asocijacije motociklista Srbije štićenici Doma za decu i omladinu ometenu u razvoju "Sremčica" dobili su u subotu novogodišnje paketiće, u okviru tradicionalne akcije, ove godine održane po sedmi put.

Oko 400 štićenika dobilo je pakete na svečanosti u OŠ "Kralj Petar II Karađorđević", iz donacije vredne oko 550.000 dinara, a obezbeđena im je i garderoba.

Motociklisti BJBikers moto zajednice, njih oko 300, obučenih u Deda Mrazove, su nakon okupljanja ispred Skupštine grada Beograda otišli po štećenike i u obezbeđenoj koloni dovezli se do škole, koja je organizovala druženje.

Deca su iz Sremčice doputovala autobusima gradskog saobraćajnog preduzeća, u koloni zajedno sa bajkerima. Štićenike doma su pozdravili direktor škole Petar Polimac, koji je i sam bajker, glumci Svetislav Goncić, Dejan Lutkić, kao i đaci škole koji su priredili kultruno-zabavi program.

Najveći broj Deda Mrazeva bajkera, među kojima je bila i poneka bajkerka, je iz Beograda, ali su neki za ovu priliku došli i iz unutrašnjosti.

Nakon završteka manifestacije u školi, bajkeri će večeras izabrati deset vitezova, najplemenitijih ljudi iz svojih redova u 2013. godini.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije