Protest građana: Uskoro referendum o Busplusu
03. 08. 2012. u 22:04
Stotinak građana protestovalo protiv "Bus plus" sistema naplate u javnom gradskom prevozu, na skupu najavljen referendum o "Bus plusu
STOTINAK građana Beograda protestovalo je u petak veče protiv "Bus plus" sistema naplate u javnom gradskom prevozu, a na skupu je najavljen referendum Beograđana o "Bus plusu".
Članovi nekoliko organizacija, udruženih u savez "99 posto", nosilo je majice sa natpisom "Stop Bus plusu", kao i transparente "Dole lopovi", "Bus plus - ne, hvala", "Pridružite nam se" i "Tajkuni=računi".
Nekoliko aktivista je prepričalo svoja loša iskustva sa kontrolorima "Bus plusa", jedan je istakao da su ga kontrolori i fizički napali i maltretirali jer nije imao "bus plus" kartu, a organizatori su za početak septembra najavili i potpisivanje peticije za organizovanje referenduma građana o "Bus plusu".
Na protetsu nije bilo incidenata, a skup su obezbeđivali pripadnici policije.
Švercer
03.08.2012. 22:36
Pa Bus Plus je mrtav! Pitanje dana. Demokrate pukle, Đilas će pući, i Bis Plus sa sobom povući! Radujmo se... dakle (Gaudeamus igitur).
@Švercer - Budimo realni, odgovorni za bus plus treba da budu smenjeni jer je posao poveren stranoj a ne domacoj firmi, sada u situaciji velike nezaposlenost.
@Švercer - Da li si siguran da iza tih "stranaca" ne stoji neko iz Srbije/Beograda/?Treba se pobuniti da cene karata i pretplatnih markica ne budu toliko visoke posto ne moze da se izdzi uopste, posto firme odbijaju da placaju prevoz zaposlenima...Drugo nakotilo se onih kontrolora da nije normalno 4 kontrolora na jednog gradjanina a sve to ide preko nasih ledja, mi ih placamo...Dosta vise "terora" na gradjane
@Švercer - Kontrolore placa BusPlus , tj apex, od njihovih 8.5% provizije. Cena karte se dobija na osnovu cene goriva , troskova amortizacije , plata vozaca , tj ukupnih rashoda i prihoda. Kod nas za jednu platu moze da se kupi 200L benzina i to je to. Pametan ce shvatiti. Nije GSP kriv sto su plate niske , vec onaj koji daje platu. Teror je kad treba da se plati prevoz , a kad treba da se plati telefon , internet , cigare , to je sve ok. Nesto tu ne stima.
O cemu se ovde radi,kakav protest protiv placanja javnog prevoza?!Ko manipulise ovim ljudima,da li oni mogu da uzmu hleb i da ga ne plate?Verovatno bi neko drugi hteo da uzme taj posao pa sad pali pojedince bez mozga!A,i ta prica o bahatim kontrolorima,sto,a,pojedini gradjani nisu drcni kada nemaju kartu!Zasto se ne bune zbog povecanja cene cigareta,a,to nije skupo,a o benzinu i ostalim glupostima da i ne govorim,npr.placanje pretplate Rts/u!Bolje idite radite nesto nego sto mitingujete na ulici
Komentari (21)