Linija 94 najkraćim putem do mosta

N. V. BRKOVIĆ

25. 11. 2011. u 21:12

Linija "94" će putnike preko mosta na Adi prevoziti trasom kroz Topčidersku dolinu, odlučili nadležni. Autobus će prolaziti kroz Teodora Drajzera, a potom uobičajenom putanjom

DILEMA oko trase kojom bi, kada krene saobraćaj preko novog mosta na Adi, mogao da ide autobus "94" je rešena. Nadležni su se opredelili za najkraći put koji autobuse sa ovim brojem sa mosta vodi prema topčiderskoj dolini, a potom kroz Teodora Drajzera usmeravaju i vraćaju na dosadašnju trasu.

U Direkciji za javni prevoz potvrdili su da od svih ponuđenih mogućnosti po kojima bi neka od linija gradskog prevoza trebalo da saobraća preko novog mosta najbliže rešenje jeste "94".

- Vozila na ovoj liniji kretala bi se ulicama Dr Ivana Ribara, Jurija Gagarina, Omladinskih brigade, Milutina Milankovića, Proleterske solidarnosti - dodaju u Direkciji. - Potom bi prelazila novi most preko Save kroz Bulevar vojvode Mišića, pa Ulicom Teodora Drajzera, zatim Bulevarom kneza Aleksandra Karađorđevića i ulicama Neznanog junaka, Borskom do naselja Miljakovac 1.

Mišljenja putnika o novoj trasi, koji su do sada putovali ovom linijom, su podeljena. Nezadovoljni su žitelji Miljakovca, jer da bi stigli do Terazija moraju da promene dva prevoza. Mnogima koji putuju iz ovog dela Rakovice odgovaralo je da "devedesetčetvorkom" dođu do "Ruda", gde su presedali na trolejbus ili liniju "44", pa im izmenjena trasa nikako nije po volji. Sukobljavaju se i želje putnika koji smatraju da linija treba da prolazi pored Sajma i onih što podržavaju put kroz Topčider.

U dispečerskom centru Gradskog saobraćajnog preduzeća "Beograd" kažu da je cilj da se preveze što veći broj putnika. Imajući to u vidu najlogičnije bi bilo da "94" vozi pored Sajma, ispod Mostarske petlje i prema Bulevaru vojvode Putnika.

U izboru je, međutim, prevagnuo kraći put.

OČEKIVANJA

GRAĐANI očekuju od nadležnih da će preko novog mosta pustiti i neke nove linije, a kao dobro rešenje nameću se i linije "88" i "89", koje sada voze preko "Gazele". Time bi se rasteretio pravac pored Sajma i skratio put linijama, koje bi čim pređu novi most bile na levoj obali Save, gde se i nalazi njihov cilj.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (10)

mateja

26.11.2011. 00:36

Žitelji Miljakovca ni sada nemaju direktnu vezu sa Terazijama, i 94 sa tim nema nikakve veze! A presedanje na 40 i 41 će biti moguće i sa ovom promenom. Jedino neće biti više direktne veze sa stanicom Prokop, ali to i nije toliko bitno jer linija prolazi pored stanice NBG

Zoran

26.11.2011. 17:13

@mateja - BG vozom putuju mnogi, to je jedna od retkih dobrih stvari koja je napravljena u gradskom prevozu.

Nesto razmisljam

26.11.2011. 11:16

Veci problem ce biti ako prebace 88 i 89 na novi most, jer svi Obrenovcani koji idu na NBG presedaju na Sajmu a izgleda da nece postojati ni jedna linija preko Sajma na NBG.

Bane

26.11.2011. 12:11

@Nesto razmisljam - Postojace autobuska stanica na nadvoznjaku iznad Radnicke. Sve sto to ljudi trebaju da urade je da izadju iz autobusa dve stanice ranije, popenju se stepenicama na nadvoznjak i sacekaju autobus ili tramvaj prema Novom Beogradu ili Banjici ili Banovom Brdu.

Jovana

27.11.2011. 07:36

Ja sam mislila da ce se uvesti sijaset novih linija koje ce popraviti rupe u dosadasnjem gradskom prevozu. Za tu cenu karte i markice svakako ocekujemo i adekvatnu uslugu.

Dejan

27.11.2011. 11:22

Da li neko mozda zna da li ce neki tramvaj ici preko novog mosta jer ipak je tramvaj najpouzdaniji prevoz u ovom gradu? A sto se tice linije 94 mogla bi da se uvede i nova linija 94a koja bi isla preko novog mosta, a linija 94 bi pritom isla starom trasom.

goran

28.11.2011. 12:40

preporucio bih redakciji vecernjih novosti da pokusaju da direkciji za javni prevoz upute predlog - da se ukine linija 512 koja je totalno beskorisna,da se ta dva busa prebace na liniju 89 koja bi iz sremcice preko banovog brda ili preko padine isla preko novog mosta ka blokovima jer 88 bi trebala da ostane na redovnoj trasi zbog sajma

goran

28.11.2011. 13:19

@goran - mislim da bi na taj nacin stanovnici sremcice,zeleznika,belih voda,zarkova i eventualno banovog brda ili padine bili bolje povezani sa novim beogradom ali istovremeno bi bile rasterecene kicmene linije 88 i 511 gde rade privatni prevoznici sa solo autobusima pa se zbog toga gradjani muce zbog guzvi i samog kapaciteta tih vozila propustajuci po nekoliko vozila u prepodnevnom spicu.

nikola

01.01.2012. 13:29

Ova linija 85 je skroz glupa... ima vec 89 koji na istu stranu.. trbalo bi da je stave da ide sa banovog brda, preko mosta, pa kroz milutina milankovica, buvljak i sve do bloka 45 kroz blokove 63,62,61.. kao sto ide 95.... i ne da bude mini bus, nego normalan....