Na ulicama još 25 novih autobusa
27. 09. 2011. u 21:55
Gradski prevoz u prestonici od utorka bogatiji za vozila najnovije generacije. Ekološka vozila saobraćaće na sedam dnevnih i četiri noćne linije
Vozila su proizvedena po najnovijim tehnologijama, poseduju klimu, dupla stakla, savremenu tehničku opremu i motor "evro 5".
Klas Gothold, direktor kompanije "Veolia transdev", naglasio je da će stabilna poslovna politika te kompanije, konstantna ulaganja, podrška domaćoj proizvodnji i zaštita životne sredine, doneti mnogo koristi tržištu Srbije.
- Ova investicija je najveće pojedinačno ulaganje u nove autobuse ove godine, a važno je istaći da su oni kupljeni od domaćeg proizvođača, čime je pomognuta i domaća privreda - kaže Gothold, napominjući da im je u pomoć pritekla Vlada Srbije sa povoljnom stimulacijom.
Svaki od autobusa te kompanije nalazi se u posebnom sistemu nadzora, pomoću kojeg se, u svakom momentu, prati kretanje svakog vozila u gradu i beleži njegova brzina, potrošnja goriva i ekonomičnost vožnje.
Novi autobusi, čiji je proizvođač firma "Neobus" iz Novog Sada saobraćaće na sedam dnevnih i četiri noćne linije, među kojima su "74", "75", "47", "65" i "59".
Kompanija "Veolia transport" u Srbiji je prisutna od kraja 2006. godine, kada je kupila većinski deo akcija AD "Litas" iz Požarevca, a 2011. godine, spajanjem "Veolia transporta" i "transdeva" , nastala je nova firma "Veolia transdev", koja posluje u 27 zemalja. Visina investicija te kompanije u Srbiji je dostigla 14 miliona evra, a treba očekivati nova ulaganja, jer je početkom meseca dobila tender za gradski saobraćaj u Zaječaru.
Jan
28.09.2011. 00:16
Bravo za Veoliju! :)
25 novih autobusa a placeni ko 25 novih majbaha, jel imaju i srebrne case za sampanjac? olos i kriminla na svakom koraku ,90tih je bilo samo prezivljavanje i snalazenje a danas je srbija zemlja pravog kriminala,balavci glume krimose i bleje po ceo dan u kladionicama i pekarama, lopovi se voze i glume face, ubice i kriminalci uzori
@strumf - Veolija je strana firma , a ovi autobusi su nesto tipa najjeftinije varijante. Autobusi tipa Mercedes i Man kostaju i do 3 puta vise od ovog jednog,Nemoj odmah da pljujes, ako ne znas o cemu se radi.
Eto sada moramo da kupujemo autobuse iz N.Sada, posto je G17 upokojio Ikarbus. Sve su upropastili cega su se dotakli u Beogradu.
Komentari (4)