Taksisti opet prete blokadom

M. L. JANKOVIĆ

05. 03. 2010. u 20:52

 Predstavnici beogradskih prevoznika insistiraju da ih prime resorni ministri. Sporno utvrđivanje najniže cene, fiskalne kase, taksa na luksuz

 BEOGRADSKI taksisti najavlljuju da će ponovo stupiti u generalni štrajk, ukoliko ih u narednih sedam dana, ne prime resorni ministri. Predstavnici taksi udruženja navode da nijedan od njihovih zahteva nije odobren iako je, nakon poslednjeg protesta krajem prošle godine, postignut konkretan dogovor. Sarađuju, kažu, samo sa Ministarstvom trgovine.
Celodnevno zakrčenje saobraćaja od 17. decembra moglo bi da se ponovi, ukoliko se taksisti ne budu sastali sa ministrima infrastrukture, energetike i trgovine. Predstavnici udruženja kažu da najveći problemi taksi prevoznika, produžavanje roka za uvođenje fiskalnih kasa, uklanjanje divljih prevoznika, utvrđivanje najnižih cena usluga, kao i ukidanje takse na luksuz, ni posle tri meseca od štrajka - nisu počeli da se rešavaju.
- Tražimo da nas do narednog petka prime ministri Milutin Mrkonjić, Slobodan Milosavljević i Petar Škundrić, kako bi se pokrenuli pregovori, ili ćemo biti primorani da ponovo štrajkujemo - rekao je direktor "Pink taksija" Teodor Gaćeša. - Poslednji štrajk je otkazan, jer je bilo pomaka u rešavanju problema, ali ništa nije urađeno, osim što je Ministarstvo za trgovinu odložilo uvođenje fiskalnih kasa do septembra.
Predsednik Upravnog odbora "Beotaksija" Milivoje Armuš podsetio je da je sa gradonačelnikom Beograda Draganom Đilasom, dogovoreno da će biti utvrđena jedinstvena minimalna cena, kao preduslov za normalizaciju i unapređenje taksi usluga.
Predstavnici taksista ostaju i pri starim zahtevima da se odloži fiskalizacija te delatnosti do 2013. godine, kao i modernizacija automobila do 2011. Insistiraju i da njihova dva člana uđu u radne grupe za izradu pravilnika o bezbednosti saobraćaja.

PROTIV DIVLJIH
GRADSKI saobraćajni inspektori su od početka prošle do 20. februara ove godine, iz saobraćaja isključili 1.084 nelegalna taksi prevoznika, a privremeno su oduzeta 43 vozila.
Kako su saopštile gradske vlasti, protiv svih nelegalnih taksi prevoznika su podneti zahtevi sudiji za prekršaje. Kontrole su sprovođene svakodnevno uz asistenciju saobraćajne policije, a organizovane su i „noćne” akcije uz asistenciju interventne jedinice.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (4)

Marko

05.03.2010. 23:17

Vala su vise dosadili ! Svakog prvog oni strajkuju i traze neka svoja prava i blokiraju obavezno ceo grad! Ako nastave vala ih treba sve razjuriti !

pedja

06.03.2010. 10:19

Nece gospoda fiskalne kase,pitali neko ovog sto prodaje zvake hoce li fiskalnu kasu.Ukoliko nece i ko nece ne mora da radi,drzavi se mora platiti porez.Dosta je bilo gospodo taxisti.Znase kako radite i vi ,,legalni''.Taxi firma sa 30 vozila,koja rade 24h prijavljeno 15 vozila,a od 60 radnika prijavljeno 15.Inspektori prosetajte malo do ovih sto svaki drugi dan hoce da blokiraju Beograd.

Martin

06.03.2010. 10:53

Dosta vise! I ja sam zanatlija i borim se sa smanjenim poslom i visokim racunima. Kad ne budem vise mogao da izdrzim, promenicu posao. Iili da blokiram centar Beograda kao taksisti. Odakle im to pravo!!!