Mali: Za šest meseci gubitak GSP od 20.000.000 evra
22. 08. 2014. u 13:27
„Andergraund“ razgovor sa gradonačelnikom Sinišom Malim o prevozu, vrtićima, obnovi grada: Nismo birali „Bus plus“ sistem, niti ovakav GSP.. To je neodrživo i moraće da se promeni
ZA svoje 42 godine nahodao se Beogradom, a juče je gradonačelnik Siniša Mali zakoračio i ispod Beograda. U polučasovnom obilasku tašmajdanskih pećina video je novu turističku atrakciju prestonice, ali se bavio i gorućim temama: gradskim prevozom, vrtićima, rekonstrukcijama...
- Nismo birali „Bus plus“ sistem, niti ovakav GSP. Nasledili smo ih od prethodne vlasti - podseća gradonačelnik. - GSP je za prvih šest meseci ove godine napravio gubitak od 20 miliona evra. To je neodrživo i mora da se promeni. Nećemo povećavati cenu prevoza, ali oni koji ga koriste moraju i da ga plaćaju. U tome moramo da istrajemo, inače nećemo moći da pokrijemo održavanje vozila.
Za ukidanje popusta na boravak u vrtićima, rekao je da se na pogrešan način objašnjava izmena pravilnika.
- Ne ugrožavamo prava dece i roditelja, već nastojimo da ih uredimo - tvrdi Mali. - Ovim izmenama ne narušavamo prava kategorija, kojima prema zakonu sleduje finansijska podrška, štaviše pojedinim i proširujemo. Ranije je regresiranje bilo moguće po više osnova, a sada će roditelji mališana popuste za vrtiće dobijati samo po jednom. Samo smo pravilnik uskladili sa Zakonom.
Mali je za sledeću nedelju najavio raspisivanje javne nabavke za drugu fazu završetka stadiona „Tašmajdan“.
- Rok za kraj radova je deset meseci tako da očekujem da će biti otvoren u septembru ili oktobru sledeće godine - kaže Mali. - Sa uređenom pećinom i sportskim centrom ovaj deo grada će dobiti novi sjaj i kvalitet.

MALI: NISAM VLASNIK TV B 92
GRADONAČELNIKA je prilično iznenadilo, moglo se to videti na njegovom licu, novinarsko pitanje „da li je vlasnik 22 odsto televizije B92“.
- Ne, nisam. Odakle vam to? - začudio se Mali. - Svakakva pitanja sam do sada čuo, ali ovakvo nisam.
NA PROLEĆE OTVARANjE PEĆINE
MALI je sam sebi zadao domaći zadatak kako bi se narednih meseci završio projekat obnove Tašmajdanske pećine.
- Bilo bi sjajno da na proleće otvorimo pećinu za javnost i da građani i turisti mogu da je razgledaju - kaže Mali. - Sad nema osvetljenja, pristup stepeništu nije dovoljno siguran i sve to treba urediti.
koment
22.08.2014. 13:54
@ - Gubitnička vlada.
Mali, kralju ... ti nama sada priznajes da vi pola godine pojma nemate kako da resite problem lokalne firme koja je napravila 20 milki minusa!? Ahahahaha ... pa samo u Srbiji nesto zbog cega pljuste otkazi/ostavke u svakoj normalnoj sredini ovde likovi, onako usput, kroz 'andergraund' razgovore nabace, potpuno bez blama :)
@Lemi - pravi komentar
Normalno da će napraviti gubitak kad je gradski prevoz u ovoj zemlji socijalna kategorija.Sa 24.povlašćene kategorije putnika i sa građanima koji očigledno ne žele da plaćaju prevoz,jer ne moraju, normalno da "GSP" ne može poslovati sa dobitkom.Niko ne želi da ga plaća a svi žele da se voze u udobnim i konfornim autobusima.Jedini način da gradski prevoz opstane i da bude bolji je uvodjenje gradske takse za javni prevoz,koja bi se plaćala na promet roba i usluga,a sam prevoz se ne bi naplaćivao.
@dragan - Ovaj "mali" praveći se "veliki i pametan" stvarno pokušava da uvredi inteligenciju svih čitalaca i korisnika GSB. Ako je ugovor sa Apeksom štetan po Beograd to znači da je protivzakonito zaključen i mora da se raskine a odgovorni u zatvor. Ili postoji dogovor izmedju partija da se političari ne hapse. A ti "dragane" smatraš da bi svi stanovnici Beograda trebali da plaćaju prevoz a da se ne voze da bi u GSBu ležali i primali platu. Kako to da imajo udmah 200 viška za "kontorolore" Sramota..
Komentari (16)