БРОВИНА ПРИЗНАЛА: Фотографија силовања је фалсификат; Тужилац: Фљора се не сећа одакле јој слика

Новости онлине / ТАНЈУГ

17. 05. 2019. у 15:12

Народна посланица Фљора Бровина изјавила је да је фотографија коју је показала у четвртак у Скупштини тзв. Косова лажни документ и да она није знала да је то тако, јер га је годинама задржала

БРОВИНА ПРИЗНАЛА: Фотографија силовања је фалсификат; Тужилац: Фљора се не сећа одакле јој слика

Фљора Бровина, Фото: Youtube

ПОЛИЦИЈА тзв. Косова је саслушала посланицу Скупштине непризнате државе Фљору Бровину о фотографији која је у четвртак објављена, а која према њеним речима доказује силовање 35-годишње жене од стране српских војника током рата на Косову.

Народна посланица Фљора Бровина изјавила је да је фотографија лажни документ и да она није знала да је то тако, јер га је годинама задржала. "Имам документ од 2003. године. Тачност документа ће верификовати органи тзв. државе Косово", рекла је она у изјави новинарима, преноси РТКливе.

Бровина се извинила свима који су били забринути након објављивања фотографије коју је у четвртак показала у Скупштини тзв. Косова и која је изазвала бројне реакције у јавности. "Најбољи одговор ће дати Државно тужилаштво Косова", рекла је она.

ПОРЧИТАЈТЕ ЈОШ - ОТКРИВЕНА ПРЕВАРА У ПАРЛАМЕНТУ ТЗВ. КОСОВА: Српској војсци подвалила силовање из Ирака?!

Према речима Бровине, председник ДПК-а, такође председавајући Скупштине тзв. Косова, Кадри Весељи није знао за овај случај. За њену оставку на функцију посланика, Бровина је оценила да је спремна да предузме било коју акцију која је у интересу Косова.

ТУЖИЛАЦ: БРОВИНА СЕ НЕ СЕЋА ОД КОГА ЈЕ ДОБИЛА ФОТОГРАФИЈЕ

Фљора Бровина, посланица владајуће ДПК, Кадрија Весељија, изјавила је данас пред специјалним тужиоцем да спорне фотографије, које је обелоданила у парламенту у четвртак, добила 2003. од неких активиста из Ђаковице, чијих имена се не сећа, да јој није познат идентитет "жртве" и да је никада није контактирала.

То је данас изјавила тужилац косовског Специјалног тужилаштва, Дрита Хајдари, која је раније данас саслушала Бровину о околностима под којима је дошла до тих фотографија.

Хајдари је за тв Кљан Косова рекла да је Бровина током саслушања изјавила да је веровала да су фотографије аутентичне и да их је зато показала у парламенту.

Бровина је синоћ, током расправе у парламенту о резолуцији којом се осуђује Србија за наводни геноцид почињен током последњих сукоба на КиМ, показала две фотографије за које је тврдила да представљају доказ да су припадници српских снага силовали једну Албанку на очиглед њене породице.

Тврдила је и да јој је познат идентитет те Албанке која, како је рекла, познаје своје силоватеље и спремна је да то посведочи и на суду.

Хајдари даље каже да је Бровина изразила забринутост због информација које указују да ове фотографије потичу из рата у Ираку, те да је додала да она о томе нема сазнања.

"Ово саслушање Фљоре Бровине је први корак у истражном поступку о овом случају и до његовог окончања мораћемо још много тога да урадимо", рекла је Хајдари и додала да ће јавност о свему бити благовремено обавештена.

Хајдари каже да је Бровина на саслушању изјавила да се не сећа имена особе која јој је дотурила спорне фотографије и омогућила да их обелодани.

Најавила је да ће у наредним данима Специјално тужилаштво такође саслушати особу од које је, како тврди Бровина, добила фотографије.

Бровина је, према речима тужитељке, рекла да није у контакту са "жртвом" и да код себе током саслушања није имала фотографије, али да је обећала да ће их тужилаштву предати у понедељак.

"Рекла је (Бровина) да никада није срела жртву, а када сам је упитала да јој је познат њен идентитет, рекла је да није", испричала је Хајдри.


Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Коментари (14)

Анти Антифа

17.05.2019. 15:27

Kao и све остало везамо за Шиптаре и Хрвате је фалсификат и измишљотина

Vlada

17.05.2019. 15:28

Gospodjo ta fotografija je zapravo sa porno sajta!,i izgleda da vam je posebno draga!,iz vase bogate kolekcije!!

Komentator

17.05.2019. 16:36

Opet laže. 2003 u Iraku nije bilo pornografskih sajtova. Tu blagodet demokratije su im doneli tek Amerikanci.

Miso.Pec

17.05.2019. 17:23

Šta drugo očekivati od lažne države do lažnih silovanja,ubistava a sad kažu i genocida.

Драган Р

17.05.2019. 18:21

Тако нам и треба. То је госпођа која је била у затвору у Пожаревцу због тероризма, угрожавања територијалне целовитости СРЈ и удруживања ради непријатељске делатности и коју су ослободили Коштуница и Ђинђић чим су дошли на власт, као и стотине других Шиптара. Међу њима је и Аљбин Курти који је из истих разлога био осуђен на 15 година и био у КПЗ у Нишу. Све су их скупили у Нишу, потоварили у аутобусе и правац Приштина, а они су нама нишлијама из аутобуса показивали средњи прст.

Шатор

17.05.2019. 18:38

и "Бошњаке" и "Црногорце", и... све сама лаж и обмана

Petar

17.05.2019. 19:31

Bolje da smo ćutali pa pustimo istaknutu arbanašku da malo više "zagrize" sa sve njihovim mentorima, pa tek onda ih raskrinkamo-seme lažovsko!