ВУЧИЋ ИЗ ЊУЈОРКА: Претходне власти ставиле печат на косовску независност; Покушавамо да извучемо највише што можемо

Танјуг

21. 03. 2018. у 19:43

Председник Србије Александар Вучић изјавио је да нас најскупље кошта одлука Међународног суда правде о Косову и Метохији која је, каже, продукт глупе и неодговорне политике претходних власти

ВУЧИЋ ИЗ ЊУЈОРКА: Претходне власти ставиле печат на косовску независност; Покушавамо да извучемо највише што можемо

Фото: Printscreen

Председник Србије Александар Вучић изјавио је да нас најскупље кошта одлука Међународног суда правде о Косову и Метохији која је, каже, продукт глупе и неодговорне политике претходних власти, а чиме смо "ставили печат на косовску независност" и да он сад "покушава да тај коверт отвори, да извади то што у њему пише и да извучемо највише што можемо".

Како је рекао, десиле су се 1999. година, погром 2004. године, 2008. година и једнострано проглашење независности, али је катастрофална одлука, она која нас је наскупље кошта - питање пред МСП.

Вучић је додао да ће се борити, да ће радити да се избори за све што може.


ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Вучић за “Новости”: Немамо луксуз за сукоб са великима

Он је рекао да је у разговору са Гутерешо нагласио да нигде у Резолуцији 12.44 нити у било којем папиру постоји клаузула за формирањем војске Косова, што је, поновио је, рекао уживо и представнику Стејт департмента Весу Мичелу недавно, а рећи ће му и поново јер би требало да се са њим сусретне ових дана.

Председник Србије је рекао и да се свашта прича, те "да Вучић хоће поделу Косова и сличне ствари"....и упитао ко то уопште нуди и да ли неко мисли да ће Албанци са КиМ то да дају.

"Као да је то нека пијаца", приметио је председник Србије и рекао да ствари стоје тако да има 500 могућности, да гледа да из сваке од тих "500 сламки" извуче једну за Србе на КиМ и за Србију.

Поновио је да разговара са свима, да мора грађанима да понуди нешто и да сагледа стање ствари и тражи подршку за наше ставове, истакавши да је Србија спремна на компромис.


ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ВУЧИЋ О КОСМЕТУ: Играмо шах без даме и топа

На констатацију да се у штампи помињу спекулације да би Немачка могла да изађе са новим планом, који би се могао објаснити као формирање ЗСО за статус посматрача у УН за Косово, слично некада Палестини, Вучић је рекао да немачка неће изаћи са таквим планом и да се то неће догодити.

Суштина је у томе да знамо шта Немачка хоће, а шта неће "и то знам али не могу да говорим" додао је и нагласио да морамо да видимо, да направимо план шта можемо за себе да изгурамо.

Нагласио је да Албанци са КиМ играју све време "али не сами", да ништа од договореног не испуњавају, а онда поручују да ће формирати ЗСО када добију то и то...а да је његов одговор на тако нешто "јел сте то сами измислили".



ВУЧИЋ: НЕКА РАЗМИСЛЕ ХОЋЕ ЛИ КОМПРОМИС ИЛИ ПОНИЖАВАЊЕ СРБИЈЕ

Председник Србије Александар Вучић изјавио је вечерас да је Србија увек спремна за разговор и компромис како би косовски проблем био решен, али да није спремна на понижење.

То је, каже, поручио и генералном секретару Уједињених нација Антонију Гутерешу, с којим се сусрет у Њујорку, али и у многим сусретима са званичницима чије су земље признале независност Косова.

"Док сам председник Србије неће понизити Србију, а за компромис и за разговор увек смо спремни", поручио је.

Вучић је за јавни сервис рекао и да ће се за Србију борити и у Њујорку, Бриселу, Лондону, Берлину, Паризу, али и на оним местима где се противе једнострано проглашеној независности Косова - у Москви, Пекингу...

"Сваки пут кажем, нисте ви цео свет, има друга половина света која то не признаје. Хоћете да кажете да Србија баш нема ништа у својим рукама, има, али Србија хоће компромис, а ви размислите хоћете ли компромис или понижавање Србије", указао је Вучић.


ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Вучић ученицима и студентима: Останите у урадите за Србију све што можете

Каже и да би волео када би се разговори о Косову и Метохији водили само између Срба и Албанаца, а "без интереса других сила", јер би тиме, сматра, проблеми били лакше решени.

Свакодневно се, међутим, каже, суочава с коментарима из Србије о "подели Косова" и то од "губитника који су разорили Србију својом неодговорношћу и неозбиљношћу".

"Нека не брину, биће времена и у Србији да им одговорим на све и биће времена увек у Србији да их, докле будем желео овим послом да се бавим, побеђујем без проблема", изјавио је Вучић.

Председник је најавио да ће ускоро имати разговоре са невладиним сектором 31. марта, али и са другим националним организацијама да саслуша који су њихови ставови о решењу косовског питања, а након тога ће, како каже, после свих добијених сазнања из целог света да изађе са принципима које Србија може, а које не може да прихвати.

"Прихватићу ту врсту одговорности, без страха да ће ми најнеодговорнији, они који су најкривљи за овакво стање данас, држати придике о томе како би то они направили много боље", закључио је Вучић.


НЕМА НИКАКВЕ ТАЈНЕ У ВЕЗИ ПОСЕТЕ, МРЗИМ СТАТУСНЕ СИМБОЛЕ

Председник Србије Александар Вучић рекао је вечерас да нема никаквог "вела тајне" када је реч о његовој посети САД.

На питање РТС зашто није рекао отворено да иде у САД и да ли је тиме допринео да се шире спкулације и да посета буде под велом тајне, Вучић подсећа да је на конференцији за новинаре пред одлазак рекао да иде у "бели свет", и да је потом отишао у Њујорк редовном линијом Ер Србије са још 270 људи.

"Шта је требало? Да људима забраним да причају глупости?", пита он.

Навео је да је "по ко зна који пут" ишао у САД без обезбеђења, да је био са кћерком, са којом иначе не проводи довољно времена, и да са њом био на вечери а не са Џорџом Сорошем, како су неки говорили.

"Никада нисам био на приватним вечерама са Тачијем овде или онде, ту су увек представници међународне заједнице, мада не бих имао ништа против, лакше бих се договорио", рекао је он.

Одговарајући на коментаре из Београда, рекао је и да сваки пут када је

у САД потпише папир да тамо буде без подршке тајне полиције.

"Мрзим статусне симболе, ја сам обичан човек, никога се не плашим, знам да радим најбоље за своју земљу, ниједан динар нисам потрошио противзаконито", рекао је он.

Како каже, многи тајкуни у Србији су кренули у напад, "један хоће да буде у стрељачком воду".

"А неће да виде колико се неко бори. Рачунам да људи виде колико се неко бори и колико воли своју земљу и шта ради - извукли смо земљу из дугова, поправили имиџ..", додао је.



ВУЧИЋ: ИМАО САМ ПУНО ВАЖНИХ РАЗГОВОРА О КОСОВУ И МЕТОХИЈИ, АЛИ РЕЗУЛТАТИМА НИСАМ ЗАДОВОЉАН


Надао сам се већем разумевању, не само за Србе на Косову већ и за Србију, искрено, нисам задовољан оним што сам постигао у разговорима ових дана у Њујорку, рекао је Александар Вучић, председник Србије.

Он је за јавни сервис, а обраћајући се грађанимс Србије, рекао да му се чини да су његови саговорници у Њујорку чврсто и даље на поштовању принципа очувања независности Косова, а то је, поручио је, за нас веома тешко.

"Разочаран сам, разумели смо поруку, наше је да се даље боримо", поруцио је Вучић.

С друге стране, каже, задовољан је нашим трудом, али не и резултатима.



"Да будем отворен, дуго разговарамо око будућности Србије, око КиМ, да покушамо да нађемо компромисно решење. Албанска страна ради свој посао, међународна заједница свој, а ја сам се трудио да с руба амбиса доведемо Србију бар на површину", навео је и поновио да резуилтатом није задовољан.

"Нисам задовољан, јер код великих западних сила, а имао сам много дубинских разговора с људима који одлучују, чини ми се да они тврдо стоје на поштовању принципа очувању независности Косова што је за нас веома тешко".

То је, додао је, пренео и генералном секретару Ун Антониу Гутерешу, с којим се данас састао у Њујорку, обавестио га је о свему томе, па и о томе да смо ми спремни на компромисно решењw, али не тако да жртвујемо своје дрзавне и националне интересе.

"То је било после три дана напорних и не лаких сусрета, о којима не могу превише да говорим. Да бих припремио платформу за наше грађане, морам да добијем подршку међународне заједнице за нешто, јер не можемо све сами у савременом свету.

Међутим, приметио је, Запад не жели ни на који начин да разговара о томе коме припада Косово.

Наше је, додао је, да наставимо да се боримо, јер, како је навео, кад се одговорно понашате, доћи ће до разултата.



Поновио је да се након тешких разговора о Косову које је имао надао већем разумевању, али и додао да нема кукања и очајавања и да ће наставити да штити интересе земље.


"Наш највећи проблем је што ми не преговарамо само са Албанцима већ и са онима који су створили независно Косово", рекао је Вучић.

Навео је да је у разговорима које је имао у Њујорку друга страна поновила да причу о томе коме припада територија Косова сматрају завршеном, да покретање било какве приче на ту тему сматрају отварањем Пандорине кутије.

"На све то сам рекао и сада, и раније, да су они то урадили 2008. не поштујући Резолуцију 1244", казао је Вучић.

Дода је да Србија данас плаћа велику цену и то између осталог и сопстевених погрешних одлука, укључујући тражење мишљења пред Међународним судом правде.

"И наставиће да је плаћа. Ништа нема џабе, ситуација је тешка и биће велики притисак на Србију са различитих страна", додао је Вучић.

Нагласио је, међутим, да ће као председник Републике наставити да штити интересе земље и да у земљи "немогућих услова", доведених спољним силама али и нашим одлукама, поправимо све што можемо.

"Нема кукања, нема очајавања", закључио је Вучић.


Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Коментари (90)

Miša

21.03.2018. 20:02

Svi znamo od 99te da zapad stoji iza države Kosovo i radi za njih, samo ljude na vlasti to iznenađuje????

ACO

21.03.2018. 20:07

Ne odustajati i kad tad ce doci vreme.Bolje mrtav heroj nego ziv kukavica.Samo bi rekao predsedniku da ih vise ne naziva nasim prijateljima.

Goran

21.03.2018. 20:17

Znaci predsednik je iso tamo da mu kazu ono sto svi znamo. Oni nece odustati ako mi ostanemo dosledni svog suvereniteta onda to za njih znaci rat jel da.

Листа србофибиста

21.03.2018. 20:19

Само напред ! Кукавице УМИРУ хиљаду пута на дан а храбри и мудру људи решавају изазове који су пред њима ! Тако се ЗИДА наша бољена Велика СРБИЈА ! Људскост и човекољубље увек пронађу пут !!!

Dejan Stanojlovic

21.03.2018. 20:19

Bolje da nisi. Zvuci potpuno ludo, ali cini se da Srbe iz tog ambisa sada moze jedino da spasi Kurtijevo Samoopredeljenje. Ako nam uopste spasa ima jer to je poker igra u kojoj su Srbi onaj treci igrac kome su partneri za stolom namestili poraz , kroz zamenu obelezenih karata.

Да ти кажем

21.03.2018. 21:00

@Dejan Stanojlovic - Не ваља што је тај трећи играч знао за намештаљку, а ипак је сео за зелени сто!

Miso

21.03.2018. 20:20

Kosovo je nasa kuca. Albanci su podstanari...Ima da placaju PDV, i poreze i dazbine Beogradu...OK, sada ih brane ovi razbojnici, otimaju nase, ali nikada niko nema pravo da se odrekne onoga sto je vlasnistvo Srpskog naroda....Docice nase vreme....Kaznit ce Bog razbojnike i otimace....

Miso

21.03.2018. 21:03

@Miso - Hvala:) Treba da imamo dobre odnose sa EU, ali i sa Evroazijskom unijom. Jesmo za slobodno trziste i otvorene granoice sa svetom, ukoliko imamo obostrane interese. I za to nam nije neophodna EU. Netreba Brisel da vlada Srbijom. Srbima ce vladati Beograd i Srbi. !!!!

Miso

21.03.2018. 20:22

Nedamo Kosovo i necemo u EU. Hocemo slobodno trziste za ekonomiju, necemo da nam Brisel komabnduje.Nikad robom!!!

Kant

21.03.2018. 20:22

Za takve teme se ide u Moskvu, kod Sojgua, a ne u Njujork. Amerikanci su po tom pitanju svoje rekli 1999. Trenutno jedino Rusi nam mogu pomoci da povratimo okupiranu teritoriju.

Lale

21.03.2018. 20:36

Neka Vučic radi šta hoce, samo da Albancima ne da stolicu u UN, pod bilo kakvim izgovorom, tipa: Došli smo do zida i da moramo da učinimo težak ustupak.

Miso

21.03.2018. 21:08

@Lale - Da, bravo. I necemo u EU sa ili bez Kosova. Nece Brisel i Vasington vladati Srbijom!!!! EU je utopija i ladja koja tone...Ekonomska saradnja da, politicka i vojna NE. Svajcarska nece u EU, pa sta im fali..Kopirajte strategiju Svajcaraca ...

ZIKI

21.03.2018. 20:38

Gospodine,imali smo Sojgua na Kosovu do 2003,i oni su pre KFORa usli,i napustili sto je moguce pre.S njima,nemamo sta da razgovaramo.Njima i ne interesuje Srbija,pa ni Kosovo.Bili su,i pobegli.Prodavali su naftu iz kamiona,kopali na dnevnice kukuruz u Kamenickim selima,i tako redom.Znao sam da cemo ovako da prodjemo,ali neka.............

Lova Sve Resava

21.03.2018. 20:40

A da izdvojite par milijardi od narodnih para pa da "izlobirate" tj podmitite americke dzepove? Mislim da narod ne bi imao nista protiv!

Косово је Србија, бре!

21.03.2018. 20:44

@Влада "реалиста" Док нам Аустрија и Енглеска нису за зеленим столом узеле Скадар, Драч, Љеш и Кроју, "реално нам је припадало" пола Албаније! А ти на то додајеш и пола КиМ! Шта ћеш да даш кад Харадинај затражи оно што је већ најавио (Ниш и Лесковац)? Дао сам ти плус због првог дела коментара...

Milan Galic

21.03.2018. 21:02

Ona vlada je kriva kaže AV .Pa kada će neko od vas da bude kriv.Pa zar narod mora uvek da trpi zarad ovih i predhodnih.Zalosno za napaćeni Srpski narod.Uvek drugi krivi.Neznate da radite.Od kralja pa do sada.

Vlada Legenda

21.03.2018. 21:05

Pa ako ti tvrdis da je koverat zapečaćen,to znači da vodimo odavno izgubljenu bitku!Dobro se zna da samo ratom i munjevitom vojnom akcijom možemo da vratimo bar pola Kosova,celo ga nikad nećemo dobiti nazad,jedino da pobijemo sve siptare do Albanije!Zato prelomi,ili ih pustamo da odu ili se opremamo za boj?....s tim što bi verovatno taj sukob značio početak 3 svetskog!Ovakvo pat stanje je postalo neizdrzljivo i sve nas udara po ušima!

Darko

21.03.2018. 22:13

@Brodovi - Zapad misli da je stvar oko Kosova završena ali očito da nije jer ne mogu ništa dok Srbija ne kaže da.

Sale

21.03.2018. 21:10

Srbija je članica Un a Kosovo nije. Kosovo NE priznaju dve stalne članice saveta bezbednosti Rusija i Kina kao nekoliko EU džava. A čime "Kosovo" može da parira Srbiji, samo da nudu rudna bogatstva... pa to je već dato za bombardovanje Srbije....Nikakvo ali baš NIKAKVO popuštanje u tražiti suverenitet nad Kosovom i da se umesto Srbije u Evropi pojavi Španija protiv teža Nemačke!

SELAVI

21.03.2018. 22:12

@vlado - Narod treba da odluči, treba referendum, jedno pitanja -- da li ste za državnu uniju sa Rusijom ili ste za Srbiju bez Kosova?

Vili

21.03.2018. 22:58

@vlado - Molim Vas ne lupetajte ,ovo su ozbiljne teme kojima trbamo svi ozbiljno pristupiti I pokusati naci izlaz.

није Него

21.03.2018. 21:22

Милошевић је једини прави био борац да Косово остане у саставу Србије, бомбардовања су довољан доказ, и сад један за другим, пропали председници, говоре да су прошли криви, а чему уступци до сада????

Antisrpski Ustav 1974.

21.03.2018. 23:18

@Lazar - Kosovo je izgubljeno 1974. kada je donet ustav koji Autonomnim pokrajinama daje veća prava neko ostatku Srbije !!

vili

21.03.2018. 22:53

@miša - Ko su ti iz ,, predhodne "vlasti koji su potpisali dokumente.Molim Vas da budete konkretni.Puna imena I prezimena, koja stoje na tom dokumentima,i na kraju kakvi su to dokumanti za koje gradjani Srbije ne znaju.Drzava pripada njenim gradjanima a ne politicarima za jednokratnu upotrebu.

Igrale Se Delije

21.03.2018. 22:13

Znam da ćete mi lupati minuseve ko čvrge ali Kosovo je za sada izgubljeno. Država ima tri elementa: teritoriju, stanovništvo i vlast (kontrolu nad teritorijom). Tzv. Republika Kosovo sve to ima. Ne treba ga priznati niti se saglasiti da dobije stolicu u UN, jer ćemo se time odreći Kosova za sva vremena. Ali neko rešenje za normalizaciju odnosa, neki kompromisi moraju se postići. Živimo jedni pored drugih.

Стефан Зоран

21.03.2018. 23:03

@Igrale Se Delije - Живели смо једни поред других и кад смо им после пораза сицилијанске војске 1043. године (у време краља Стефана Доброслава I Војислава) дозволили да се населе на српској земљи у брдима источно од Кроје (данашња источна Албанија). Ако размишљамо као ти, ускоро ћемо живети "једни поред других" и у Краљеву и Крушевцу!

NIJE SVEJEDNO

21.03.2018. 23:17

@Igrale Se Delije - Da ali iza Kosova stoje SAD , a iza SAO Krajine niko !!

milorad

21.03.2018. 22:22

dok Srbija ne prizna kosovo ono je de fakto drzava a de jure ce biti kad mi na referendumu izglasamo da se odricemo te teritorije.Lazni su svi razlozi tipa Hag jer da je tako onda ima puno velikih zemalja koje bi bile manje od monaka da zemljom plate svoje zlocine.Jedino hladna glava i sta odgovara narodu ili carstvo zemaljsko ili carstvo nebesko, znaci opet referendum.

Cile

21.03.2018. 22:29

Hitno da ne bude kasno sastanak sa Ruskiv Vrhom i dogovoriti se sta ciniti naravno to posle da ide na referendum sve resiti sa njima i Kinom jer ovako gubimo Kosovo sve mora proci kroz parlament vladu .

Antikomunista

21.03.2018. 23:15

@aca - Počev od Tita, Slobe i svih njihovih saradnika koji nisu hteli da zaštite srpske nacioanlne interese , nego im je bila važnija Jugoslavija, komunnizam,, socijalizam,... !!

milos

21.03.2018. 22:31

Srbija se ne predaje tako lako..Boricemo se do kraja...niko ne moze oduzeti nesto sto pripada Srbiji.

Mikiboy

21.03.2018. 22:49

Zasto ce da nam Albanci formiraju ZSO?To je dogovoreno da mi dobijemo i onda to samo treba oformiti.Mi.Sta oni.Oni trebaju samo da aminuju Dogovor je dogovor.Mogli bi i mi da se napravimo ludi.A to bi ih onda dosta zabolelo.

Deda Radovan i Kompanija

21.03.2018. 22:55

Gospodine pretsednice, treba biti uporan for ever. Upornost pobedjuje jednoga dana. Jednoga dana ce Kosovo biti slobodno. Nikada ne treba posustati. Nas narod je naucio na vecnu borbu za opstanak. "Ne okreci se sine" - kaze nas narod.

Nebojsa Todorovic

21.03.2018. 23:10

A zasto se u svemu ovome pregovara samo o Kosovu i Metohiji !? A Republika Srpska i Republika Srpska Krajina treba da budu sastavni deo pregovora!! I to su Srpske zemlje.!

DW

21.03.2018. 23:11

Ko je potpisao Brisleski sporazum 1 i 2 kojim su Albanci dobili skoro sve, a Srbi ZSO kao mrtvo slovo na papiru?

REALNOST vodi do UJEDINjENjA

21.03.2018. 23:14

Nijedna teritorija ili ideologija nije važnije od sigurnog i boljeg života Srba na KiM i susednim državama, koji omogućava njihov BIOLOŠKI opstanak ! Sada nam je najvažnije pokušati po principu reciprociteta prava naroda na samoopredelenje, tražiti za Srbe u Srpskoj sve ono što su dobili Albanci na Kosovu !

Milica

21.03.2018. 23:21

Ako je prethodna vlast pogrešila u vezi Kosova to Vučku ne daje za pravo da odustane od borbe za Kosovo. Zato je ova vlast i bolja što se srcem bori za Kksovo.

Срби,научите да пишете ћирилицом

21.03.2018. 23:26

Па зашто не ухапсите ту претходну власт?

Даца

21.03.2018. 23:35

Претходне власти криве!? Милошевић чак и после војне агресије тада највеће светске силе успео да КиМ остану у саставу Србије. Морао је да нестане. Коштуница се борио дипломатијом и народним протестима. Морао је да нестане. Тадић је признао звездицу са фуснотом. Ми смо га због тога отерали јер си нам 2012. обећао раскид са ЕУ и спас КиМ. Већ 2013. - "ЕУ по сваку цену"! Укинуо си државне органе Србије на КиМ.

Marko

21.03.2018. 23:38

Sve junaci ovi komentatori, nikad ne kročiše na Kosovo, moraju u radno vreme da pišu gore navedene komentare a pola njih ne zna ni o čemu piše kao onaj o R. Srpskoj Krajni umesto o R. Srpskoj. Ja bih voleo da naš Predsednik sam kao na Menhtenu sa svojom ćerkom prošeta Moskvom , obiđe knjižare i negde ruča..

Mojsije Jovanovic

21.03.2018. 23:38

Treba biti oprezan kada se upotrebljava pojam kompromis, obzirom da se u75 % slucajava podudara sa ponizavanjem. Zato treba jasno reci svima i tobez "foliranja" sta je i gde je "crvana" linija koju se nemoze preci.

Goran Mitrović

22.03.2018. 00:46

Realno, Vučić je u pravu za međunarodni sud pravde. Loša procena i jednostavno naivnost da će se postići nešto korisno za Srbiju, a postiglo se suprotno

Mina

22.03.2018. 05:56

Naš najveći problem je što mi ne pregovaramo samo sa Albancima već i sa onima koji su stvorili nezavisno Kosovo.

Anton

22.03.2018. 07:33

Sve su to teški pregovori, Srbija ispunjava sve zadatke i uslove. Ali kako je rekao predsednik ne želimo da nas iko gazi i ponižava. Da bi se došlo do rešenja sa kojim bi obe strane bile zadovoljne, obe strane i moraju da čine ustupke.

Polupismeni

22.03.2018. 07:33

Nema ti sta da izvlacis najvise.Postoji rezolucija Saveta bezbednosti 1244 i postoje odkovarajuce institucije UN-a, tamo se pregovara.

zoran

22.03.2018. 08:00

Niste objavili, sta je potpisano, ko je potpisao i kada ? Zasto je to tajna ? Dok god je tajna, gradjani nemaju pravu sliku za ev.referendum, krivci za potpise se moraju znati ! Moram znati ko prepusta moju dedovinu drugome , i to tajno ? Kome ostaju nasi grobovi do kojih ne mozemo doci, kako zastititi 120000 nasih ljudi od nesigurnog zivota, zasto Srbi nisu vec osnovali ZSO na severu sami, vec se ceka neko drugi? Meni, prosecnom gradjaninu ,poreklom sa Kosova, potrebno vise istine !

jovo

22.03.2018. 15:37

@zoran - Zorane tebi izgleda zurise malo,ali imaj strpljenje i znaj da nemoze to tako lako Referendum ono ovo.Kako ce se sprovesti,u Srbiji za Kosovo?!!!!Nema lokike,ludost planirati nesto gde vas nema i nece vas biti nikada...

ostaobezposla

22.03.2018. 15:53

@Maja - Pa i ova vlast je u jednom periodu bila predhodna , zar zaboravila ?

ZIKI

22.03.2018. 10:09

Mi ne pregovaramo sa onim koji je stvorio nezavisno Kosovo.Taj koji je tu uradio,eno ga ispod lipe u Pozarevcu.Gospodine,kazete da Albanci ne daju nista.Naravno.Kako si mislio,da ce nesto da nam daju?Secas li se 1989,kada smo im ukinuli autonomiju?Nista im nismo ostavili.Ama bas nista.Secate se Rugovu,koji je trazio,i molio da mu vratimo autonomiju Kosova,74,a mi nismo hteli ni da cujemo o tome?Sada,oni su stvorili nezavisno,i mi ne moramo da trazimo nista od njih.Idemo dalje.

penzionervolonter

22.03.2018. 13:38

@ZIKI - Tačno je da su predhodne vlasti krive i to one garniture između 1989 i 1999 g .To što je tada iskrivljeno niko više ne ispravi !

Nina

22.03.2018. 10:29

Mnogo gresaka je pravljeno godinama unazad, jedino sto mozemo da pokusamo da ublazimo posledice i postignemo sto bolje resenje.

Hajduk Veljko

22.03.2018. 12:09

Donesite lepo odluku kojom se ponistava ta,sramna odluka.I,lepo,idemo iz pocetka.

Potpis

22.03.2018. 15:29

Izvucice ono sto su zajedno jos odavno isplanirali a okrivice Tita, tj ovi predhodnike a predhodnici Slobu a Sloba Tita. A samo Tito drzao sve na okupu. Tako i treba kad sve prolazi kod ovog naroda!Najnovija istoriska odkrica od najnovije stranke na vlasti. Sve su krivi za promasaje oni koji nisu na vlasti a ovi koji jesu potpisuju. Pa onda kad sledeci dodje reci ce kako je Vucic kriv sto je potpisao. Ma pravi simfoniski uigrani orkestar!. Rasprodase sve! Ali sve, Hag, Fabrike Tenkove, Vojsku!

Vatro Marx

23.03.2018. 10:17

Od raspada YU pa na ovamo, sve to se odvijalo nekako neodgovorno i moze sereci neozbiljno. Nisu znali da od pocetkazauzmu stav, sada nisam ja to uradio vecprethodni i tako ce se jednog daña Kosmetu potpunosti progladiti drzavom. Vlada ce rijeci svi smo se borili ali nazalost mismouspjeli. Srbija ce biti jos vise u krizi i osecace se porazena i sramna, a zapad smijat ce se i pokusat jos vise nemira da bude u Srbiji. Sve sto zamisle ostvarice.