Loznica: Nove fabrike donele radna mesta

12. 08. 2019. u 18:00

Лозница: Нове фабрике донеле радна места

Podrška predsednika Srbije u razvoju lozničkog kraja

Sa nekoliko programa u saradnji sa državom, grad je stvorio dobru sredinu za život mladih; Novčana podrška pri osnivanju porodice, kupovina kuće u okolnim selima

Malo koji grad se poput Loznice može podičiti činjenicom da je zaista mesto nade za mlade, kaže nam profesoro Ljubinko Đokić, pomoćnik gradonačelnika Loznice, koji je u timu Vidoja Petrovića više od deceniju i po, a pre toga je bio jedan od najuglednijih direktora srednjih škola u Srbiji.

Vidljivi su, kaže naš sagovorni, rezultati u oblastima putne, energetske, sportske i zdravstvene infrastrukture, što je sve potrebno za kvalitetan život svih građana Loznice, a posebno mladih ljudi, koji žele da žive i rade u ovom gradu. mnogobrojni pokazatelji ukazuju na to da Loznica ima svoj kontinuitet u razvoju, a da je dinamika znatno ubrzana od septembra 2017. godine, kada je predsednik države predstavio razvojni plan i program za Loznicu i Zapadnu Srbiju.

- Mladi Lozničani, osim podrške koju dobijaju tokom obrazovanja, značajnu podršku dobijaju i prilikom zaposlenja - ocenjuje Đokić. - Bliska saradnja Loznice sa Nacionalnom službom za zapošljavanje, kroz lokalni Akcioni plan zapošljavanja je omogućila da u prethodnih deset godina više od 700 svršenih studenata dobije priliku da odradi stručnu praksu, a veliki broj njih je imao i priliku da se zaposli u svom gradu. Loznica prepoznaje i vrednuje najbolje među najboljima, a među mladim Lozničanima je takvih dosta. Uvek se radi na tome da se u saradnji sa lokalnim privrednicima, privrednim društvima i preduzetnicima nađe način za zapošljavanje mladih ljudi.

PROČITAJTE JOŠ - HUMANI PONEDELjAK: Akcija pomoći Aleksi Mikiću

Mladi su budućnost, napominje Vidoje Petrović, prvi čovek ovog grada.

- Ovog proleća smo položili kamen temeljac za dve fabrike - kinesku kompaniju "Mint" i američku kompaniju "Adijent", u kojima će posao dobiti više od 2.500 ljudi. Uz svesrdnu podršku predsednika Republike Srbije Aleksandra Vučića, rekao bih da smo postavili kamen temeljac budućnosti Loznice. Budućnost su i naši uspešni privrednici, koji su pronašli put ka tržištima Evropske unije i sveta, koji promovišu svoj grad i svoju zemlju na najbolji način, a još ponosniji sam što oni daju šansu mladima u našem gradu da svoju budućnost ostvare ovde - napominje Petrović.

Najbolji maturant Dimitrije Pavlov (u sredini) sa čelnicima grada

U "Adijentu" je posao dobilo pet stotina mladih, a u kompaniji "Mint" uskoro počinje prijem radnika.

- Misleći na budućnost, značajna sredstva iz budžeta Grada se izdvajaju za podršku majkama i deci, i supružnicima prilikom sklapanja prvog braka - precizira Ljubinko Đokić. - Bračni parovi ne samo da dobijaju neku vrstu podsticaja kroz novčanu podršku osnivanju porodice, već imaju i mogućnost da im grad kupi kuću i okućnicu u nekom od okolnih sela, čime se naseljavaju i prilično ušorena loznička sela o kojima gradska vlast brine podjednako kao i o samom gradu. Pored gradova Zrenjanina, Leskovca i Beograda, i Loznica je kao četvrti grad ušla u projekat "Bebo, dobro došla na svet", a koji pruža pomoć porodiljama da posle porođaja u bolnici završe kompletnu papirologiju oko podnošenja zahteva za ostvarivanje prava na roditeljski dodatak.

Grad Loznica sprovodi i uslugu ličnog pratioca deteta, zahvaljujući podršci Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja. Lični pratilac deteta namenjen je deci i mladima sa smetnjama u psihofizičkom razvoju kojima je potrebna posebna briga i nega. Povratne informacije od škola i roditelja su pohvale na račun značajne podrške koja se pruža deci u cilju lakšeg uključivanja u redovno školovanje i komunikaciju sa vršnjacima.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (46)

Djordje

12.08.2019. 18:13

Hahaha.. Pozdrav od loznicanina iz Bg, uskoro se nadam da ce se i iz Nemacke slati..

Miki

12.08.2019. 18:36

Loznica na čelu sa gradonačelnikom Vidojem Petrovićem i predsednikom Aleksandrom Vučićem brinu o svojim građanima tako što se svakodnevno bore otvaranjem fabrika, dovođenjem investitora i rezultat toga je bolja i lepša Loznica za život svojih građana.

Svetlana

12.08.2019. 18:38

Odlično.. Samo napred! U Loznici si zahvaljujući naporima gospodina Vidoja i podrške države živi daleko bolje nego nego prethodnih godina

Urke87

12.08.2019. 18:39

Loznica je grad koji se veoma razvio poslednnih godina sto je odraz velikog rada i zalaganja loke rukovodstvo grada ulaze.

Sladjana

12.08.2019. 18:39

Nadam se da ljudi u Srbiji shvataju koliko su ove investicije velike i koliko znace ne samo za Loznicu vec i za citavu Srbiju. Ovde se govori o nekoliko hiljada mpvoj radnih mesta u fabrikama koje vec imaju izgradjen brend i iza kojih stoji vise decenijsko iskustvo u poslovanju.

Ivana Majstorovic

12.08.2019. 18:43

Otvaranjem novih fabrika u Loznici mladima se pruža mogućnost da posle završetka školovanja ostanu u svom gradu i da svojim trudom i radom učestvuju u stvaranju još lepše budućnosti.

Nikola

12.08.2019. 18:45

Zahvaljujući prethodnim investicijama koje su supruzi i meni omogućile radno mesto, moja deca napokon imaju sigurno detinjstvo! Hvala gradonačelniku i predsedniku na požrtvovanosti!

Darko Nedeljkovic

12.08.2019. 18:46

Grad Loznica je odlican primer kako treba da se radi u korist gradjana. Politika grada Loznice na celu sa gradonacelnikom Vidojem Petrovicem je prava, odgovorna i domacinska politika koja vodi racuna o svojim građanima. Otvaranje fabrika, izgradnja puteva, bolnica, obdaništa i bduceg stadiona su dobar primer kako jedna vlast treba da se ponasa.

Dejan Pavlović

12.08.2019. 18:48

Odgovornom i doslednom politikom gradske uprave na čelu sa gospodinom Vidojem Petrovićem Loznica postaje mesto u kojoj sve više stranih investitora otvara svoje pogone, a samim tim za gradjane Loznice to znači nova radna mesta. Konačno mladi ljudi ne moraji da napuštaju svoje mesto zbog posla nego neometano mogu da rade i da napreduju u svom gradu. Sve pohvale!

Milica

12.08.2019. 18:52

Loznica je sigurno jedan od najlepsih gradova za život. Podrska rukovodstvu grada za dalji rad.

Лозничанин

12.08.2019. 19:37

А то што је већ неколико година Лозница други град у Србији по незапослености то нема везе?Хвале се резултатом од 700 младих за 10 година?Свака част нема шта, због таквог доброг резултата нас и има све мање у Лозници

Dragan

12.08.2019. 20:15

Loznica je postala grad napretka i boljeg života. Dve velike kompanije su došle u naš grad,rekonstrukcija važnih ulica u gradu je već primetna. Banja Koviljača je obnovom Kur Salona postala još lepša i privlačnija za turiste. Loznica je konačno jedno veliko gradilište zahvaljujući pre svega narodu koji je doveo prave ljude na vlast koji slušaju nas građane i ulažu baš u ono što nam je najpotrebnije.

Milica

12.08.2019. 20:16

Predhodnih godina je zaista je zaista život u Loznici bio otežan jer od tadašnje vlade ulaganja u naš grad su bila ulaganja svedena na minimun. Danas imamo predsednika koji svaki grad gleda kao da je glavni,ulaže mnogo više,dovodi investitore a gradska vlast pamtno raspoređuje tamo gde je najpotrebnije.

Jovo

12.08.2019. 20:17

Loznica je još jednom pokazala da je grad vredan življenja u njemu. Bilo da završiš školu,treba ti posao,venčaš se ili rodiš dete grad te uvek nagradi nekom vrstom pomoći bilo novčane ili pružanjem neke mogućnosti za nešto za šta nam je potrebno,to je stvarno za svaku pohvalu.

Radovan

12.08.2019. 21:02

Žuta ekipa je 12 godina uništavala fabrike kako po Srbiji tako i u Loznici,od Viskoze su napravili ruinu. Vučić je uspeo da u Loznicu dovede 2 fabrike koje će spasiti i Loznicu i Podrinje od pražnjenja stanovništva.

Slađa

12.08.2019. 21:03

Zahvaljujući pomoći Srpske Napredne Stranke i predsednika Aleksandra Vučića koji su prepoznali želju lokalne samouprave da mladima obezbedi odlične uslove za ostanak u našem gradu, Loznica postaje grad budućnosti. U Loznici se radi i gradi: otvorena je fabrika "Adient", otvara se "Mint", rekonstruiše se bolnica, rade se putevi, imaćemo i moderan stadion, bukvalno je svaka životna sfera obuhvaćena investicijama.

Slađana Mitrović

12.08.2019. 21:08

Ponosna sam na brigu koju moj grad pokazuje prema mladima: mladi bračni parovi dobijaju novčanu pomoć, za svako novorođenče se izdvaja određena suma novca, projekat "Bebo, dobro došla na svet" je jedan od najboljih projekata. Loznica se bori za porast nataliteta, a to je najbitnije, jer su deca ukras sveta.

Darko Nedeljkovic

12.08.2019. 21:12

Svaka nova otvorena fabrika omogućava ostanak gradjana i rad u svom gradu a sve to uz pomoc drzava i predsednika Vucica.

Slaki

12.08.2019. 21:13

Uz razvoj putne, energetske, zdravstvene infrastrukture, otvaranje novih fabrika i uspešne privrednike koji nas predstavljaju svuda u svetu i koji mogu da zaposle mlade, Loznica postaje sve poželjnije mesto za život.

Urke87

12.08.2019. 21:18

Nove investitori u Loznici su rezultat danonocnog rada koji je ulozila vlast u saradnji sa lokalnom samoupravom i tako narodu obezbedila nova radna mesta a samim tim i lagodniji zivot.

Jelena

12.08.2019. 21:20

Loznica i okolina pored prirodne lepote kojom privlače brojne turiste, postaju sve lepše mesto za život, jer imaju sve više radnih mesta koja mladima garantuju stabilnu budućnost. Sve pohvale za rad lokalne samouprave i za SNS i predsednika Vučića koji su prepoznali želju Loznice da mlade zadrži u svom gradu.

Teodora

12.08.2019. 21:20

Mislim da je ovo veliki plus za Loznicu, jer sve ove investicije ce doneti napredak gradu, a i okolnim mestima.

Urke87

12.08.2019. 21:23

SNS je ulozila velike napore da bi se otvarale fabrike kao i nova radna mesta a samim tim poboljsala ekonomska situacija u drzavi. Loznica je samo jedan od mnogobronih gradova u kome se stvaraju nove investicije.

Mitrovićeva

12.08.2019. 21:23

Mladi Lozničani ne moraju da brinu o svojoj budućnosti, jer im je već sada, uz brojne investicije, budućnost osigurana.

SanjaS

12.08.2019. 21:45

Gradonačelnik Loznice je u saradnji sa predsednikom Vučićem poslednjih godina doveo jake firme u Loznicu koje su omogućile zaposlenje velikog broja mladih čime im je osigurana budućnost.

DEX

12.08.2019. 21:54

Tek sada Loznica ima prostora za jos napredovanja i za ocekivati je i dalje ulaganje investitora i zaposljavanje ljudi.Naravno bila je presudna pomoc predsednika Vucica i verujem da ce Loznica uskoro biti medju najboljim gradovima Srbije!

Danica

12.08.2019. 21:55

Dimitrije nas svaki put obraduje novom vešću, zato njegov grad brine o njemu i imaće gde da se vrati sutra.

Dejo

12.08.2019. 22:00

Drago mi je sto Loznica ima tako veliku podrsku od strane Vucica i mogu samo da kazem da Loznica ima uslove da bude medju 5 najboljih gradova u Srbiji!

Dejo

12.08.2019. 22:01

Drago mi je sto Loznica ima tako veliku podrsku od strane Vucica i mogu samo da kazem da Loznica ima uslove da bude medju 5 najboljih gradova u Srbiji!

Perke

12.08.2019. 22:06

Mora se priznati da Vucic pametno radi i da ima plan za svaki deo Srbije.Drago mi je kad cujem da je moja Loznica ponovo stala na noge i da ima cemu da se nada u buducnosti

Sjajno

12.08.2019. 22:13

Realno gledajuci do sada se niko ovoliko nije zauzeo za Loznicu kao Vucic.Lepa vest za sve mlade da nece morati da idu u inostranstvo nego ce i ovde imati mogucnost da fino zaradjuju i napreduju.

Mikan

12.08.2019. 22:18

Nista ovo nije slucajno,godinama se radi na tome da se stvore uslovi i ovo je samo rezultat toga.To je rezultat dobre saradnje lokalne vlasti i Vucica i model po kome bi i ostali gradovi trebalo da rade

Savo

12.08.2019. 22:21

Kako opisati ljude kojima je krivo da narod u Srbiji bolje zivi? Koji pronalaze hiljadu zamerki i ne vide nista dobro, neka idu tamo gde misle da im je bolje.

Rade

12.08.2019. 22:22

Za razliku od drugih SNS ima rezultate hteo to neko da prizna ili ne.Prethodna vlast je pokazala da je nesposobna i nista nije uradila da sacuva privredu.Ovo je odlicna vest i drago mi je da jedan mali grad ima takvu dobru perspektivu.

Marko

12.08.2019. 22:23

Samo idioti nece da priznaju da se Loznica iz temelja promenila na bolje i savremenije poslednjih godina

Maja

12.08.2019. 22:31

Loznica kao grad ima ogromnu podrsku vrha drzave na celu sa Aleksandrom Vucicem. Otvaranjem fabrike Adient grad polako resava problem nezaposlenosti mladi ljudi ostaju da radei zive u Loznici. Tu su i drugi kapitalni projekti Kineska fabrika Mint, rekonstrukcija bolnice,izgradnja modernog fudbalskog stadiona po standardima UEFA, projekat eksplatacije Litiju i mnogi drugi projekt.

BoreAS

12.08.2019. 23:24

Kao neko ko živi u Loznici mogu reći da su uslovi života za mlade i porodice zaista dobri i da se Loznica sve više ekonomski, industrijski turistički razvija.

Nale

12.08.2019. 23:35

Za Loznicu je uvek važilo da je mali ali lep i odlično geografski pozicioniran grad i to se zaista u poslednjih nekoliko godina pokazalo kao tačno. Ne ulaže se samo u infrastrukturu i puteve već i u industriju, poljoprivredu i turizam. Pored posla u novim fabrikama i privatnim firmama koje se sve više otvaraju ima dosta kulturnih i zabavnih sadržaja za sve generacije i to je ono što navodi ljude da ostaju da žive i rade u svom gradu.

marko

12.08.2019. 23:47

u Loznici se samo razvija grad i 3-4 mesta ,okolo sva ostala sela poput Joseve ,nemaju cak ni jednu ulicu asvaltiranu..