Poraz za iskustvo

Jovan SEKULIĆ

14. 12. 2008. u 20:39

Пораз за искуство
Podmlađena reprezentacija Srbije izgubila u predgrađu Antalije od selekcije Poljske - 0:1 (0:0). Presudio kapiten rivala Boguski. "Orlovi" nisu razočarali selektora

ANTALIJA
Specijalni izveštač „Novosti“

PORAZ koji ne boli. Naša praktično mlada selekcija izgubila je utakmicu od uigranijeg, iskusnijeg i snažnijeg protivnika, sasvim zasluženo: Srbija - Poljska 0:1 (0:0). Ali, kako su prvi put igrali zajedno, a mnogi su se praktično i upoznali tek u Beleku, ne može se reći da su razočarali. Jedno veliko iskustvo, jedan novi barometar i talenta i vrednosti, jedno sagledavanje kako igraju drugi, u ovom slučaju Poljaci, i način kako drugi razmišljaju, može da bude zvezda vodilja u vremenu koje dolazi. U svakom slučaju, mnogi su izvukli i nauk i pouke, a selektor Antić je sigurno imao šta da vidi.
U prvom poluvremenu naši reprezentativci su igrali sapeto, neki su se i uplašili iznenadnog debija, pa nije bilo akcije, pasa, šanse. Kapiten Milijaš je pokušavao da sastavi pokidane niti, ali nije išlo, pa je Antić u 27. minutu morao da podvikne: "Svi okrećemo leđa lopti, ko će da igra!?"
Za to vreme, Poljaci koji su pre nekoliko dana pobedili Antaliju sa 3:0 bili su agresivniji, žustriji i konkretniji. Tandem centarfora Jančuk - Boguski je pravio dar-mar, ali i promašivao.
U nastavku smo odigrali kudikamo bolje i konkretnije, ali je igrač utakmice, napadač Poljske Boguski, posle greške naših centralnih igrača odbrane, s leve strane neodbranjivo lobovao našeg kapitena Stojkovića i postavio konačan rezultat već u 53. minutu. A samo dva minuta ranije Mrđa je posle pasa Lazovića izašao sam ispred golmana Pržirovskog, koji je iz tog duela izašao kao pobednik.
Umesto da povedemo, primili smo gol koji nas je odveo u poraz.
Mora se reći da nam je nedostajalo i bar zrnce sreće jer je Pejčinović posle centarušta Matića odlično šutirao glavom (83. minut), a poljski golman se ponovo istakao, da bi u zaustavnom vremenu i Jevtić bio u izglednoj prilici, ali je lopta prošla tik kraj stative...
U svakom slučaju ova provera je pokazala da ima štofa za dobro odelo, ali i pokazala, pogotovo mlađima, da ponekad samo talenat nije dovoljan za pobedu. Mora mnogo da se radi, uči i vežba da bi se pretvorio u suvi kvalitet.

SRBIJA - POLJSKA 0:1 (0:0)
STRELAC: Boguski u 53. minutu. Stadion: "Mardan" u Kundu. Gledalaca: 50. Sudija: Seldžuk Dereli (Turska). Žuti kartoni: Aleksić, Lazović, Zajić (Srbija), Lukašievič, Malkovski (Poljska).
SRBIJA: Isailović (od 46. Stojković) - Vulićević, Đurić, Tomović, Obradović (od 34. Pejčinović) - Mutavdžić, Milijaš (od 46. Zajić), Matić, Tadić (od 46. Lazović) - Bogunović (od 58. Jevtić), Aleksić (od 46. Mrđa).
POLJSKA: Pržirovski - Celeban, Jodlovijec, Polčak, Komorovski - Lukašijevič, Tralka, Tirala, Malkovski - Jančuk, Boguski. Igrali su još: Žežničak, Gančarčuk, Pavlovski, Zahorski, Danč, Zijelinski.

REMI PRAVEDNIJI
SELEKTOR Srbije Radomir Antić istakao je da bi remi bio najpravedniji ishod utakmice.
- Poljaci su se pokazali kao organizovana i jaka ekipa, iskoristili su našu grešku i pobedili. Mi naše prilike nismo znali da materijalizujemo, a posed lopte je bio izjednačen. Smatram da bi remi bio pravedniji ishod. Što se tiče pristupa igri zadovoljan sam, bilo je sasvim korektno, samo što se igralo možda preoštro za prijateljski meč - istakao je Antić.

NIJE STRAŠNO
JEDAN od debitanata u timu Srbije Nemanja Matić se oslobodio u drugom poluvremenu i zaigrao znatno bolje.
- Zadovoljan sam jer smo prvi put igrali zajedno. Nije strašno izgubiti od Poljske, mada mislim da smo zaslužili da izjednačimo. Što se mene tiče, nisam igrao u pravom svetlu, pogotovo u prvom poluvremenu, dok je u nastavku bilo bolje.