UNIVERZALNO, najbolji. Gojko Kačar, igrač za fudbal bez granica. „Ol raund“ Vojvodine, štoper mlade reprezentacije Srbije, definitivno je obeležio fudbalsku jesen sa 11 postignutih pogodaka u minulih 12 kola.
Najnoviji podvig, „trojka“ koju je u derbiju ubacio u mrežu Partizana, samo je još jedna potvrda da je reč o vrhunskom talentu, fudbaleru za sve pozicije u timu. Igračkim rezonom, potezima, borbenošću i htenjem, a posebno rešenjima na terenu, zaustavlja dah publici na tribinama, a rivalu oduzima motiv.
Ko može da ga zaustavi, dokle sežu granice...
- Zaista ne znam gde su granice, nadam se, što dalje. Lepo je, prija mi sve ovo, posebno dobar meč u Beogradu. Međutim, sve to ne bi imalo smisla da smo izgubili. Dali smo tri gola u gostima a nismo pobedili. To je problem, ali idemo dalje, dolaze nova nedelja, nov meč, izazov, prilika za novo dokazivanje.
Mlađani Kačar koji je het-trik protiv Partizana proslavio sa saigračima priča:
- Slavili smo, zapravo, rođendan Aleksandra Popovića, pa usput i dobru igru u Beogradu.
Na lovorikama ne uživa, ne zanosi se. Uspeh ne zaboravlja, ali posle svakog meča podvuče crtu, pa okrene novi list.
- Danas razmišljam o narednoj utakmici. Na dobrom smo putu, ide nam, dobro igramo. Šta reći? Svake nedelje ista priča. Najbitnija je Vojvodina, a mi, pojedinci, tu smo da se uklopimo. Da kažem, nisam prvi koji je Partizanu dao tri gola. Pre mene to je učinio Damir Stojak, pre desetak godina, kada je Vojvodina pobedila sa 6:5.
U to vreme, Kačar, dete Vojvodine, bio je u redovima pionira našeg najstarijeg prvoligaša.
- Nosio sam „desetku“, igrao u napadu, uz „špica“, davao golove. Trener mi je bio Petar Nikezić. Kasnije, u kadetima sam imao nešto defanzivniju ulogu u varijanti veznog igrača, u omladincima sam premešten na štopera, a evo sada u prvom timu od zadnjeg veznog do „polušpica“.
Španci su za njega Vojvodini nudili dva i po miliona evra, pričalo se da će da pređe u Zvezdu, Partizan ...
- Ne znam da li sam dosadio nekome kada se stalno priča o mom odlasku - šali se Kačar. - Ima još pet utakmica do Nove godine, do pauze, pa ćemo videti posle toga. Ne želim da žurim, niti da razmišljam o tome. Ako stigne dobra ponuda, ne verujem da će biti problema. Međutim, prelazak u Zvezdu ili Partizan ne dolazi u obzir, jer Vojvodina juri titulu.


IVICA BRZIĆ: SNAGA VOJVODINE
- GOJKO Kačar je izuzetan talenat, zreo, mlad igrač. On može, i trebalo bi, još da napreduje. Poseduje izuzetan karakter, pobednički mentalitet i stalno grabi napred, što mu zapravo omogućava da pokazuje vrhunske partije na terenu. On je lider naše ekipe, pokreće je, daje joj dodatnu snagu, ima veliki motiv, želju, i kada se sve to objedini, daje sliku o njemu kao igraču i rezultatima koje je do sada postigao. Na treninzima ga odlikuju zalaganje, odnos prema klubu i saigračima - ističe Ivica Brzić, trener Vojvodine.


NINO PEKARIĆ: MESTO MEĐU „ORLOVIMA“
- NA terenu smo zajedno tri godine, otkad je Kačar priključen prvom timu iz omladinskog pogona. Tada je pokazivao želju za pobedu, nagoveštavao uspešnu karijeru, a sada se ispostavilo da je tako. Na terenu sve pokazuje, želju, borbu, ne dozvoljava da ga neko pobedi, da bude bolji od njega i pravi je vođa. Izuzetno je napredovao, daje golove kao od šale i mnogo mi je drago zbog njega. Smatram da mu je mesto u A reprezentaciji Srbije, ne izato što smo saigrači, već, najiskrenije, zato što ima sve kvalitete stabilne, zdrave ličnosti, fenomenalnog momka koji se ne menja - kategoričan je kapiten „lala“ Nino Pekarić.


MILOVAN RAJEVAC: SRPSKO BLAGO
- KAČAR je blago Vojvodine i srpskog fudbala, i sasvim je sigurno da će dobiti poziv za A reprezentaciju. Zatekao sam ga na mestu zadnjeg veznog, štoper je bio u mladoj reprezentaciji, a kasnije sam ga „gurnuo“ napred, u „šesnaest“. Ima sigurnost, poseban kvalitet da kada oduzme loptu, ona ostaje kod njega. Prošle sezone nije dovoljno vremena proveo na terenu, jer su ga povrede omele, dva puta po mesec dana. Sada igra u punom ritmu. Dvojicu igrača nosi na leđima i daje golove, a to je nagovestio još ranije. Mesto iza Despotovića za skok u napadu je njegovo, a može da igra u svim linijama tima. Ušao je u formu, jak je u defanzivi, mnogo pretrči, ima snagu i pobednički mentalitet, nikad se ne predaje - kaže Milovan Rajevac, dojučerašnji trener Novosađana.


PRVA „TROJKA“ U MARADIKU
PRVI het-trik Gojko Kačar je postigao u Maradiku, selu u Sremu, gde je Vojvodina pre godinu dana odigrala prijateljski meč sa istoimenim klubom. Milovan Rajevac, tadašnji trener, poveo je „drugi tim“, a domaćini su vodili 1:0, sve do 15 minuta pre kraja, dok Kačar s klupe nije ušao na teren.
- Sećam se, postigao sam tri gola do kraja, pa smo pobedili - kaže Gojko Kačar.


UNIVERZALAC VOJVODINE PRIVUKAO PAŽNJU MNOGOBROJNIH KLUBOVA IZ EVROPE
KAČAR - TRI MILIONA

SRBIJA uvek ima igrače za klubove iz Evrope. Mlade, perspektivne, uspešne, kao što je - Gojko Kačar.
- Kačar je ekstra napredovao u ovoj sezoni i njegova cena sada je negde oko tri miliona evra - priča menadžer Dejan Joksimović. - Klubovi iz Rusije i Ukrajne, koji vole da ulažu u talente, svakako bi platili i više, samo ako procene da posle nekoliko godina mogu da zarade.
Pravi primer za to je Branislav Ivanović, koji je plaćen oko 2,5 miliona OFK Beogradu, a Lokomotiva će ga prodati za 14 miliona evra Interu ili Čelsiju!
- Važno je da se dobro poznaje stanje na tržištu i da se u ovom trenutku ne barata velikim brojevima. Mladi igrač Vojvodine je u trendu, i za šest meseci njegova vrednost je dosta porasla.
Priča se da je Metalurg iz Donjecka već stupio u pregovore, a da je, prema nekim izvorima, obeštećenje za Partizan ili Crvenu zvezdu oko dva miliona evra.
- Naši klubovi ne mogu da uđu u borbu s mnogo bogatijim ekipama, koje imaju budžete do 50 miliona evra i vole da ulažu u talente. Kada su se raspitivali za Zorana Tošića, posle EP u Holandiji, hteli su da plate do 1.200.000 evra da napusti Banat. Tošić je stigao do A reprezentacije i sve se sada gleda drugim očima. Ako i Kačar obuče dres najbolje reprezentacije, onda će mu i cena porasti - zaključio je Dejan Joksimović.
M. M.