LIDER drži pobednički korak i prednost od pet bodova. Četvrti prolećni trijumf Crvenoj zvezdi doneo je Nenad Milijaš, u ulozi "džokera" sa klupe Valtera Zenge. Mladi reprezentativac je majstorskim volej udarcem, posle asistencije Boška Jankovića, savladao odličnog golmana Rada Jorgačevića i doneo slavlje Crvenoj zvezdi - 1:0 (0:0).
Od samog početka bilo je jasno da su gosti sa Banjice došli da zatvorenom igrom, podređujući sve odbrani, pokušaju da očuvaju "nulu". Istina, imali su i izdašnu pomoć u nepreciznosti crveno-belih. Ipak, u 20. minutu Žigić je šutirao glavom, a lopta je pogodila prečku. Desetak minuta kasnije na isti način završena je i akcija Purovića. I raspoloženi golman Jorgačević se istakao, prvi put u 33. minutu kada je odbranio zicer Mladenoviću.
Kako je vreme u nastavku odmicalo, u redovima Crvene zvezde pojavila se nervoza. Lideru nije sve išlo od noge, pa su gosti mogli iz jedinog pravog kontranapada da iznenade. Urumov nije uspeo da realizuje zicer, a ponovo je na gol liniji bio nesavladivi Vladimir Stojković koji nije primio gol već 535 minuta.
Nemajući izbora, crveno-beli su sve adute bacili na napad, što se na kraju i isplatilo. U 70. minutu prodor Boška Jankovića po desnoj strani završen je odličnim centaršutem, pravo na levicu "zemunske haubice" Nenada Milijaša, čiji je projektil završio u mreži. Bio je to prvi njegov gol za Crvenu zvezdu i to višestruko vredan vredan: gol za tri boda i za očuvanje prednosti od pet koraka nad Partizanom.

C. ZVEZDA - RAD 1:0 (0:0)
STRELAC: Milijaš u 71. minutu. Stadion Crvene zvezde. Gledalaca: 6.000. Sudija: Stanković (Beograd)7
C. ZVEZDA: Stojković 7, Basta 7, Dudić 7, Joksimović 7, Luković 6,5, Milovanović 7, (od 86. Mudrinić -), Mladenović 7, Janković 7, Perović 6, (od 60. Milijaš 7,5), Purović 6,5, (od 79. Kovačević -), Žigić 7.
RAD: Jorgačević 7, Babić 6, Bates 6,5, Sretenović 6, Martinović 6,5, Vukajlović 5,5 (od 73. Bogunović -), Urumov 6,5, (od 86. Paunović -), Novaković 6,5, Delić 6 (od 75. Andrić -), Marjanović 6, Tintor 6,5.
IGRAČ utakmice: Nenad Milijaš (C. zvezda).

MILIJAŠ PRESREĆAN
NAJDRAŽI GOL
Sijao je od sreće Nenad Milijaš posle utakmice sa Radom, pošto je njegov prbi gol u crveno-belom dresu doneo značajna tri boda.
- Meni je ovo najdraži gol u karijeri i možda najlepši. Važno je da je Zvezda pobedila, da smo uspeli da nastavimo u pobedničkom ritmu. Uveren sam da će tako biti i u nastavku sezone - istakao je Milijaš.

MERIDIJAN SUPERLIGA
REZULTATI 21. kola: Borac - Jedinstvo 2:0 (1:0), Voždovac - Budućnost (BD) 1:1 (1:1), C. zvezda - Rad 1:0 (0:0), Hajduk (K) - Obilić 1:0 (1:0), Zeta - Budućnost (P) prekid, Vojvodina - Partizan 2:3 (1:2), Zemun - Smederevo 0:0, OFK Beograd - Habitfarm J. 3:2 (1:2)