Čudo Hrvata u Krakovu: Pobedili Poljsku sa 14 razlike i plasirali se u polufinale EP

Beta

27. 01. 2016. u 23:00

Чудо Хрвата у Кракову: Победили Пољску са 14 разлике и пласирали се у полуфинале ЕП

Ilustracija foto: getty images

Hrvatska je imala izuzetno težak zadatak, jer je u poslednjem meču druge faze morala da pobedi domaćina šampionata sa 11 ili više golova razlike. Za finale protiv Španije
Rukometne reprezentacije Hrvatske i Španije plasirale su se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto su u poslednjim utakmicama druge faze takmičenja pobedile Poljsku, odnosno Rusiju.

Hrvatska je imala izuzetno težak zadatak, jer je u poslednjem meču Grupe 1 druge faze morala da pobedi domaćina šampionata Poljsku sa 11 ili više golova razlike, a u tome su uspeli, pošto su u Krakovu slavili sa 37:23 (15:10). Do senzacionalne pobede Hrvate je predvodio Manuel Štrlek sa 11 golova, a Marino Marić je postigao sedam pogodaka.

U selekciji Poljske, koja će igrati za sedmo mesto protiv Švedske, istakli su se Karol Bijelicki i Mihal Dažek sa po četiri gola.

Španija je očekivano u Vroclavu u meču Grupe 2 savladala Rusiju 25:23 (11:12), pa će tako na megdan Hrvatskoj u polufinalu. Reprezentaciju Španije do pobede je predvodio Valero Rivera sa 11 golova, dok je Viktor Tomas dodao šest. U selekciji Rusije, koja je ovim porazom okončala učešće na Evropskom prvenstvu, istakao se Timur Dibirov sa pet golova.

U drugom polufinalu sastaće se Norveška i Nemačka.