Zvezdi bod u Kragujevcu za prvo mesto pred plej-of

S. K.

24. 03. 2013. u 18:15

Crveno-beli vaterpolisti su u derbiju sezone igrali nerešeno sa Radničkim u Kragujevcu 8:8 i obezbedili lidersku poziciju

Bod od zlata. Vaterpolisti Crvene zvezde su u Kragujevcu odoleli Radničkom, odbranili tron i u plej-ofu (počinje 10. aprila) startuju sa prve pozicije. U veoma dramatičnom derbiju pretposlednjeg kola ligaškog dela prvenstva Kragujevčani i Beograđani odigrali su - 8:8 (2:2, 2:2, 3:2, 1:2).

Utakmicu sezone Prlainović i drugovi počeli su agresivnije, odlučnije i - nervoznije. Ni brzo vođstvo od 2:0 nije im donelo neophodan mir, tako da su u prvom poluvremenu Ivošević i Pralinović zaradili isključenje sa pravom zameni. Ali, puleni Dejana Savića, koji je od igrača tražio da ne reaguju na sudijske odluke, nijednog trenutka nisu pomislili da se predaju već su predvođeni sjajnim golmanom Šefikom i Pijetlovićem sve vreme odolevali Kragujevčanima.

Crvena zvezda je diktirali ritam u prve dve četvrtine, ali joj domaćin nije dozvolio da na odmor ode sa bilo kakvom prednošću. Kragujevčani su pojačali ritam u trećoj deonici i kada su golovima Gaka i Ćirića poveli sa 6:4 učinilo se da su slomili otpor oslabljenih crveno-belih.

Međutim, zvezdaši glavu nisu gubili ni kada je domaćin poveo sa 7:5, sjajno su se branili sa igračem manje i uspeli su da sredinom poslednje četvrtine golom Borisa Vapenskog povedu sa 8:7. Ubrzo je Ćirić izjednačio i malo ko je na bazenu pomislio da je tada stavljena tačka na meč. Pokušavali su Šumadinci da nadmudre Šefika, ali nikako nisu uspeli da pronađu put do mreže i pobede.

Tako će se Zvezda u polufinalu plej-ofa (10, 13, eventaulno 17. april) sastati sa Vojvodinom, a Radnički sa Partizanom.

RADNIČKI – CRVENA ZVEZDA 8:8BAZEN: SC "Park". Gledalaca: 1.000. Sudije: Putniković i Mišković (Beograd). Igrač više: Radnički 10 (3) , C. zvezda 11 (5). Dva igrača više: Radnički 1 (0). Peterci: Radnički 2 (2), C. zvezda -. Isključenje sa pravom zamene: Ivošević i Prlainović (C.zvezda).
RADNIČKI: Radić (12 odbrana), Burić, Popović, Marković, Gak 2, Bašić, Ćirić 2, Čupić, Zloković, Filip Filipović 3 (2), Udovičić 1, Đorđe Filipović, Lazić.
CRVENA ZVEZDA: Šefik, Strahinja Rašović 1, Rađen 1, Ivošević, Milićević, Pijetlović 2, Avramović 1, Viktor Rašović 1, Ranđelović, Vapenski 2, Prlainović, Eškert, Stojčić.