Prvi teniser sveta, Španac Rafael Nadal plasirao se u drugo kolo Australian opena kada je pobedio Uga Delijena iz Bolivije sa 6:2, 6:3, 6:0.

Nadal je u prva dva seta izgubio samo pet gemova, ali i po jedan na svoj servis. Uprkos tome Španac je bio prejak za 73. tenisera sveta, debitanta u glavnom žrebu Grend slema u Melburnu.

U prvom setu Nadal je osvojio pet gemova za redom. Delieni je prekinuo Rafinu seriju i tada napravio brejk, ali bez velikog značaja. Prvi set je obeležila i Nadalov prigovor sudijiiz Hrvatske Marijani Čičak, kada joj je je zamerio da ne pokreće dovoljno brzo sat koji meri vreme između dva poena.

U drugm setu je bilo malo više uzbuđenja jer je Bolivijac napravio brejk pri rezultatu 4:2. Međutim, Španac je to rutinski prveo kraju.

Naredni protivnik Nadala biće pobednik meča u kome se sastaju Federiko Delbonis i Žoao Sousa.