NAJKOMPLETNIJOM igrom u dosadašnjem toku sezone, Crvena zvezda je nastavila da dominira u evroligaškim duelima sa Armanijem. Peta pobeda u pet susreta sa Milanezima u ovom formatu, ujedno je treća u nizu i peta u 12 mečeva elitnog takmičenja – 77:67.

Uz već tradicionalnu glasnu podršku svojih navijača kada igraju u Milanu, crveno-beli su protiv tima u vlasništvu modne ikone izgledali neuporedivo bolje u odnosu na jadranski poraz od Cedevita Olimpije. Kao i u prethodnim mečevima, prva figura u uvodnih 20 minuta bio je Lorenco Braun, dok je njegov prezimenjak Derik posle duge pauze podsetio na igrača čije se ime izgovaralo s velikim poštovanjem.

Zvezdin napad u većini slučajeva bio je smislen, u čemu se video Šakotin trenerski potpis. Osim u delu druge četvrtine, kada je Nedović trojkama pokrenuo zaribalu šutersku mašinu domaćina, odbrana je takođe ispunila većinu zadataka: Skola i Rodrigez postigli su zbirno šest poena do odlaska na odmor.

Značajnih promena nije bilo u nastavku utakmice, osim što je Nedović zbog povrede ostao u svlačionici, a naš tim podigao nivo odbrane do najviših evroligaških standarda. Lorenco Braun je nastavio da korača ka statusu elitnog plejmejkera u ovom takmičenju, Davidovac inteligentno punio statističke kolone, Beron koristio dobro servirane šuteve. Kada su priskočili i visoki momci Odžo i Faje, Zvezda se u poslednjem minutu treće četvrtine odvojila na deset poena prednosti.

Armanijevi košarkaški „manekeni“ pokušali su preko Rodrigeza da preokrenu tok meča u završnoj deonici, ali je Zvezda jednostavno bila prečvrsta za Milaneze. Odbrana je razbila koncepciju igre tima trenera Mesine, dok je Lorenco Braun sa ogromnim samopouzdanjem odveo saigrače do trećeg uzastopnog evroligaškog trijumfa. Prilika za četvrtu u nizu je meč sa Baskonijom 12. decembra u Beogradu.

DVORANA „Mediolanum forum“. Gledalaca: 8.680. Sudije: Lotermozer, Silva, Kovalski.

ARMANI: Delavale7, Mek 2, Biliga, Moraskini 7, Rol 9, Rodrigez 14, Tarzuski 3, Nedović 6, Barns, Vajt 6, Bruks 7, Skola 6.

C. ZVEZDA: Kuzmić 2, D. Braun 12 (2/6 za dva, 2/2 za tri), Čović 2, L. Braun 21 (7/8 za dva, 1/3 za tri, 7 as, 4 sk), Davidovac 6, Faje 6 (6 sk), Beron 17 (4/8 za tri), Dobrić 3, Gist 2 (6 sk), Dženkins, Simanić, Odžo 6.

18:20, 22:19, 10:18, 17:20

21:01 - PRVA ČETVRTINA

Crveno-beli imaju i dobru podršku navijača u dvorani.

Skola je promašio dva puta iz dobre pozicije, Lorenco Braun je na drugoj strani meč započeo sa dve izgubljene lopte. Skola je posle skoro dva minuta igre uspeo da promeni rezultat na semaforu (2:0).

Beron daje prve poene za srpski tim pogođenom trojkom, Rodrigez dolazi do koša, a Kuzmić zatim donosi i prvu prednost Zvezdi (4:5). Rodrigez se razigrao, a Lorenco posle poena pravi novu grešku (6:7).

Armani promašuje iz dobrih pozicija, a Lorenco to kažnjava pogotkom sa poludistance na prvom TV tajm-autu (6:9).

Faje je napravio grešku i faulirao Vajta, da bi se potom iskupio pogođenom trojkom (10:12). Beron je promašio trojku, ali je Davidovac bio pod košem i ispravio je promašaj saigrača. Armani do poena dolazi uglavnom preko slobodnih bacanja, a Lorenco potom pogađa trojku. U igri je i njegov prezimenjak Derik (13:17).

Moroskini, koji menja povređenog Micova, igra veoma dobro. Vratio je prednost svoje ekipe, da bi Dobrić trojkom ponovo tas prebacio na stranu crveno-belih (18:20).

Zvezda posle prve deonice ima dva poena prednosti (18:20).

21:31 - DRUGA ČETVRTINA

Druga četvrtina počinje pogotkom Derika Brauna uz zvuk sirene. Mesina vraća u igru Rodrigeza i Nedovića, dok je Šakota odlučio da odmori Lorenca i u igru je ušao Čović (18:22).

Bruks i Nedović donose prednost Armaniju, dok Beron promašuje polaganje, a Čović koristi sjajan blok Odža za lake poene (26:24).

Odžo je iskoristio snagu i došao do poena, iako je Skola tražio faul u napadu. Rol je potom ostao potpuno sam i to je surovo kaznio trojkom (29:26). Posle tajm-auta Derik Braun pogađa trojku, a Skola promašuje zicer (29:29).

Nedović pogađa za tri, Beron ne uspeva da uzvrati, a Nedovićev novi šut za tri izlazi iz koša. Najbolji u skoku bio je Vajt koji je vratio loptu u koš i dobio faul, Šakota je reagovao tajm-autom (34:29).

Moraskini nastavlja dobru seriju na jednoj, Derik Braun na drugoj, a Beron poentira za tri (36:34).

Vajt je siguran sa penala, Moraskini potom faulira Berona pri šutu za tri, Bili pogađa sva tri penala. Tarčevski ostaje sam pod košem i dolazi do lakih poena, Šakota reaguje tajm-autom (40:37).

Lorenco Braun uz zvuk sirene poentira posle prodora, tako da Zvezda sa minimalnim zaostatkom odlazi na pauzu (40:39).

21:55 - TREĆA ČETVRTINA

U pauzi između dva dela je trener domaćina Etore Mesina rekao da se Nedović povredio i da neće igrati u drugom delu.

Skola pogađa na jednoj, Davidovac na drugoj strani, a Lorenco Braun je siguran sa penala. Rodrigez je raspoložen na startu drugog dela i pogađa trojku preko Davidovca (45:43).

Veoma zanimljiva dešavanja u Milanu. U kratkom vremenskom razmaku su Rodrigez i Lorenco Braun zabeležili po blokadu. Serhio je udario "rampu" Fajeu, a plej Zvezde osvetio saigrača tako što je blokirao španskog igrača (45:45).

Posle tajm-auta Beron pogađa otvorenu trojku. Usledila je dobra odbrana srpskog tima, a Odžo je iznudio dva slobodna bacanja i bio siguran za seriju 7:0 (45:50).

Čvrsta odbrana Zvezde, nagrada stiže u vidu lakih poena Davidovca za tajm-aut Mesine (45:52).

Lorenco poentira posle prodora, Mek promašuje trojku, Faje je pogađa za prvu dvocifrenu prednost (47:57).

Rol odmah uzvraća istom merom. Faje ne uspeva da uputi šut na vreme, tako da Zvezda u poslednju deonicu ulazi sa "+7" (50:57).

Inače, crveno-beli su otkrili da u Milanu imaju podršku bivšeg fudbalera Zvezde Dejana Stankovića.

22:17 - ČETVRTA ČETVRTINA

Dela Vale je polovičan sa linije penala na startu poslednje četvrtine, Dženkins promašuje trojku, a Odžo pod faulom snažno zakucava, promašuje dodatno bacanje. Ušao je Čović umesto Lorenca Brauna (51:59).

Derik Braun je zamenio Fajea i posle lakih poena Skole pogodio veoma važnu trojku. Dela Vale je pokušao, lopta je izašla iz koša, ali je dobio dva slobodna bacanja. Dao je oba (55:62).

Dobrić promašuje za tri, Dženkins brz napad rivala sprečava faulom. I pored dobre odbrane sudije su pokazale da je Dobrić faulirao Rodrigeza, a tom ličnom je Zvezda ušla u bonus. Dženkins je udario "rampu" Skoli, ali se iskusni Argentinac potom odlično postavio i iznudio faul Gista.

Gist je imao čist zicer, promašio je, ali je posed ostao za Zvezdu. Beron i Lorenco su ušli u igru umesto Dženkinsa i Čovića. Beron pogađa za tri na polovini poslednjeg kvartala, ali Rodrigez uzvraća (60:65).

Lorenco poentira posle prodora, Rol daje trojku, Šakota reaguje tajm-autom na oko tri i po minuta pre kraja. Šakota traži tajm-aut (63:67).

Fantastična akcija, asistencija Lorenca i zakucavanje Gista (63:69). Uprkos dobroj odbrani sudije pokazuju da je Rodrigez fauliran, a on pogađa oba penala na manje od dva minuta pre kraja (65:69).

Smušen napad Zvezde, Derik je promašio zakucavanje, lopta se srećno odbila i ostala u posedu Zvezde. Lorenco se podigao na šut, Bruks ga faulirao. Plejmejker Zvezde daje oba (65:71).

Sjajna odbrana Dženkinsa na Rodrigezu, Dela Vale greši, pa faulira Derika. Lorenco je potom odlično sebi stvorio prostor i pogodio, a Vajt promašio otvorenu trojku. Derik pogađa oba slobodna bacanja - 65:75.

Zvezda je nastavila tradiciju pobeda u Milanu.