Crvena zvezda je doživela još jedan poraz. Četvrti u poslednjih pet utakmica, a treći u Evroligi. Posle Reala i Asvela u elitnom takmičenju ih je savladala i Alba - 93:80 (21:15. 25:19, 21:20, 26:26).

Nisu crveno-beli ni u Berlinu uspeli da nađu izlaz iz rezultatske krize, a biće to još teže za samo dva dana kada u Kaunasu gostuju Žalgirisu u još jednom evropskom okršaju.

Kako su igrali izabranici Andrije Gavrilovića najbolje pokazuje statistika, gde su najbolji bili Odžo sa 12 i Kuzmić sa 10 poena, dok je kod Albe Gedraitis dao 22.

Uz sve to su ostavljali domaćem timu dosta otvorenih šuteva, pa su tako igrači Albe dali 12 trojki iz 25 pokušaja, uz skoro 60 odsto u šutu za dva (21/36).

20:12 - PRVA ČETVRTINA

Loš početak Zvezde u Berlinu. Alba je u prva dva minuta napravila seriju od 6:0. Brzi i laki poen, dok je Kuzmić posle nekoliko promašenih zicera uspeo da upiše crveno-bele na "semafor" (6:2).

Lazić odlično "čita" napad rivala i krade loptu, a Lorenco Braun pogađa za tri i smanjuje zaostatak na polovini prve deonice. U igru je ušao i Derik Braun (10:7).

Beron se muči da pronađe šut u prvom delu, Derik Braun u velikoj želji pravi greške, a Albu za sada dobro služi šut za tri poena i Erikson im donosi prvu dvocifrenu prednost (21:11).

Dženkins promašuje otvorenu trojku, Odžo ostaje sam pod košem i promašuje zicer, potom Čarls asistira Odžu i spušta zaostatak na šest poena posle prve deonice (21:15).

20:20 - DRUGA ČETVRTINA

Dugi napadi Zvezde, koji se završavaju uglavnom u poslednjim sekundama, bez ideja. Čović organizuje igru, a Sikma i Gifi daju po jednu trojku i vode Albu na "+14" za tajm-aut Gavrilovića (29:15).

Derik konačno dolazi do poena, Noko poentira na drugoj strani da bi posle pogođenih slobodnih bacanja Odža sudije napravile kraću pauzu kako bi ustanovile koliko je vremena ostalo do kraja (31:19).

Zvezda i dalje napade završava u poslednjim sekundama, Odžo je uz dosta sreće poentirao. Krilni centri Albe stvaraju ogromne probleme crveno-belima, a uz to u igri nema ni Fajea, nije poznato da li je neka povreda u pitanju. U igri je i Jovanović čiji promašaj ispravlja Odžo (35:23).

Odžo je jedini raspoložen, postao je prvi dvocifren u srpskom timu. Čović zatim pokušava nerezonsku trojku sa oko osam metara i jedva pogađa obruč. Alba to nije kaznila tada, ali jeste u narednom napadu kada su izblokirali Berona i poentirali preko Gedraitisa u kontri za novi tajm-aut Gavrilovića (39:25).

Vratio se Lorenco Braun u igru umesto Čovića, da bi Zvezda potom napravila novu grešku u napadu i ostavila Gedraitisa potpuno samog koji pogađa trojku. Lorenco komplikuje kod lakog polaganja, Kuzmić hvata loptu i pogađa pod faulom i realizuje dodatno bacanje (42:28).

Dobro kretanje bez lopte Davidovca je nagrađeno poenima pod faulom i realizovanim penalom. Međutim, velike "rupe" u odbrani i Hermanson ostaje sam i "flouter" ubacuje u koš. Beron promašuje, Kuzmić hvata loptu i pogađa pod faulom. Posle prvhi 20 minuta Alba vodi (46:34).

21:08 - TREĆA ČETVRTINA

Zvezda drugo poluvreme započinje znatno agresivnijom igrom u odbrani i pravi seriju 4:0 što tera Albu da traži minut odmora (46:38).

Lorenco promašuje zicer, Derik ne uspeva da ispravi, a Gifaj to kažnjava trojkom. Dženkins poentira, Noko nalazi put do koša i pored dobre igre Kuzmića. U igru su se vratili Čović i Odžo (51:40).

Derik Braun pogađa za tri, ali Gifaj to odmah anulira pogotkom uz faul i realizuje dodatno bacanje, a Odžo zatim pravi faul u napadu na manje od četiri minuta pre kraja četvrtine (56:43).

Hermanson ostaje sam daje treću trojku iz isto toliko pokušaja. Zvezda je u ogromnom minusu (59:43). Matišek pogađa za tri, a Čović uz zvuk sirene uzvraća istom merom (62:48).

Odžo dva puta u kratkom vremenskom razmaku ima duele sa Timanom. Prvo mu je izbio zub u napadu, da bi potom u borbi za skok u odbrani Timan ponovo ostao na zemlji. Sudije su dosudile faul gorostasa Zvezde, a Timan je uz lekarsku pomoć izašao sa parketa i otišao u svlačionicu. Erikson je izveo i pogodio oba penala (64:49).

Beron je konačno došao do prvih poena na meču, dao je trojku, a Gedraitis je ostao potpuno sam i to je kaznio dalekometnim hicem. Beron nije uspeo da nastavi u istom ritmu.Šnajder je napravio faul tako što je s leđa povukao Čovića. Iako se stekao utisak da je bila nesportska, sudije nisu gledale snimak. Čović je pogodio oba penala (67:54).

21:43 - ČETVRTA ČETVRTINA

Igra se po serijama. Na svaki pokušaj i nalet crveno-belih domaći tim ima odgovor. Beron je pogodio svoju drugu trojku (73:62).

Beron kreće na prodor, ostavlja za Čovića koji daje trojku, iako u zvaničnoj statistici stoji da je za dva, mada se na snimku jasno vidi da nije gazio liniju. Sikma koristi veliku prednost u odnosu na Davidovca, fauliran je i pogodio je oba penala. Beron zatim daje novu trojku (79:69).

Alba na svaki pokušaj Zvezde odgovara, uglavnom, trojkama. Derik Braun promašuje zicer i tako Albu dodatno približava pobedi (87:72).

Izveo je Gavrilović Berona da ga odmori, Jovanović je na poziciji centra što je jasan znak da je fokus na sledeće meču odnosno gostovanju Žalgirisu u Kaunasu (90:75).

Na kraju rutinska pobeda Albe - 93:80.