PRVI put u sezoni, zvižduci dela publike ispratili su košarkaše Crvene zvezde posle bokserskog meča sa Asvelom izgubljenog u produžetku (72:74). Šesti poraz u osam evroligaških utakmica ozbiljan je udarac pred nedeljni derbi sa Partizanom u ABA ligi (20.00).

Bez povređenih Čovića i Perperoglua, crveno-beli su ušli u borbu prsa u prsa sa ratničko-skakačkom ekipom francuskog šampiona. Oko 11.000 navijača u „Areni“ posmatralo je košarkaški osiromašen duel, u kojem se za svaki koš radilo prekovremeno. Zvezda je u prvoj četvrtini postigla skoro sve poene iz reketa (jedna trojka Lazića), a Asvel baš sve!

U meču u kojem je kreativnost ostala izvan dvorane, igru našeg tima u drugoj deonici ubrzali su Braun i Dobrić. Promena ritma donela je plus devet i nagovestila da bi Zvezdin napad napokon mogao da izađe iz dobro zatvorene boce. Međutim, prvu osetniju prednost gosti su spustili ofanzivnim skokom, u čemu je dominirao Nigerijac Džekiri (11 uhvaćenih lopti u prvom poluvremenu).

I kada je Beron pogodio svoju prvu trojku za povratak na devet poena prednosti u uvodu trećeg perioda, raspaljena publika predvidela je početak kraja za ekipu iz Vilerbana. Pogrešno. Žilava družina trenera Mitrovića pronašla je šut spolja, izjednačila serijom 0-9 i unervozila crveno-bele. Izlaz iz napadačkog tunela pronašli su odličnom odbranom i lakim poenima Berona i Dobrića.

Ponovo je Asvel brzim udarcem izbio srpskom šampionu vazduh iz grudi, ali se u kritičnom trenutku pojavila Zvezdina najbolja šuterska ruka. Dve vezane trojke Berona rezultatski su odgurnule upornu francusku ekipu, samo na par minuta. Zvezdin napad nije imao dovoljno ni snage ni ideje da slomi čvrstog rivala pre neizvesne završnice. Šansu da postane heroj košarkaškog rata u regularnom delu propustili su Davidovac na jednoj, odnosno Tejlor na drugoj strani.

Greške su odlučile duel grogiranih boksera, najpre loša odbrana „pik end rol“ napada Asvela, potom izgubljena lopta Brauna u konfuznom pokušaju prvog plejmejkera da reši meč igrom „jedan na jedan“. Konfuzija je reč koja najbolje opisuje Zvezdinu igru u susretu sa klubom u vlasništvu Tonija Parkera.