Nije Partizan ni u Beogradu ni Bursi uspeo da "overi" plasman u narednu fazu Evrokupa.

U sedmom kolu takmičenja su doživeli drugi uzastopni poraz. Posle Venecije ih je savladao i Tofaš - 82:72.

Trenera Andreu Trinkijerija definitivno brine bleda partija njegovih izabranika, ali je jedina dobra stvar što su crno-beli izgubili sa manje od 13 razlike, jer su u srpskoj prestonici u prvom meču toliko slavili (93:80) i imaju bolji međusobni skor.

Najefikasniji u pobedničkom timu Mehija sa 26 i Lodžeski sa 15 poena, dok se u ekipi Partizana istakao Gordić sa 15 poena.

18:22 - PRVA ČETVRTINA

Lodžeski i Mehija su dobro započeli meč, dok je jedine poene za Partizan u prva dva minuta postigao Zagorac (4:2). Lodžeski je nastavio poentersku seriju, dok na drugoj strani za sada uglavnom Tomas rešava napade crno-belih (8:5).

Napravio je Trinkijeri i prve promene, uveo je Birčevića i Mozlija, a izašli Janković i Tomas. Na polovini deonice domaćin vodi (10:5).

Mehija je nastavio da pravi ogromne probleme odbrani Partizana. Dao je osam poena za osam minuta, a Lodžeski šest (16:5). Seriju domaćina od 10:0 je sa penala prekinuo Birčević (16:7).

Birčević promašuje otvorenu trojku, Mozli hvata loptu, a Gordić poentira. Posle prve četvrtine Tofaš ima prednost - 18:10.

18:55 - DRUGA ČETVRTINA

Druga četvrtina je slična kao prva. Tofaš je taj koji diktira tempo igre i kontroliše ritam. Mehija je pogodio trojku za dvocifreno vođstvo (21:10).

Nesportska lična Mehije na Veličkoviću. Novica daje oba penala. Gordićev pokušaj je zatim izblokiran, posle čega je Orhun Ene tražio minut odmora da smiri svoje izabranike (21:12).

Nastavlja se smušena igra crno-belih. Imaju velike probleme sa organizacijom igre, nekoliko napada im je isteklo, jer sa 24 sekunde nisu uspeli da upute šut ka košu. Uz to je Jašar poentirao pod faulom, uz promašeno slobodno bacanje. Trinkijeri je vratio Tomasa u igru (25:12).

Baris Ermiš je asistirao Vilijamsu za lake poene i ostao da leži. Prilikom pada je udario glavom o parket. Lekarska ekipa je odmah ušla na teren, pa je na polovini drugog kvartala došlo do kratkog prekida (28:14).

Nema Partizan rešenje za Devina Vilijamsa. Trifunović, koji je ušao u igru umesto Gordića, je pogodio trojku. Mehija i Tomas su zatim "razmenili" lake poene na obruču (32:21).

Birćević je pogodio za tri, pa za dva (35:26). Lodžeski je na to imao odgovor, pogodio je za tri, a u borbi za loptu pod košem je Birčević napravio glupost i faul, pa je koš priznat, a to je kaznio Burmaz, doduše pogodio je samo prvo bacanje (39:26).

Trifunović je krenuo u prodor i pogodio, da bi Filip uradio isto na drugoj strani. Tomas zatim pogađa za tri i umanjio razliku (41:31).

Vilijams je bio polovičan sa penala. Poslednji napad u deonici imao je srpski tim. Gordić je preuzeo odgovornost i veoma loše šutirao. Tofaš ima dvocifrenu prednost posle prvog dela - 42:31.

19:32 - TREĆA ČETVRTINA

Drugo poluvreme počinje trojkom Lodžeskog (45:31). Janković i Vajt pogađaju pod košem, a Pejdž odgovara trojkom (47:36).

Partizan igra znatno bolje u napadu u drugom poluvremenu. Poenima Trifunovića su prišli na "-8" (52:44). Mehija je uspeo da realizuje dva slobodna bacanja i vrati dvocifrenu prednost (54:44).

Gordić se raspucao, spustio zaostatak na svega pet poena (56:51). Filip je pogodio dugo dvojku, a Veličković zatim pogađa otvorenu trojku i dodatno smanjuje zaostatak (58:54). Veličković je zatim ušao pod koš, dobio blokadu od Jašara, a potom je faulirao Vajta i objašnjavao sudiji da je protivnički igrač glumeo i da nije bilo faula. Trinkijeri je dobio tehničku zbog protesta, a Vajt je realizovao dva bacanja zbog faula i jedno za tehničku (63:54).

Zagorac je ostao sam na šutu za tri, promašio je. Iskupio se ukradenom loptom i onda u kontri napravio grešku u koracima i tako poklonio loptu protivniku. Pred poslednjih 10 minuta Tofaš ima prednost - 63:54.

19:53 - ČETVRTA ČETVRTINA

Tofaš poslednji kvartal počinje trojkom Filipa. Pre toga je Tomas promašio (66:54). Zagorac je preuzeo odgovornost i pogodio preko Lodžeskog (66:56).

Zagorac pokušava trojkom da smanji zaostatak još više, promašuje, Birčević pravi faul u napadu. Surovo to kažnjava Filip koji i pored četiri lične daje trojku (69:56).

Birčević poentira, a Mehija na drugoj strani daje trojku. Vilijams zatim pravi faul u napadu. Na svaki pokušaj Partizana da se vrati u meč domaći tim ima odgovor. Mehija je taj koji zatrpava koš crno-belih na nešto manje od pet minuta pre kraja meča (76:60).

Partizan već sada više razmišlja o razlici, pošto su prvi meč u Beogradu dobili sa "+13" (93:80). Po povratku sa tajm-auta Mozli dva puta zakucava, ali Filip poentira posle prodora, a Mozli faulira Lodžeskog na šutu za tri (78:64).

Lodžeski pogađa dva od tri penala, a Mozli postiže svoje nove poene. Ugurlu promašuje otvorenu trojku, Jaramaz ostaje sam u tranziciji za tri i ne pogađa. Mehija zatim ne stiže da prenese loptu za osam sekundi na polovinu Partizana (80:66).

Mozli, iz nemoguće pozicije, uz zvuk sirene, poentira, pa onda fenomenalnom blokadom sprečava Mehiju da dođe do lakih poena na obruču. Filip je umalo izgubio loptu, umesto toga ga je Jaramaz faulirao. Ene reaguje tjam-autom zbog razlike (80:69).

Pejdž je pogodio trojku i tako doprineo Partizanu da ostvari bar drugi cilj, a to je porza sa manje od 13 razlike. Na kraju pobeda Tofaša dvocifrenom razlikom - 82:72.