Breša ponižena na Meaci, Milan u nadoknadi vremena do boda protiv Spala

Beta

sreda, 01. 07. 2020. u 23:49

Бреша понижена на Меаци, Милан у надокнади времена до бода против Спала
Inter nije imao milosti prema gostima, koji su iz Milana ispraćeni sa šest golova u mreži. Sasuolo slavio u Firenci, Bolonji bod protiv Kaljarija
Fudbaleri Intera pobedili su na svom terenu Brešu 6:0, u utakmici 29. kola italijanskog prvenstva.

Inter je poveo u petom minutu golom Ešlija Janga, na asistenciju Aleksisa Sančesa, koji je udvostručio prednost u 20. minutu iz penala. Treći gol postigao je Danilo Dambrozio u 45. minutu na dodavanje Janga, a zatim je strelac bio Roberto Galjardini, posle nove asistencije Sančesa.

Peti gol postigao je Kristijan Eriksen u 83. minutu, a konačan rezultat postavio je Antonio Kandreva u 88. minutu, na dodavanje Eriksena.

Inter ima 19 pobeda i treći je na tabeli sa 64 boda, četiri manje od drugoplasiranog Lacija i osam manje od vodećeg Juventusa.

Milan je uz mnogo sreće uspeo da ostane neporažen na gostovanju protiv Spala, koji je posle prvih 45 minuta imao vođstvo od 2:0. Domaćin je poveo u 13. minutu golom Matije Valotija, a prednost je udvostručio Serđo Flokari u 30. Milan je sedam minuta kasnije postigao gol kada je strelac bio Hakan Čalhanoglu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

U 43. minutu Spal ostao je sa desetoricom, pošto je isključen Marko Dalesandro, što su gosti uspeli da iskoriste u samoj završnici utakmice. Gol nade za Milan je postigao Rafael Leao u 79. minutu, a bod "rosonerima" doneo je Frančesko Vikari autogolom u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Milan je sedmi na tabeli sa 43 boda i ima dva boda manje, ali i utakmicu više od šestoplasiranog Napolija. Spal je pretposlednji na tabeli sa 19 bodova.

Sampdorija je kao gost pobedila Leće 2:1 i osvojila važne bodove u borbi za opstanak. Dvostruki strelac bio je Gaston Ramires, koji je postigao oba gola iz penala u 40. i 75. minutu. Jedini gol za Leće postigao je Marko Mankosu u 50. minutu takođe iz penala.

Sampdorija sada na 15. mestu ima 29 bodova, četiri više od Lećea, koji je prvi u zoni ispadanja, na 18. mestu.

U ostalim utakmicama Verona je na svom terenu pobedila Parmu sa 3:2, Sasuolo je kao gost bio bolji od Fiorentine 3:1, dok su Bolonja i Kaljari odigrali nerešeno 1:1.