LAKO i sigurno do injekcije samopouzdanja uoči odlaska na noge najvećem rivalu 1.marta na stadionu “Rajko Mitić”. Partizan je protiv Proletera večerasu Humskoj igrao samo 45 minuta što je bilo sasvim dovoljno da se otkloni svaka neizvesnost po pitanju pobednika i da Miloševićevi igrači sa osmesima na licu čekaju nedeljni okršaj u komšiluku - 3:1 (2:0).

Utakmica u kojoj je Proleter bez nekolicine standardnih prvotimaca praktično bio osuđen na neuspeh mogla je da krene u drugačijem smeru da je Rušević bio precizniji u petom minutu kada je sam izgradio idealnu poziciju,ali je sa 16 metara šutirao tik pored desne stative Stojkovićevog gola. Ono što nije uspelo njemu jeste Lazaru Markoviću na drugoj strani već u sedmom minutu kada je na pas Natha pogodio mrežu Petrića i najavio rutinsku pobedu.

Novajlija Bojan Matić je u prvoj utakmici za Partizanu ulozi startera dva puta tresao mrežu Proletera, ali se na semaforu našao samo njegov drugi precizan hitac, onaj iz 23.minuta. Prvi uspešan pokušaj dva minuta ranije je opravdano anuliran signalizacijom pomoćnog arbitra zbog ofsajda.

Sve posle toga predstavljalo je klasičnu uspavanku, koju su samo povremeno prekidale najave opasnosti pred golom gostiju. Gosti više od časnog poraza nisu ni mogli, dok je Savo Milošević odlukom da Natha i Markovića već u poluvremenu ostavi u svlačionici pokazao da mu je čist zdravstveni karton pred derbi daleko važniji od ubedljive pobede nad Proleterom. Monotoniju su u finišu prekinuli Miletić trećim golom za Partizan u 88.minutu i Rušević počasnim za goste u poslednjim trenucima utakmice.

STRELCI: Marković u 7, Matić u 23, Miletić u 88.minutu za Partizan, Rušević u 90. minutu za Proleter. Stadion Partizana. Gledalaca: 2500. Sudija: Milan Ilić (Ćuprija) 7.

PARTIZAN: Stojković - - Miletić 7,5, Vitas 7, S. Pavlović 7, Brežančić 7,5 - Zdjelar 7, Šćekić 7 - Marković 7 (od 46. Stevanović 7), Natho 7 (od 46. L.Pavlović 7 ), Asano 6,5 (od 76. Lakčević -) - Matić 7,5.

PROLETER: Petrić 6 - Tanasin 6, Andrejević 6 (od 82. Lukašević -), Joković 6, Mitrović 6,5 - Pejić 6, Radinović 6,5 - Šćepanović 6 (od 65. Novaković -), Vesić 5,5 (od 65. Balabanović 6,5), Karaklajić 6 - Rušević 6,5.

Igrač utakmice: Nemanja Miletić (Partizan)

DRUGO POLUVREME

Milošević je napravio dve promene u drugom delu. Umesto Lazara Markovića i Bibrasa Natha su ušli Lazar Pavlović i Filip Stevanović.

Upravo je Stevanović imao prvu priliku u drugom delu, došao je u dobru poziciju za šut, ali je poslao loptu preko gola.

Partizan je taj koji ima inicijativu i loptu u svom posedu. Lazar Pavlović je odlično šutirao sa oko 18-19 metara, lopta je završila preko prečke. Usledila su dva kornera za domaćina, bez opasnosti po gol.

Branko Žigić je potom napravio dve izmene, Šćepanovića i Vesića su ušli Novaković i Balabanović.

Pravi Milošević i poslednju promenu, umesto Asana u igru je ušao Lakčević. Dobra prilika za goste, Rušević je ostao sam, ali je promašio loptu prilikom pokušaja šuta.

Pravi Žigić i treću promenu, kapitena Andrejevića menja Lukaševič. Novaković je pao u kaznenom prostoru Partizana, Proleter je tražio penal, sudija je odmahnuo rukom i pokazao da nije bilo kontakta.

Mitrović pravi faul na ivici kaznenog prostora, udara Lakčevića u glavu i dobija žuti karton.

GOOOOL - Direktan udarac iz slobodnog udarca, Petrić veoma loše interveniše i praktčno asistira Miletiću koji daje novi gol na meču.

GOOOOL - Proleter postiže gol. Rušević u 90. minutu pogađa mrežu. Balabanović je šutirao, Rušević je odlično reagovao i matirao Stojkovića.

PRVO POLUVREME

SASTAVI TIMOVA:

PARTIZAN: Stojković - Miletić, Vitas, S. Pavlović, Brežančić - Zdjelar, Šćekić - L. Marković, Asano, Natho - Matić

PROLETER: Petrić - Tanasin, Andrejević, Joković, Mitrović - Pejić, Radinović - Šćepanović, Karaklajić, Vesić - Rušević

Odlična akcija Proletera, Miletić je kasnio, Rušević došao u doličnu situaciju, prevario je Pavlovića i Brežančića, Stojković je otišao na pogrešnu stranu, ali je lopta završila pored stative.

GOOOL - Partizan vodi od sedmog minuta. Natho je izveo slobdoan duarac, odbran eje izbacila, Marković je šutirao, lopta je pogodila jednog od igrača gostiju u potpunosti promenila pravac i završila u mreži.

Neoprezan start na Brežančiću, lekarska ekipa je ušla na teren, ali je iskusni igrač Partizana pokazao da može da ostane na terenu.

Proleter pravi dosta problema odbrani Partizana, ali ne uspevaju obziljno da priprete. Gol crno-belih je poništen. U 21. minutu je Matić zatresao mrežu, ali je pomoćnik podigao zastavicu i pokazao da je bio u ofsajdu.

GOOOL - Matić je ipak postigao prvenac. Ovog puta je uspeo da izbegne ofsajd zamku i da zatrese mrežu. Gosti su se žalili da je bio ofsajd, ali je zastavica ostala dole.

Tempo je dodatno opao posle drugog pogotka crno-belih. Dosta prekida i seckanja igre. Andrejević prekida napad faulom na Asanu i dobija žuti karton.

Na poluvreme Partizan odlazi sa dva gola prednosti (2:0).