Fudbaleri Čelsija pobedili su danas na svom terenu Totenhem sa 2:1, u utakmici 27. kola Premijer lige.

Čelsi je upisao 13. pobedu od početka šampionata i četvrti je na tabeli sa 44 boda, dok je Totenhem peti sa četiri boda manje.

Domaći tim poveo je u 15. minutu golom Olivijea Žirua. Prethodno je Ros Barkli pogodio stativu, a Žiru je bio na pravom mestu, natrčao na odbijenu loptu i prosledio je u gol.

Na 2:0 povisio je Markos Alonso u 48. minutu preciznim udarcem sa dvadesetak metara, dok je konačan rezultat postavio Antonio Ridiger autogolom u 90. minutu.

Čelsi je mogao i do ubedljivijeg trijumfa, ali je Alonso u 82. minutu iz slobodnog udarca pogodio prečku.

U narednom kolu, Čelsi gostuje Bornmutu, dok Totenhem dočekuje Vulverhempton.

Fudbaleri Šefilda igrali su danas nerešeno 1:1 sa Brajtonom, u 27. kolu Premijer lige.

Šefild je tako propustio priliku da prestigne Totenhem na petom mestu koje vodi u Ligu Evropa.

Totenhem je prethodno izgubio od Čelsija.

Totenhem je peti sa 40 bodova, koliko ima i Šefild koji je mesto ispod na tabeli engleskog prvenstva.

Barnli je sa 3:0 pobedio Bornmut i ostao u igri za peto mesto.

Sada ima 37 bodova, jedan manje od Mančester junajteda koji će imati priliku da zauzme peto mesto.

Sautempton je sa 2:0 bio bolji od Aston Vile, dok je Kristal Palas rezultatom 1:0 pobedio Njukasl.

U poslednjem meču dana Mančester siti je na gostovanju uspeo da slomi otpor Lestera (1:0). Gol vredan tri boda postigao je Gabrijel Žesus u 80. minutu, samo tri minuta pošto je zamenio Serhija Aguera.

Još jednom je video-tehnologija bila u centru pažnje. Prvo su arbitri odlučili da ne dosude penal kod situacije sa Kevinom De Brujeom, da bi posle slične situacije u 62. pokazali na "kreč". Udarac Aguera je odbranio Šmajhel. A, imaće i pristalice domaćina šta da kažu, pošto je golman Ederson ostao na terenu iako je posle nespretne intervencije u glavu udario jednog od protivničkih igrača.

Siti je na drugom mestu sa 57 bodova, sedam više od trećeplasiranog Lestera i čak 19 manje od prvoplasiranog Liverpula koji u ponedeljak igra sa Vest Hemom.