PARTIZAN je danas iz Surdulice otišao na zimsku pauzu koju će provesti na drugom mestu na tabeli. "Parni valjak" je naizgled lako prošao ispit protiv fudalera Radnika na terenu koji je već počeo da liči na kaljugu. Pred oko 2.000 navijača zaslužena pobeda od 2:1 (1:0) i potvrda da je gvinejsko-japanska veza pun pogodak u poslednjih nekoliko meseci u ekipi Save Miloševića.

Sejduba Suma i Takuma Asano su, po nekom ustaljenom običaju, bili ljudi odluke u ekipi Partizana. Lišeni usluga povređenog golmana i kapitena Vladimira Stojkovića i Strahinje Pavkovića koji karijeru definitivno nastavlja u Monaku, partizanovci su odigrali kao retko kad ove sezone u Superligi. Nisu baš mnogo, osim u poslednja dva minuta meča, igrali po svojim i živcima navijača, već su na vreme najavili šta će da se dogodi u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva. Ispostavilo se da je to bila laka pobeda do koje je vrata prvo širom otvorio Sejduba Suma u 30. minutu. Bila je to akcija Tošića i asistenta Uroševića koji je pronašao snalažljivog Sumu u petercu gostiju. I 15 minuta pre ovog gola Suma je imao idealnu priliku za vođstvo, ali su on i Asano promašili skoro nemoguće.

Na startu drugog poluvremena gosti iz Beograda su osigurali trijumf golom Asana kojem je loptu kao na tacni poklonila odbrana Radnika. Gotovo identičan poklon nije iskoristio Umar Sadik, za još ubedljiviji trijumf crno-belih. Samo minut kasnije je i Zoran Tošić imao sjajnu šansu. Usred mirnog finiša kada se činilo da će domaćin završiti utakmicu bez gola, rezervni golman Partizana Filip Kljajić i defanzivac Igor Vujačić su uzvratili poklon-loptu domaćinu koji je golom Luke Mićića postigao konačan rezultat.

RADNIK - PARTIZAN 1:2 (0:1)

STRELCI: Mićić u 90. minutu za Radnik, a Suma u 30. i Asano u 52. minutu za Partizan. Stadion Radnika: Gledalaca: 2.000. Sudija Jovanović (Beograd) 7.

RADNIK: Kostić 6 - Kričak 5,5, Marković 6, Stevanović 6, Jokić 6 - Đorđević 6, Stanisavljević 6, Mitošević 6, Tomić 6 (77. Bojić -)- Pavlov 6, Makarić 6 (77. Danoski -).

PARTIZAN: Kljajić 6 - Lutovac 6,5, Ostojić 6,5, Vujačić 6,5, Urošević 6,5 - Zdjelar 6,5(90. Smiljanić -), Natho 6,5 - Tošić 6,5, Suma 7,5 (72. L. Pavlović -), Asano 7 - Sadik 6,5(83. Stevanović -).

Igrač utakmice: Sejduba Suma (Partizan).

12:36 - SASTAVI

RADNIK: Kostić, Kričak, Marković, Stevanović, Jokić, Đorđević, Stanisavljević, Mitošević, Tomić, Pavlov, Makarić.

PARTIZAN: Kljajić, Lutovac, Ostojić, Vujačić, Urošević, Zdjelar, Natho, Tošić, Suma, Asano, Sadik.

13:06 - POČEO MEČ

Duel u Surdulici je počeo. Na isteku 5. minuta prvi pokušaj je imao Suma, ali je lopta posle njegovog šuta otišla preko gola.

13:17 - VELIKA ŠANSA ZA SUMU

U razmaku od tridesetak sekundi viđene su dve prilike na obe strane. Prvo je Makarić u 15. minutu šutirao sa dvadesetak metara, lopta je nezgodno odskočila ispred Kljjića, ali je goman Partizana bio dobro postavljen i nije imao većih problema.

Već u narednom napadu najbolju priliku u dosadašnjem toku meča imao je Sejduba Suma. Omaleni vezista Partizana dobio je odličnu loptu iza defanzivaca Radnika, obišao je istrčalog golmana domaćih i uputio loptu ka praznoj mreži, ali je u poslednjem trenutku jedan od defanzivaca domaćina uklizao i sprečio je da uđe u gol. U nastavku akcije lopta se ponovo vratila Sumi u noge, on je na drugoj stativi uposlio Asana, koji je probao petom da postigne gol, ali je i njegov pokušaj izblokiran na gol liniji.

13:21 - PRETI I NATHO

U 20. minutu pokušao je Natho. Izraelski vezista je gađao "iz kolena", sa ivice kaznenog prostora, ali je čuvar mreže Radnika uspeo loptu da izbije u polje.

13:30 - GOOOL - PARTIZAN VODI

Partizan je poveo u Surdulici, golom Sume u 31. minutu. Akciju je započeo Zoran Tošić, odlično je uposlio Uroševića, koji se ubacio po levoj strani i iz prve vratio loptu u centralni deo kaznenog prostora, gde se našao Suma. Njegov prvi pokušaj je Kostić odbranio, ali se lopta vratila vezisti Partizana, koji je iz popravnog uspeo da zatrese mrežu Radnika.

13:41 - ŠANSA ZA SADIKA

U 42. minutu priliku je imao i Sadik. Dobio je loptu od Sume na dvadesetak metara, okrenut leđima golu, u prijemu se oslobodio čuvara i krenuo ka kaznenom prostoru. Šutirao je sa 18 metara po zemlji, ali je lopta prošla pored stative.

13:46 - POLUVREME

Čim je istekao 45. minut sudija Srđan Jovanović je svirao kraj prvog poluvremena.

14:04 - POČELO DRUGO POLUVREME

Počelo je drugo poluvreme, treneri nisu ništa menjali u sastavima u odnosu na početak meča.

14:08 - GOOOL - ASANO ZA 2:0

Partizan je u 52. minutu duplirao prednost golom Asana. Partizan je dobio faul na sredini terena, Natho je brzinski izveo prekid i uputio loptu ka kaznenom prostoru Radnika, ispred kojeg je loše odreagovao jedan defanzivac domaćih i u pokušaju da izbije loptu, spustio je na nogu Asanu, kojem nije bilo teško da loptu pošalje u mrežu pored istrčalog Kostića.

14:17 - PRVA IZMENA NA MEČU

U 61. minutu je Žarko Marković, u ekipi Radnika, ustupio mesto Luki Mićiću. Prethodno je priliku imao Sadik, ali je na ivici kaznenog prostora previše petljao s driblinzima, posle čega se, u trenutku kada je odlučio da šutira, okliznuo i izgubio ravnotežu.

Prvi žuti karton na meču, u 68. minutu, dobio je fudbaler Radnika Dušan Stevanović.

14:26 - SADIK I TOŠIĆ PROMAŠUJU ZICERE

Sadik, kao po pravilu od kako je stigao u Partizan, promašuje barem jednu "mrtvu" šansu. U 70. minutu Stevanović je, u pokušaju da vrati loptu svom golmanu, dodao loptu u noge visokom napadaču Partizana, koji kao da je bio iznenađen tim poklonom, pa je šutirao pravo u noge Kostiću.

Dva minuta kasnije veliku priliku imao je i Tošić Ušao je iskusni ofanzivac u kazneni prostor domaćina po desnoj strani, oslobodio se rivala, fintom zaobišao golmana Radnika i kada je trebalo da ubaci loptu u praznu mrežu, šutirao je desnom nogom u njen spoljni deo.

14:31 - PRVA IZMENA U PARTIZANU

Savo Milošević je prvu promenu napravio u 72. minutu. Lazar Pavlović je ušao u igru umesto Sejdube Sume. U 83. minutu Filip Stevanović je zamenio Umara Sadika.

14:46 - GOOOL - RADNIK KAŽNjAVA KIKS ODBRANE PARTIZANA

Radnik je smanjio u 90. minutu golom Luke Mićića. Kljajić je zakomplikovao život crno-belima u Surdulici. Poslao je veoma neugodnu loptu ka Vujačiću, štoper Partizana nije uspeo lepo da je primi, a pri tom se i okliznuom pa je Mićić sam ušao u kazneni prostor iskosa sa desne strane i kroz noge golmanu Partizana poslao loptu u mrežu.