MALO pravog fudbala, malo i uzbuđenja na Banjici, ali sasvim dovoljno golova za 13. prvenstvenu pobedu Partizana u Superligi. Mučili su se crno-beli da na pravi način "obrišu" sumorni finiš i poraz od Napretka, i u tome su uspeli samo rezultatski. Utisak je bio daleko od tri osvojena boda, ali će se to brzo zaboraviti, pošto je Miloševićev tim ostvario ono zbog čega je danas došao na Banjicu - 1:2 (1:1).

"Ranjeni" sa dva neverovatna preokreta u poslednjih desetak dana, fudbaleri Partizana su u meč protiv objektivno dosta slabijeg rivala krenuli nekako usporeno i bez prave ideje kako da "otključaju bravu" Markovićevog gola. Pola sata fudbala je potrošeno na igru bez igre između dva šesnaesterca, a monotoniju je prekinuo Umar Sadik u 33. minutu. Lutovac je odlično centrirao sa desnog boka, a visoki Nigerijac je do 11. prvenstvenog gola, kojim se na vrhu strelaca izjednačio sa Lukićem (TSC), stigao na za njega ove sezone neuobičajen način - udarcem glavom.

I umesto da gol iz prve izgledne situacije "olakša noge" fudbalerima Partizana, usledio je šok na drugoj strani. Milošević je izveo korner, a Riznić sa šest-sedam metara pogodio levi gornji ugao Stojkovićevog gola za povratak na početak. Lopta je na putu ka mreži zakačila Sašu Zdjelara taman toliko da iskusni čuvar mreže nema nikakvu šansu da spreči izjednačenje.

Gol odluke stigao je već u 53. minutu, kada je Suma sa ivice šesnaesterca iz prve uputio šut ka Markovićevom golu na pas Uroševića, pogodivši donji levi ugao. Nisu momci u crnim dresovima do kraja utakmice "umirali u lepoti", naprotiv, a domaćin je u nekoliko navrata zapretio Stojkoviću, ali nije imao snage za drugi povratak u utakmicu.

- I mi i Partizan se nalazimo u lošoj psihološkoj priči, ali posle svega moram da priznam da sam zadovoljan time kako smo odigrali, ali ne i rezultatom. Posebno smo drugi gol olako primili, i to nam se dešava po ko zna koji put. Tako nešto je apsolutno nedopustivo. Bili smo konkurentni sa najjačim timom Partizana. Dečačke greške nas koštaju rezultata - istakao je posle utakmice strateg Rada Dragan Radojičić.

STRELCI: Riznić u 35. za Rad, Sadik u 33, Suma u 53. minutu za Partizan. Stadion: "Kralj Petar Prvi". Gledalaca: 1.500. Sudija: Miloš Milanović (Ćuprija) 7.

RAD: Marković 7 - Milošević 6,5, Jagodić 6, Bašanović 6, Petrović 6 - Šaka 6,5 (od 82. Zogović -), Busnić 6 - Ilić 5,5 (od 56. Bjedov 6), Riznić 6,5 (od 72. Kovačević -), Stević 6 - M. Trifunović 6.

PARTIZAN: Stojković 6,5 - Lutovac 7, Ostojić 6,5, S. Pavlović 7, Urošević 7 - Zdjelar 6,5, Natho 7 (od 75. Šćekić -) - F. Stevanović 6,5 (od 64. Tošić -), Suma 7,5, Asano 6,5 - Sadik 7 (od 87. Ivanović -).

13:02 - SASTAVI

RAD: Marković – Milošević, Jagodić, Bašanović, Petrović – Šaka, Busnić – Ilić, Riznić, Stević – M. Trifunović. Rezerve: Mićanović, Roganović, Stojanović, Stjepanović, Kovačević, Zogović, Bjedov. Trener: Dragan Radojičić.

PARTIZAN: Stojković – Lutovac, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Zdjelar, Natho – F. Stevanović, Suma, Asano – Sadik. Rezerve: N. Stevanović, Vujačić, Brežančić, Šćekić, Tošić, L. Pavlović, Ivanović. Trener: Savo Milošević.

13:31 - POČEO MEČ NA BANjICI

Krenuo je  meč između Rada i Partizana. Duel, koji je jako važan za oba tima iz razčličitih razloga.

13:34 - PRVI KORNER ZA RAD

Rad krenuo ofanzivnije od Partizana. Domaći su imali i prvi korner na meču, ali posle centaršuta Petrovića Sadik otklanja opasnost.

13:39 - BEZ UZBUĐENjA NA STARTU MEČA

U prvih deset minuta nismo videli uzbuđene ni pred golom Rada, ali ni Partizana. Ofsajd Trifunovića, pa Sadika i korner za domaće. To je sve što smo videli.

13:50 - POJAČAO PARTIZAN, SUMA DVA PUTA U CENTRU PAŽNjE

Pojačao je konačno Partizan. Suma je dva puta mogao možda bolje da reaguje. U prvoj situaciji je imao usamljenog Sadika, ali mu nije uspeo da gurne loptu. Isti akteri i minut kasnije, ali sada je golman Rada zasmetao crno-belima.

13:56 - PRVI UDARAC PARTIZANA, ALI NE U OKVIR GOLA

Napad Partizana je obećavao u 25. minutu. Urošević je glavom spustio loptu Sumi, koji je bio na sedam metara od gola Rada, ali šutirao je preko gola. Minut kasnije Asano je pokušao "makazicama", kao Tomane, ali lopta je jedva došla do golmana "građevinara".

14:01 - ŽUTI KARTON SUMI

Prvi žuti karton na meču dobija Sejduba Suma posle prigovora. Partizanov internacionalac se našao u ofsajdu, a onda šutirao loptu posle sudijskog zvižduka i opravdana opomena za SUMU.

14:07 - SADIK ZA PREDNOST PARTIZANA

GOOOOOL- Partizan dolazi do prednosti. Lutovac je odlično prošao po desnoj strani, centrirao je i pronašao Sadika, koji je glavom matirao nemoćnog Markovića.

14:10 - EKSPRESNO IZJEDNAČENjE RADA - 1:1

GOOOOL - Minut kasnije, Riznić donosiizjednačenje "građevinarima". Poklon korner za Rad. Odličan je to bio centaršut iz ugla sa leve strane, visoko je skočio Branko Riznić i udarcem glavom savladao golmana Partizana Vladimira Stojkovića - 1:1.

14:16 - PARTIZAN ŽELI ŠTO PRE DA CRATI PREDNOST

Ređaju se sada šanse Partizana, žele crno-beli što pre da vrate prednost. Nova gužva pred golom Rada, veliki broj igrača oba tima bio je na malom prostoru, ali je Suma napravio prekršaj.

14:17 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

Loših 30 minuta na Banjici, a onda dva ekspesna gola jedan u mreži domaćih i jedan na drugoj strani. Kasnije i pritisak Partizana za prelaznu ocenu prvih 45 minuta na Banjici - 1:1.

14:35 - SUMA ODMAH PRETI

Samo što se krenulo sa centra u drugom poluvremenu Partizan je došao do šanse, tačnije Suma, ali šutira pravo u Markovića.

14:45 - PARTIZAN OPET VODI - KO DRUGI DO SUMA

GOOOOOL - Partizan dolazi do nove prednosti u 53. minutu. Opet su crno-beli pronašli put do mreže rivala posle centaršuta. Ovog puta je Urošević dobro poslao loptu u šesnaesterac Rada, a Suma majstorski reagovao i nije bilo spasa za Markovića - 1:2.

14:55 - TOŠIĆ ULAZI UMESTO STEVANOVIĆA

Zoran Tošić ulazi umesto mladog Filipa Stevanovića u ekipi Partizana. Tošić će delovati uz aut-liniju gde se nalazi Lutovac.

14:56 - ŽUTI KARTON SADIKU, PA MILOŠEVIĆU

Sadik je dobio žuti karton posle jednog nepromišljenog starta, a onda i Milošević zbog protesta na odluku sudije.

15:00 - POKUŠAO JE I NATHO, PARTIZAN KONTROLIŠE MEČ

Partizan kontroliše meč, ređaju se šanse crno-belih. Pokušao je i Natho, ali pravo u golmana Markovića.

15:07 - VELIKA ŠANSA ZA RAD

Sada Rad opasno preti. Ljubomir Kovačević je ušao na teren umesto Riznića i odmah je imao neverovatnu priliku. Na oko 11 metara od gola uputio je volej, ali se isprečio Ostojić, koji ga je izblokirao. Moglo je da bude veoma neprijatno po crno-bele.

15:08 - STOJKOVIĆ SPASAVA CRNO-BELE

Nova velika šansa za Rad. Nakon pravog rikošeta u šesnaestercu, lopta se odbila od golmana Stojkovića u korner.

15:13 - NOVA LEPA AKCIJA PARTIZANA

Kombinovali su lepo Sadik i Suma. Malo je nedostajalo da Sadik da stavi tačku na meč, ali lopta odlazi malo pored gola. Rad preti u narednom napadu, ali brani Stojković.

15:20 - TRI MINUTA NADOKNADE

Tri minuta nadoknade na Banjici.

15:21 - KRAJ

Partizan je upisao jako važnu pobedu na Banjici, ali daleko od toga da su crno-beli briljirali - 1:2.