JEDNA odlična akcija donela je šampionu sva tri boda u Lučanima. Lucidno proigravanje Marka Marina i snalažljiva egzekucija El Fardu Bena bili su dovoljni da lider zabeleži 16. trijumf u Superligi ove sezone: Mladost - C. zvezda 0:1 (0:0).

Zvezda je dominirala, ali je sat vremena bezuspešno napadala, sve dok se u 64. minutu najbolji igrači na terenu nisu "povezali" i iz dva poteza matirali golmana Zečevića. Marinov pas idealno je pronašao Bena, koji je posle prijema desnicom poslao projektil pod prečku. Ovo je napadaču sa Komora bio deveti gol u prvenstvu i još jednom se pokzalo da nije slučajno najbolji strelac tima.

Portugalac Tomane dobio je šansu u špicu na drugoj uzastopnoj utakmici, uglavnom se gradio leđima okrenut daleko od gola, "zujao i slabo ubadao". Prodorniji je bio Garsija, umeo je sebi da stvori prostor i uglavnom slao "pileće" udarce koji nisu bili opasni za golmana domaćih Zečevića. Ni Marin nije imao šuterski dan, pa je nekoliko projektila slao visoko iznad prečke.

Mladost je imala dve solidne pretnje, već u drugom minutu Stojanović je dobro zagrejao dlanove Milanu Borjanu, a u 14. je Jovanović je imao odličnu ideju kada je pokušao da sa pola terena lobuje istrčalog golmana crveno-belih. Da je bio malo precizniji bio bi to efektan evrogol.
SPEC. VNCRVENA zvezda je osmi put zaredom pobedila Mladost u prvoligaškom duelu.

U nastavku je Zvezda pojačala ritam, Degenek je iz dobre pozicije u 48. minutu gađao pored stative. Strpljenje favoritu se isplatilo u 64. minutu kada je pao i jedini gol. Pred kraj utakmice isti tandem Marin-Ben je kreirao još jednu odličnu šansu, ali prednost nije duplirana.

Trener Zvezde Vladan Milojević nije ima zamerki posle nove pobede.

- Dobra i sadržajna utakmica, zadovoljan sam partijom mojih izabranika - istakao je Milojević. - Došli smo da odigramo kvalitetno i savladamo Mladost. Znali smo da će nam za to trebati mnogo napora, koncentracije i strpljenja, jer domaćin u poslednje vreme igra veoma dobro.

MLADOST - C. ZVEZDA 0:1 (0:0)
STRELAC: Ben u 64. minutu. Stadion Mladosti. Gledalaca: 1.000. Sudija: Lazar Lukić (Beograd).

MLADOST: Zečević 6,5 - Andrić 6, Šatara 6, Stojanović 6, Mićević 6 - Pavlović 6, B. Milošević 6, Radivojević 6, Jovanović 6 - Bojović 6, Odita 6 (od 70. Tanko - )

C. ZVEZDA: Borjan 7 - Gobeljić 6,5, Pankov 6,5, Degenek 6,5, Rodić 6,5 (od 87. Milunović -) - Petrović 6,5 - Garsija 6 (od 66. Vukanović -), Ivanić 6 (od 71. Jovančić -), Marin 7, Ben 7 - Tomane 5,5.

IGRAČ UTAKMICE: Ben (C. zvezda).

14:29 - SASTAVI

Stadion: Mladosti. Sudija: Lazar Lukić (Beograd).

MLADOST (4-4-2): Zečević - Andrić, Šatara, Stojanović, Mićević - Pavlović, B. Milošević, Radivojević, Jovanović - Bojović, Odita.

Klupa: Milović, Eliomar, Sinđić, Babić, Tanko, Selenić, Ristić. Trener: Goran Stanić.

CRVENA ZVEZDA (4-1-4-1): Borjan - Gobeljić, Pankov, Degenek, Rodić - Petrović - Garsija, Ivanić, Marin, Ben - Tomane.

Klupa: Vasiljević, Vulić, Milunović, Simić, Nikolić, Jovančić, Vukanović. Trener: Vladan Milojević.

15:01 - UTAKMICA JE POČELA

Meč u Lučanima je počeo.

15:03 - ŠANSE NA OBE STRANE

Priliek na obe strane terena. Borjan je dobro intervenisao na jednoj strani, dok je na drugoj odbrana Mladosti uspela, uz dosta problema, da reaguje.

15:05 - BORJAN SE ŽALI NA POVREDU

Problem za Milojevića u petom minutu. Borjan je ostao da sedi na zemlji. Ušla je lekarska ekipa koja je odmah počela sa ukazivanjem pomoći. Sve to je trajalo par minuta, pa je i sudija prišao da proveri da li može da nastavi pošto se žalio na problem sa glavom.

15:12 - ODLIČAN POKUŠAJ MARINA

Pokušao je Marin odlično iz šesnaesterca, dobro šutirao, Zečević je bio na mestu i uspeo da interveniše.

15:14 - JOVANOVIĆ UMALO IZNENADIO BORJANA

Izašao je Borjan previsoko, Lazar Jovanović je to primetio, pokušao sa oko pola terena, ali je čuvar mreže Zvezde dobro procenio i pokazao da će lopta završiti pored gola što se i dogodilo.

15:17 - TOMANE SE OPROBAO, PETROVIĆ DOBIO UDARAC

Dve situacije u kratkom vremenskom razmaku. Prvo je Tomane probao sa leve strane iskosai  poslao loptu pored stative, posle čega je Njegoš Petrović dobio udarac u glavu kopačkom od Stojanovića koji je dobio žuti karton.

15:23 - REĐAJU SE NAPADI ZVEZDE

Napadi crveno-belih se ređaju kao na traci, ali nema većiih uzbuđenja. Garsija je posle dobrog poteza probao, preslabo je šutirao, pravo u golmana.

15:26 - ŠATARA BLOKIRA POKUŠAJ IVANIĆA

Ivanić je pokušao glavom posle dobrog centaršuta, da bi Šatara odlično reagovao i sprečio da lopta dođe do golmana.

15:29 - LOŠ POKUŠAJ MARINA IZ SLOBODNOG UDARCA

Imala je Zvezda dobru priliku iz slobodnog udarca. Marin se oprobao i poslao je loptu daleko preko gola.

15:35 - BEZ VEĆIH UZBUĐENjA

Nema većih uzbuđenja u poslednjih nekoliko minuta meča. Dosta faulova koji "seku" igru.l U svemu tome je Odigra iamo priliku, ali je ofsajd zastavica podignuta.

15:42 - ČEKA SE POLUVREME

Deluje da i jedni i drugi jedva čekaju da odu na pauzu.

15:45 - IGRA SE JOŠ ČETIRI MINUTA

Sudija je odlučio da, zbog velikog broja prekida, prvi deo utakmice produži za čak četiri minuta.

15:50 - POLUVREME U LUČANIMA

Završeno je prvo poluvreme u Lučanima. Nema golova.

16:07 - KRENULO DRUGO POLUVREME

Utakmica u Lučanima je nastavljena. Nema izmena ni na jednoj ni na drugoj strani.

16:11 - ODLIČNA PRILIKA ZA DEGENEKA

Marin je dobro izveo slobodan udarac, Odita veoma loše reagovao, lopta je došla do Degeneka koji je gađao dalji ugao, ali je lopta završila pored stative.

16:16 - MARIN ŠUTIRAO PREKO GOLA

Posle kornera je Ivanićev udarac izblokrain, lopta se idealno odbila do Marina koji je imao dovoljno vremena da se namesti i šutira, ali preko gola.

16:21 - ZVEZDA KRUŽI OKO ŠESNAESTERCA

Kruži Zvezda oko kaznenog prostora protivnika, stvar polu-prilike, bez većih uzbuđenja. Probao je Petrović, pravo u golmana. Na drugoj strani Mladost čeka kontre, probali su posle jednog bržeg napada, ali su napravili grešku prilikom dodavanja.

16:25 - BEN ZA VOĐSTVO

GOOOL - Marin je poslao idealan centaršut, Ben je odlično primio loptu i snažnim udarcem matirao Zečevića.

16:28 - VUKANOVIĆ MENjA GARSIJU

Prva izmena u 66. minutu. Umesto Garsije na teren je ušao Vukanović

16:31 - DOBRA ŠANSA ZA MLADOST

Imala je Mladost priliku da izjednači u 67. minutu. Gužva se stvorila u petercu Zvezde, ali su defanzivci crveno-belih uz malo sreće uspeli da odreaguju.

16:33 - PROMENE NA OBE STRANE

Promene na obe strane. U zvezdi je izašao Ivanić, ušao Jovanči, a u Mladosti je Tanko zamenio Oditu.

16:38 - DOBRA PRILIKA ZA TOMANEA

Ben je lepo sačekao Marina da prođe, poslao mu loptu u prostor, a on uputio centaršut po zemlji za Tomanea koji nije uspeo da sprovede loptu u mrežu sa svega nekoliko metara. Njegov čuvar je uspeo da je izbaci u korner. Posle prvog je usledio još jedan korner iz kojeg takođe nije bilo opasnosti.

16:44 - REĐAJU SE KORNERI

Zvezda ređa kornere, uglavnom ih Marin izvodi, ali iz prekida ne uspevaju da stvore ozbiljnu šansu i tako ugroze gol rivala.

16:46 - BORJAN SPREČAVA OPASNOST

Pokušaj Mladosti je osujetio Borjan. Na dobar centaršut je izašao napred, uhvatio loptu i odmah započeo novi napad Zvezde.

16:48 - MILUNOVIĆ MENjA RODIĆA

Napravio je Milojević i poslednju promenu. Rodić se požalio na povredu, odmah ga je zamenio Milunović. U svemu tome je Marin imao prilik uda duplir aprednost iz slobodnog udarca, šutirao je pravo u golmana.

16:52 - ŽUTI KARTON ZA VUKANOVIĆA

Dobio je Vukanović žuti karton u završnici zbog neopreznog starta.

16:55 - KRAJ

Ponovo je Marin ostavio sjajnu loptu za Tomanea koji još jednom nije uspeo da je sprovede u mrežu. Ujedno, bila je to i poslednja šansa na utakmici. Zvezda nosi tri boda iz Lučana.