Konteovom Interu račune ne mogu da pomrse ni elementarne nepogode. Zbog velike kiše koja je padala u Torinu i veoma lošeg stanja terena utakmica "neroazura" i "bikova" bila je pod znakom pitanja, ali kada su ekipe izašle na teren tamo je postojao samo jedan tim - milanski, koji je na kraju slavio 3:0 (2:0).

Teški uslovi za igru su već u 12. minutu "odneli prvu žrtvu", pošto je zbog povrede teren morao da napusti kapiten Torina Andrea Beloti, a baš u momenntu kada su domaćini čekali prekid kako bi Simone Zaza ušao na teren umesto Belotija, Inter je došao do prednosti. Lautaro Martinez je dobio dubinsku loptu u prostor, izašo sam pred golmana domaćina i bez većih problema poslao loptu u donji desni ugao.

Kada je Stefan De Fraj u 32. minutu duplirao prednost gostiju bilo je izvesno gde će tri boda završiti, da bi poslednje sumnje odagnao ove sezone sjajni Romelu Lukaku na otvaranju drugog poluvremena.

Inter je ovim trijumfom zadržao korak za vodećim Juventusom sa bodom manje.