KRAJ: Srbija bez direktnog plasmana na EP - Portugalci pobedili, a orlovi osvojili samo bod u Beogradu

17. 11. 2019. u 14:30

КРАЈ: Србија без директног пласмана на ЕП - Португалци победили, а орлови освојили само бод у Београду

Detalj sa meča Foto: N. Paraušić

Izabranici Ljubiše Tumbakovića su odigrali nerešeno sa Ukrajincima i tako će novu šansu tražiti u baražu

Srbija će do Evropskog prvenstva morati da proba preko baraža. Od direktnog plasmana nema ništa.

Još pre meča sa Ukrajinom su šanse bile u domenu teorije, a to se promenilo i posle 90 minuta na stadionu "Rajko Mitić".

Izabranici Ljubiše Tumbakovića su osvojili samo bod (2:2), dok su Portugalci opravdali ulogu favorita u Luksemburgu (2:0).

To znači da na šampionat Starog kontinenta iz grupe "B" idu Ukrajina i Portugalija, dok "orlove" očekuje baraž sa Norvežanima u martu.

SASTAVI TIMOVA

SRBIJA: Rajković - Maksimović, Milenković, Kolarov, Rodić - Gudelj, Maksimović - Tadić, Ljajić, Radonjić - Mitrović. Selektor: Ljubiša Tumbaković

UKRAJINA: Pjatov - Karavajev, Matvijenko, Krivcov, Mikolenko - Sidorčuk - Cigankov, Kovalenko, Malinovskij, Jarmolenko - Jaremčuk. Selektor: Andrej Ševčenko.

UTAKMICA JE POČELA

Utakmica na stadionu "Rajko Mitić" je počela.

MALO NAVIJAČA

Utakmica sa Ukrajinom nije privukla veliko interesovanje navijača. Na stadionu se nalazi između dve i tri hiljade navijača.

SRBIJA BOLjA NA STARTU

Na početku utakmice je Srbija bolja. Ima veći posed lopte i veći broj šuteva. Pjatov je odlično reagovao do sada i sprečio pogodak.

TADIĆ SA PENALA ZA PREDNOST

GOOOOL - Tadić je šutirao, Matijenko je rukom zaustavio taj pokušaj, a sudija Meden je odmah pokazao na "kreč". Tadić je uzeo loptu i poslao golmana u jednu, loptu u drugu stranu.

UKRAJINCI PRIPRETILI

Posle primljenog gola su Ukrajinci pripretili, a sve to je mogao da kazni Tadić koji se našao u odličnoj situaciji, ali nije uspeo da primiri loptu pre šuta.

MNOGO SREĆE ZA SRBIJU

Rajković je slabije reagovao prilikom istrčavanja, lopta je došla do Jarmolenka koji je gađao dalji ugao i pogodio stativu. Mnogo sreće za "orlove" u 22. minutu

STIGLA JOŠ JEDNA GRUPA NAVIJAČA NA TRIBINE

Grupa od oko 60 navijača je stigla na Južnu tribinu.

LUKSEMBURG ČUVA NADU

Posle 25 minuta utakmice u Luksemburgu golova nema. Trenutni rezultat ne odgovara Portugalcima i ide na ruku selekciji Srbije.

UKRAJINA IZJEDNAČILA

GOOOOL - Srbija ni u poslednjem meču kvalifikacija ne uspeva da sačuva mirnu mrežu. Odličan centaršut, Jaremčuk matira Rajkovića i donosi izjednačenje.

TEMPO JE OPAO

Tempo utakmice je značajno opao od momenta kada je Ukrajina izjednačila. Gosti se čuvaju i ne žele da rizikuju.

PROBLEM ZA SRBIJU

Portugalija je povela u Luksemburgu, to znači da je Srbija sve dalje od direktnog plasmana na EP.

POLUVREME U BEOGRADU

Poluvreme u Beogradu. Posle 45 minuta rezultat između Srbije i Ukrajine je 1:1.

PAUZA I U LUKSEMBURGU, PORTUGALCI VODE

Portugalija ima gol prednosti posle prvog poluvremena. Rezultat koji njih vodi direktno na EP.

POČELO DRUGO POLUVREME

Drugo poluvreme u Beogradu je počelo. Srbija će morati da bude znatno ofanzivnija da bi došla do tri boda.

SRBIJA AGRESIVNO KRENULA

Krenula je Srbija veoma agresivno u drugom poluvremenu. Tadić je imao solidnu priliku, Pjatov je odbranio. Sergej Milinković-Savić se zagreva.

SRBIJA PONOVO VODI

GOOOOL - Idealan centrašut Tadića, Mitrović je izbegao ofsajd zamku, primio loptu i sjajnim udarcem zatresao mrežu. Problem je što Portugalci i dalje vode.

DUPLI KORNER ZA UKRAJINCE

Imala je Ukrajina dve uzastopne prilike iz dva kornera. Odbrana Srbije je reagovala i sprečila opasnost.

PRVA PROMENA TUMBAKOVIĆA

Napravio je Tumbaković prvu izmenu u 69. minutu. Ušao je Mijat Gaćinović umesto Adema Ljajića.

DOBRA ŠANSA ZA MITROVIĆA

Imao je Mitrović odličnu priliku da stavi tačku na meč. Sa desne strane iskosa je odlino šutirao, golman Pjatov je još bolje intervenisao.

PROMENE NA OBE STRANE

Napravili su Tumbaković i Ševčenko promene. Milivojević je zamenio Nemanju Maksimovića na jednoj, dok su na drugoj ušli Šepelev i Besedin umesto Kovalenka i Cigankova.

LUKSEMBURG SE NADIGRAVA

Iako nemaju nikakve šanse za prolaz fudbaleri Luksemburga nisu istakli belu zastavicu. Imaju želju da se nadigravaju sa Portugalcima, a u 75. minutu su imali i dva šuta ka golu, jedan više od njihovih rivala.

SERGEJ UŠAO U IGRU

Poslednja promena Tumbakovića. Radonjić je izašao, ušao je Sergej Milinković-Savić.

VELIKA PRILIKA ZA UKRAJINCE

Imala je Ukrajina veliku priliku da dođe do izjednačenja u 87. minutu, Šepelev je srećom poslao loptu daleko preko gola.

KRAJ NADE

Srbija više nema ni teorijsku šansu za direktan plasman na EP. Kristijano Ronaldo je duplirao prednost Portugalije i tako stavio tačku na meč u Luksemburgu.

UKRAJINCI IZJEDNAČILI

GOOOL - U sudijskoj nadoknadi su Ukrajinci izjednačili. Iskoristili su potpuno smušenost odbrane "orlova" i pogotkom Besiedina došli do boda u Beogradu.