Srbija će do Evropskog prvenstva morati da proba preko baraža. Od direktnog plasmana nema ništa.

Još pre meča sa Ukrajinom su šanse bile u domenu teorije, a to se promenilo i posle 90 minuta na stadionu "Rajko Mitić".

Izabranici Ljubiše Tumbakovića su osvojili samo bod (2:2), dok su Portugalci opravdali ulogu favorita u Luksemburgu (2:0).

To znači da na šampionat Starog kontinenta iz grupe "B" idu Ukrajina i Portugalija, dok "orlove" očekuje baraž sa Norvežanima u martu.

14:32 - SASTAVI TIMOVA

SRBIJA: Rajković - Maksimović, Milenković, Kolarov, Rodić - Gudelj, Maksimović - Tadić, Ljajić, Radonjić - Mitrović. Selektor: Ljubiša Tumbaković

UKRAJINA: Pjatov - Karavajev, Matvijenko, Krivcov, Mikolenko - Sidorčuk - Cigankov, Kovalenko, Malinovskij, Jarmolenko - Jaremčuk. Selektor: Andrej Ševčenko.

15:01 - UTAKMICA JE POČELA

Utakmica na stadionu "Rajko Mitić" je počela.

15:05 - MALO NAVIJAČA

Utakmica sa Ukrajinom nije privukla veliko interesovanje navijača. Na stadionu se nalazi između dve i tri hiljade navijača.

15:08 - SRBIJA BOLjA NA STARTU

Na početku utakmice je Srbija bolja. Ima veći posed lopte i veći broj šuteva. Pjatov je odlično reagovao do sada i sprečio pogodak.

15:10 - TADIĆ SA PENALA ZA PREDNOST

GOOOOL - Tadić je šutirao, Matijenko je rukom zaustavio taj pokušaj, a sudija Meden je odmah pokazao na "kreč". Tadić je uzeo loptu i poslao golmana u jednu, loptu u drugu stranu.

15:14 - UKRAJINCI PRIPRETILI

Posle primljenog gola su Ukrajinci pripretili, a sve to je mogao da kazni Tadić koji se našao u odličnoj situaciji, ali nije uspeo da primiri loptu pre šuta.

15:22 - MNOGO SREĆE ZA SRBIJU

Rajković je slabije reagovao prilikom istrčavanja, lopta je došla do Jarmolenka koji je gađao dalji ugao i pogodio stativu. Mnogo sreće za "orlove" u 22. minutu

15:26 - STIGLA JOŠ JEDNA GRUPA NAVIJAČA NA TRIBINE

Grupa od oko 60 navijača je stigla na Južnu tribinu.

15:29 - LUKSEMBURG ČUVA NADU

Posle 25 minuta utakmice u Luksemburgu golova nema. Trenutni rezultat ne odgovara Portugalcima i ide na ruku selekciji Srbije.

15:32 - UKRAJINA IZJEDNAČILA

GOOOOL - Srbija ni u poslednjem meču kvalifikacija ne uspeva da sačuva mirnu mrežu. Odličan centaršut, Jaremčuk matira Rajkovića i donosi izjednačenje.

Detalj sa meča Foto: N. Paraušić

15:38 - TEMPO JE OPAO

Tempo utakmice je značajno opao od momenta kada je Ukrajina izjednačila. Gosti se čuvaju i ne žele da rizikuju.

15:43 - PROBLEM ZA SRBIJU

Portugalija je povela u Luksemburgu, to znači da je Srbija sve dalje od direktnog plasmana na EP.

15:47 - POLUVREME U BEOGRADU

Poluvreme u Beogradu. Posle 45 minuta rezultat između Srbije i Ukrajine je 1:1.

15:50 - PAUZA I U LUKSEMBURGU, PORTUGALCI VODE

Portugalija ima gol prednosti posle prvog poluvremena. Rezultat koji njih vodi direktno na EP.

16:05 - POČELO DRUGO POLUVREME

Drugo poluvreme u Beogradu je počelo. Srbija će morati da bude znatno ofanzivnija da bi došla do tri boda.

16:09 - SRBIJA AGRESIVNO KRENULA

Krenula je Srbija veoma agresivno u drugom poluvremenu. Tadić je imao solidnu priliku, Pjatov je odbranio. Sergej Milinković-Savić se zagreva.

16:15 - SRBIJA PONOVO VODI

GOOOOL - Idealan centrašut Tadića, Mitrović je izbegao ofsajd zamku, primio loptu i sjajnim udarcem zatresao mrežu. Problem je što Portugalci i dalje vode.

16:22 - DUPLI KORNER ZA UKRAJINCE

Imala je Ukrajina dve uzastopne prilike iz dva kornera. Odbrana Srbije je reagovala i sprečila opasnost.

16:27 - PRVA PROMENA TUMBAKOVIĆA

Napravio je Tumbaković prvu izmenu u 69. minutu. Ušao je Mijat Gaćinović umesto Adema Ljajića.

16:31 - DOBRA ŠANSA ZA MITROVIĆA

Imao je Mitrović odličnu priliku da stavi tačku na meč. Sa desne strane iskosa je odlino šutirao, golman Pjatov je još bolje intervenisao.

16:35 - PROMENE NA OBE STRANE

Napravili su Tumbaković i Ševčenko promene. Milivojević je zamenio Nemanju Maksimovića na jednoj, dok su na drugoj ušli Šepelev i Besedin umesto Kovalenka i Cigankova.

16:38 - LUKSEMBURG SE NADIGRAVA

Iako nemaju nikakve šanse za prolaz fudbaleri Luksemburga nisu istakli belu zastavicu. Imaju želju da se nadigravaju sa Portugalcima, a u 75. minutu su imali i dva šuta ka golu, jedan više od njihovih rivala.

16:41 - SERGEJ UŠAO U IGRU

Poslednja promena Tumbakovića. Radonjić je izašao, ušao je Sergej Milinković-Savić.

16:46 - VELIKA PRILIKA ZA UKRAJINCE

Imala je Ukrajina veliku priliku da dođe do izjednačenja u 87. minutu, Šepelev je srećom poslao loptu daleko preko gola.

16:48 - KRAJ NADE

Srbija više nema ni teorijsku šansu za direktan plasman na EP. Kristijano Ronaldo je duplirao prednost Portugalije i tako stavio tačku na meč u Luksemburgu.

16:53 - UKRAJINCI IZJEDNAČILI

GOOOL - U sudijskoj nadoknadi su Ukrajinci izjednačili. Iskoristili su potpuno smušenost odbrane "orlova" i pogotkom Besiedina došli do boda u Beogradu.