Hrvatska je izborila plasman na EP 2020. godine. U Rijeci su savladali Slovačku (3:1) i tako kao prvoplasirani sa 17 bodova prošli na šampionat.

Vels je trijumfom protiv Azerbejdžana u Bakuu (2:0) zadržao šansu za direktan plasman. Njih u poslednjem kolu očekuje direktan duel sa Mađarskom. Njihov naredni rival ima 12 poena, bod više, ali šanse ima i Slovačka, ako ubedljivo savladaju Azerbejdžan, a Vels i Mađarska remiziraju.

U Grupi I Belgija je u Sankt Peterburgu pobedila Rusiju sa 4:1. Belgija je povela u 19. minutu golom Torgana Azara, a zatim je dva gola postigao njegov stariji brat Eden Azar, u 33. i 40. minutu. Romelu Lukaku postigao je četvrti gol u 72. a sedam minuta kasnije konačan rezultat postavio je Georgi Džikija.

Belgija ima svih devet pobeda i 27 bodova, a Rusija na drugom mestu 21 bod.

U grupi C Nemci su deklasirali Belorusiju (4:0) i tako i definitivno obezbedili EP. Njima se pridružila Holandija koja je remizirala sa Severnom Irskom (0:0). To ujedno znači i da su Slovenci ostali bez šansi.

U grupi "G" su Poljaci savladali Izrael (2:1) i potvrdili prvu poziciju, dok će sa njima igrati i Austrija koja je bila bolja od Severne Makedonije (2:1).