Pretposlednji meč u kvalifikacijama za EP Srbija je rešila u svoju korist.

Zbog kazne UEFA, pred nekoliko hiljada mališana do 14 godina, izabranici Ljubiše Tumbakovića su na stadionu "Rajko Mitić" savladali Luksemburg 3:2 (2:0), golovima Aleksandra Mitrovića (dva) i Nemanje Radonjića.

20:03 - SASTAVI

SRBIJA: Dmitrović, Maksimović Nikola, Milenković, Kolarov, Mladenović, Milivojević, Maksimović Nemanja, Milinković-Savić, Tadić, Ljajić, Mitrović.

LUKSEMBURG: Moris, Šano, Žerson, Hal, Jans, Filips, Til Olivije, Karlson, Til Vinsent, Rodrigeš, de Vil.

20:46 - MEČ JE POČEO

Susret je počeo, prvi su sa centra krenuli "orlovi". Srbija je krenula veoma ofanzivno. U 4. minutu zapretio je Kolarov, ali je njegov pokušaj sa preko 20 metara poslužio samo da se zagreje golman gostiju. Dva minuta kasnije pokušao je i Mitrović, ali je njegov pokušaj glavom bio lak plen za čuvara mreže Luksemburga. U 6. minutu pokušao je Ljajić, sa ivice kaznenog prostora, malo iskosa sa desne strane, šutirao je po zemlji, pravo u Morisa.

20:55 - GOOOL - SRBIJA VODI

Srbija vodi od 10. minuta golom Aleksandra Mitrovića. Veliki deo posla odradio je Dušan Tadić na desnoj strani. Fudbaler Ajaksa je sa ivice kaznenog prostora uputio odličan centaršut na drugu stativu, gde se napadač Fulama odlično snašao i glavom poslao loptu u malo mrežu na drugoj strani.

Golu "orlova" prehodio je promašni zicer Mitrovića. Snažni centarfor je uzeo loptu na dvadesetak metara od gola gostiju, u situaciji jedan na jedan izigrao je defanzivca gostiju i izašao sam pred golmana, ali je šutirao direktno u njega.

21:03 - NOVA PRILIKA ZA MITROVIĆA

U 18. minutu je Mitrović bio u novoj prilici. Ponovo je asistent bio Tadić, centrirao je sa desne strane, a srpski napadač je u visini penala uhvatio volej. Lopta je odskočila od zemlju i pošla ka mreži rivala, ali je golman Luksemburga uspeo da interveniše i prosledi je u korner posle kojeg nije bilo uzbuđenja.

21:07 - STATIVA GOSTIJU

Velika prilika za goste u 22. minutu. Gotovo ni iz čega se Tilu otvorila prilika da šutira, pošto je vukao loptu nekoliko metara. Uputio je udarac sa ivice kaznenog prostora, Dmitrović je već bio savladan, ali je lopta, na sreću Srbije, pogodila stativu i otišla u gol aut.

21:14 - PRETI I LjAJIĆ

U 29. minutu gostima je zapretio i Adem Ljajić. Ponovo je Dušan Tadić odradio najveći deo posla, na dvadesetak metara od gola, nekoliko sekundi je držao loptu u nogama i čekao pravo rešenje. Ljajić je odlično utrčao po levoj strani iza leđa defanzivaca gostiju, dobio je od Tadića odliču loptu, šutirao je iz prve u drugi ugao, ali je golman Luksemburga još jednom bio spreman i odbio je u korner.

U 34. minutu ponovo je pokušao Ljajić. Primio je vezista loptu po levoj strani, pošao u sredinu i sa preko 20 metara odlično šutirao, ali je lopta prošla tik pored mesta gde se spajaju stativa i prečka.

21:23 - PRVI ŽUTI KARTON NA MEČU

U 38. minutu prvi žuti karton dobio je Til, zbog veoma neopreznog starta nad Lukom Milivojevićem.

21:28 - GOOOL - MITROVIĆEVA MAJSTORIJA

U 43. minutu Srbija je duplirala vođstvo drugim golom Aleksandra Mitrovića. Ono što nekoliko minuta ranije nije uspelo Ljajiću, pošlo je za nogom napadaču Fulama. Mitrović je primio loptu po levoj strani, povukao je nekoliko koraka ka sredini terena i onda sa 22, 23 metara, malo iskosa, pogodio suprotni gornji ugao gola gostiju.

21:42 - POLUVREME

Posle 60 sekundi nadoknade vremena holandski arbitar je odsvirao kraj prvog poluvremena.

21:48 - POČELO DRUGO POLUVREME

Na poluvremenu selektor Luksemburga je na teren poslao Skenderovića umesto Filipsa. U sastavu Srbije nije bilo promena.

21:56 - NOVI ŽUTI KARTON ZA GOSTE

U 51. minutu veoma oštro je startovao Karlson na Sergeja Milinkovića Savića, zbog čega je dobio žuti karton.

21:57 - GOOL - LUKSMEMBURG SMANjIO REZULTAT

U 54. minutu Luksemburg je prepolovio vođstvo Srbije. Napad gostiju je išao po desnoj strani, jednim dodavanjem je na levoj pronađen Karlson, koji je loptu po zemlji uputio u kazneni prostor Srbije. Geršon Rodrigez je bio usamljen na penalu, primio je loptu okrenut leđima golu, neometan je okrenuo i potom matirao Dmitrovića.

22:06 - PRVA IZMENA U SRBIJI

U 62. minutu Ljubiša Tumbaković pravi prvu promenu. Umesto Sergeja Milinkovića Savića u igri je Nemanja Radonjić. God gostiju je Til ustupio mesto Turpelu.

22:10 - GOSTI SVE OPASNIJI

Luksemburžani su sve opasniji. Izašli su u presing i pritiskaju poslednju liniju "orlova". Geršon Rodrigez je u 66. minutu bio u dobroj poziciji da ugrozi gol Srbije, ali je veoma loše šutirao sa dvadesetak metara i lopta je otišla pored gola Dmitrovića.

22:13 - GOOOL - RADONjIĆ MATIRAO GOSTE

U 69. minutu Nemanja Radonjić donosi Srbiji dva gola prednosti. Mitrović je iskoristio kiks defanzivaca gostiju, uzeo loptu na dvadesetak metara od gola i pošao ka kaznenom prostoru. Proigravanje mu nije uspelo, pošto je pogodio jednog defanzivca Luksemburga, ali se lopta odbila idealno ka Radonjiću, koji je šutirao iz prve i postigao veoma efektan gol.

22:19 - GOOL - DMITROVIĆ VADI LOPTU IZ MREŽE

Nije dugo trajala radost "orlova", pošto je u 75. minutu Turpel pogodio mrežu Srbije. Tadić je izgubio loptu na polovini rivala, Turpel je povukao kontranapad, uposlio jednog saigrača na desnoj strani i dobio idealan centaršut, posle čega mu nije bilo teško da sa šest metara glavom pošalje loptu u mrežu Srbije.

22:32 - MITROVIĆ POGAĐA STATIVU

Sjajna prilika za Srbiju u 84. minutu. Radonjić je sa dense strane dodao loptu do Mitrovića na prvoj stativi, napadač Fulama je bio malo iskosa, ali je uspeo da šutira. Ipak, umesto u mreži, lopta je završila na stativi gola Luksemburga.

22:34 - IGRA SE JOŠ ČETIRI MINUTA

Igraće se još četiri minuta nadoknade vremena. Poslednja tri će na terenu provesti Saša Lukić, koji je zamenio Dušana Tadića.

22:37 - KRAJ UTAKMICE

Meč je završen pobedom Srbije 3:2.