Partizanov trijumf protiv Inđije pomešanih osećanja.

Crno-beli su na stadionu u Humskoj, pred dvonedeljnu reprezentativnu pauzu, savladali goste iz Inđije 3:0, uz povredu kolena Aleksandra Šćekića, čija će se težina znati tek posle detaljnih lekarskih pregleda.

Strelci za crno-bele bili su Tošić, Šćekić i Asano iz penala.

16:41 - PREČKA

Duel u Humskoj počeo je otvorenom igrom na obe strane. Prvi je pripretio Partizan u 5. minutu. Lopta je u kaznenom prostoru gostiju došla do Šćekića, koji je malo iskosa sa desne strane uhvatio volej sa desetak metara i pogodio prečku.

16:47 - PONOVO PRETI PARTIZAN

Partizan pokušava što pre da "otvori" goste. U 14. minutu pokušao je Tošić iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara. Golman Inđije je kratko odbio loptu na koju je natrčao Asano. Ipak, Japanac je šutirao u golmana pa je lopta otišla u korner, posle kojeg nije bilo veće opasnosti po gol gostiju.

16:50 - GOOOL - PARTIZAN VODI

Partizan vodi od 16. minuta golom Zorana Tošića. Najveći deo posla odradio je Sadik. Visoki napadač crno-belih oduzeo je loptu pred kaznenim prostorom Inđije, odigrao dupli pas sa Asanom i okrenuo trojicu defanzivaca gostiju. I kada je hteo da šutira, pored njega se našao Tošić, koji je iskosa sa desne strane šutirao i pogodio kontra ugao gola Inđije.

16:58 - PRILIKA ZA SADIKA

Posle kartog dodavanja iz kornera sa leve strane, Suma je, u 22. minutu, centrirao, Pavlović je prebcio loptu glavom ka drugoj stativi, gde se našao Sadik. Napadač crno-belih je uspeo da šutira sa pet metara, ali je lopta išla direktno u golmana Inđije, koji je uspeo da interveniše.

17:06 - PREKID U HUMSKOJ

U 33. minutu utakmice sudija Milan Ilić povukao je fudbalere sa terena zbog uvredljivog skandiranja navijača na račun predsednika FSS Slaviše Kokeze. Posle nekoliko minuta pauze, meč je nastavljen.

17:27 - POLUVREME

Posle pet minuta nadoknade vremena sudija Ilić je odsvirao kraj prvog poluvremena.

17:47 - GOOOL - PARTIZAN DUPLIRAO PREDNOST

Od 51. minuta Partizan vodi 2:0. Posle kornera sa leve strane, najviši u kaznenom prostoru bio je Strahinja Pavlović, koji je loptu glavom spustio na drugu stativu, gde se odlično snašao visoki vezista i u padu, nogom, poslao loptu u gol Inđije.

17:49 - GOOOL - ASANOV PRVENAC U PRVENSTVU

Za samo dva minuta u drugom poluvremenu Partizan je prelomio meč protiv Inđije. U 53. minutu strelac trećeg gola za crno-bele bio je Asano iz penala. Japanac je pre toga izborio udarac sa 11 metara, pošto je posle odlične kombinacije sa Sumom na ivici kaznenog prostora dobio loptu u prostor, ali je bio srušen. Rutinski je poslao golmana u jednu, a loptu u drugu stranu.

17:59 - TEŠKA POVREDA ŠĆEKIĆA

U 56. minutu briga se uvukla u ekipu i stručni štab Partizana uprkos ubedljivom vođstvu. Razlog je povreda kolena Aleksandra Šćekića. Vezistu Partizana je u duelu na sredini terena, nehotice nogom u kolenu, pošto je promašio loptu, udario fudbaler Inđije. Reprezentativac Crne Gore je na nosilima iznet sa terena, umesto njega u igri je Lazar Pavlović.

18:03 - PRVA PRILIKA ZA INĐIJU

U 64. minutu prete i gosti. Milosavljev je dodao loptu do Bjeličića, ovaj je izdržao duel i sa destak metara šutirao po zemlji malo pored stative gola Partizana.

18:15 - U IGRI IVANOVIĆ

U 76. minutu Umar Sadik napustio je teren i umesto njega će do kraja meča igrati Đorđe Ivanović, kojem je bilo potrebno samo dva minuta da se nađe u prilici. Posle centaršuta sa leve strane, napadač crno-belih je sačekao loptu na drugoj stativi i pokušao glavom da savlada golmana Inđije, koji je, ipak, iz ovog duela izašao kao pobednik.

18:27 - POČELA NADOKNADA VREMENA

Igra se još tri minuta nadoknade vremena.

18:29 - KRAJ UTAKMICE

Utakmica je završena pobedom Partizana 3:0.