ČUDA se ne dešavaju svakog 6. novembra. Ova Crvena zvezda nije imala ni približnu energiju, snagu, strast da kao prošle godine u ovo vreme napravi veliki podvig kao protiv Liverpula. Po sličnom scenariju od pre dve nedelje u Londonu, turbo Son je protutnjao „Marakanom“ i sa dva gola osigurao novu ubedljivu pobedu Totenhema – 0:4 (0:1). Ovo je bio jedan od najtežih poraza našeg najtrofejnijeg kluba na svom stadionu u Evropi, četvorku sa nulom je „servirala“ još i Fiorentina davne 1965. godine.

Crveno-beli mogi najviše da žale što nisu iskoristili prvu veliku priliku na utakmici, zakazao je Milan Pavkov. Da zlo bude veće, heroj pobede nad Liverpulom je zbog povrede iznet sa terena u 80. minutu, pa je zbog svih iskorišćenih izmena Zvezda do kraja igrala sa desetoricom i primila još jedan, četvrti gol. U ovom dvomeču nije imala velikih šansi, možda će joj se prilika da napravi novo iznenađenje ukazati 26. novembra kada u 5. kolu Lige šampiona dolazi Bajern.

NA „ZAPADU“ MNOGO PRAZNIH MESTA GROZNICA Lige šampiona ne trese navijače Crvene zvezde kao prošle sezone. Kao i protiv Olimpijakosa, na stadionu „Rajko Mitić“ bilo je ponovo dosta praznih stolica. Došlo je oko 43.000 navijača. Na „zapadnoj“ tribini najviše su štrčala crvena i bela sedišta, a razlog leži u skupim paketima ulaznica. Ipak, atmosfera je bila prava, koreografija na severu vrhunska.

Sem u prvih par minuta Zvezdinog stihijskog pritiska, igrači Totenhema su bili ti koji su stali na loptu i veštim dodavanjima kontrolisali dešavanja na terenu. Milojevićevi izabranici su odgovorili zgusnotom, pozicionom postavkom, a iznenađenje je bilo što su mladi Petrović i iskusni Jovančić gurnuti u prvi plan da se hvataju u klinč sa gostujućim čvrstim vezistima Ndembeleom i Dajerom. Očigledna je bila namera Zvezdinog trenera da suzi prostor brzonogom Sonu, kao i napadaču Kejnu. Ta taktika je bila dobra, ali je trošila veliku energiju u dfanzivi. Nešto opreznija igra njihovih ljubimaca nije bila po ukusu navijača, pa je u 16. minutu „sever“ tražio da se krene u napad, nešto kasnije se zaorilo „Sve bih dao ja za gol“. I zamalo da im se ispuni ova želja. Iz te „sačekuše“ sevnuo je strahovit napad u 23. minutu. Pavkov je iščačkao loptu svojim dugim nogama i uz par odbitaka izašao sam u stopostotnu šansu, skoro na penalu, ali je Gazaniga odbranio njegov šut po zemlji. Mogao prošlogodišnji junak mnogo bolje da reši ovu situaciju, ispao je tragičar. Kazna je brzo stigla.

Prva veća greška opet je surovo kažnjena. Dušan Jovančić je bio odlilan u manevru do 34. minuta kada se okliznuo, izgubio loptu i napravio brzu kontru protivniku. Džumbus je počeo tako što je Kejn pogodio stativu, pa Son prečku i kada se pojavio tračak nade da se Borjanu nasmejala sreća, iz gužve je „izronio“ Lo Selso poslao loptu u mrežu – 0:1.

Ono što je Totenhemu ušlo, nije Zvezdi u preslikanoj situaciji. U 43. minutu Holanđanin La Para se odlično ubacio i šutirao, pogodio stativu, pa se lopta odbila od defanzivca Totenhema Sančeza u prečku. Ništa od izjednačenja.

Ono je mopglo da se desi u 49. minutu, da su se Pavkov, Garsija i Marin bolje sporazumeli u situaciji tri na dva.

Svaku nadu da nešto može da se izvuče iz ove ztakmice, ugasio je Koreanac Son. Za četiri minuta dva puta je prozujao kroz Zvezdinu odbranu i dva puta savladao nemoćnog Borjana.

Bez povređenog Pavkova, Totenhem je iskoristio što u finišu ima igrača više i dotukao Beograđane još jednim golom rezerviste Eriksena

Najvatreniji navijači Crvene zvezde su na kraju utakmice pesmom i podrškom ispratili igrače sa stadiona.

SEĆANjE NA BUNjU

KAO u Londonu pre dve nedelje i večeras je odata počast legendi Goranu Bunjevčeviću, nekadašnjem igraču oba kluba koj je preminuo prošle godine u 46. Podsećanje na Bunju bilo još spontanije ni srdačnije, na poluvremenu su evocirane uspomene rečima Dejana Stankovića, a sever je posle toga zapevao „Jedan je Bunja kapiten“.

STRELCI: Lo Delso u 34, Son u 57, 61.i Eriksen u 85. minutu za Totenhe. Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 42.831. Sudija: Karlos Del Sero Grande (Španija).

C. ZVEZDA: Borjan 6 – Gobeljić 5 (od 46. Žander 5), Milunović 5, Degenek 5, Rodić 5 – Petrović 5, Jovančić 5 (od 61. Kanjas 5) – Garsija 5 (od 68. Boaći -), La Para 5,5, Marin 5 – Pavkov 5.

TOTENHEM: Gazaniga 7 – Fojt 7, Sančez 7, Rouz 7 – Dajer 7, Lo Selso 7 (od 86. Skip -), Ndombele 7 – Ali 7 (od 61. Eriksen 7), Sisoko 7 – Son 8 (od 75. Sesenjon -), Kejn 7.

IGRAČ UTAKMICE: Son (Totenhem).